Co robić w Paryżu w maju?

24 lis 2021
Paryż

Najbardziej inspirująca pora roku to wiosna! Chcesz się lekko ubrać, chwycić za aparat i przelecieć przez zielone, kwitnące ulice Paryża! A my zebraliśmy dla Was wszystkie informacje o pogodzie, atrakcjach i najważniejszych wydarzeniach maja.

Paryż w maju to parki

Całe miasto kwitnie, a parki w szczególności. Odwiedź zielone zakątki Paryża, zorganizuj piknik. Wybierz się do Lasu Bolońskiego lub Weneckiego. Są to ogromne parki, które często nazywa się nawet płucami Paryża. W tym okresie wyglądają po prostu przepięknie. Nie zapomnij też o parku kwiecistym, który znajduje się zaraz przy Lesie Weneckim.

Wybierz hotel w pobliżu Ogrodów Luksemburskich

Paryż w maju to tenis

Paryżu w maju

W maju w Paryżu odbywa się jeden z czterech turniejów tenisowych. Na Roland Garros wszystkie gwiazdy tenisa walczą ze sobą o tytuł najlepszego gracza. Turniej przyciąga uwagę tysięcy turystów i Paryżan. W ubiegłym roku wygrała go Maria Sharapova. Zobaczmy, kto tym razem stanie na podium.
W 2022 roku Roland Garros będzie odbywać się od 16 maja do 5 czerwca

Paryż w maju to muzea

Każdego roku Paryż bierze udział w Europejskiej Nocy Muzeów. Muzea będą otwarte do północy, a niektóre nawet do drugiej w nocy. Każdy obiekt zaprezentuje swój własny specjalny program. Na przykład, w Luwrze odbędzie się koncert symfoniczny, a w innym miejscu zorganizowane zostanie szkolenie na temat tego, jak odpowiednio pisać „tweety”. Dołącz do grona nocnych sów!

Co ważne, wszystko to bezpłatnie!

Paryż w maju to święto 1 Maja 

8 Maja

1 maja we Francji to szczególny dzień, podczas którego wszystko jest zamknięte i nic nie działa. Dosłownie nic – nawet transport. Paryż oczywiście jest bardzo turystycznym miastem, w związku z czym nawet metro normalnie funkcjonuje, jednak wiele sklepów i muzeów na pewno będzie zamkniętych.

Maj w Paryżu to święto 8 Maja

8 maja to dzień wolny od pracy i rocznica zakończenia II wojny światowej, jednak nie ma co liczyć na światowe obchody. To raczej smutne wydarzenie w historii Francji. Odbędzie się jednak złożenie kwiatów przy grobie nieznanego żołnierza na Polach Elizejskich oraz mała parada.

Pogoda w Paryżu w maju

Paryżu w maju

Oczywiście, maj w Paryżu to także prawdziwa wiosna!

  • Minimalna temperatura: 10°C 
  • Maksymalna temperatura: 25°C 
  • Średnia temperatura: 18-20°C 

Jakie ubrania zabrać do Paryża w maju?

Spakuj lekką kurtkę lub sukienkę z krótkim rękawem, cienkie spodnie i wygodne buty. Nie zapomnij o okularach przeciwsłonecznych. Na wszelki wypadek zabierz ze sobą też wiosenny płaszcz, aby założyć go, gdy akurat stanie się trochę chłodniej. W maju mogą pojawić się burze, więc pamiętaj o parasolu. Weź też ze sobą ubrania, które założysz na przykład na piknik.

Zalecamy:

Przedstawiamy Ci najbardziej korzystne oferty noclegowe w Paryżu w maju. Poznaj je, aby zarezerwować swój hotel. 

Proponujemy Ci także skorzystać z naszych wycieczek organizowanych w tym miesiącu! Sprawdź je. Na pewno spodobają Ci się! 

Życzymy romantycznego i kwitnącego maja!

Zakochaj się w Paryżu!

Dodaj komentarz

Restricted HTML

  • Dozwolone znaczniki HTML: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki