Park Asterix w Paryżu — prawdziwy francuski park rozrywki

,
Park Asterix w Paryżu

Ogromny park rozrywki pod Paryżem. Jak Disneyland, tylko że lepszy.

Asterix (Le Parc Astérix) to duży tematyczny park z licznymi atrakcjami pod Paryżem. Gdy rozpoczęto jego budowę, Disneyland już istniał. Francuzi jednak chcieli mieć swoje własne, a nie amerykańskie, centrum rozrywki. Dlatego też powstał ten park. Asterix i Obelix są bohaterami francuskich komiksów, kreskówek i filmów. Ci dwaj Galowie z powodzeniem przeciwstawili się wojskom cesarstwa rzymskiego, jednocześnie biorąc udział w wielu kuriozalnych sytuacjach. Zarówno oni, jak i cała galijska wioska, tworzą park rozrywki, który cieszy się uznaniem nie tylko krajowym, lecz i międzynarodowym.

Asterix i Obelix to bohaterowie komiksów, których dużą sympatią darzą nie tylko dorośli Francuzi, ale i dzieci. My znamy ich przede wszystkim z popularnych filmach, w których w rolę Obelixa wciela się Gerard Depardieu.

Sekcje i atrakcje w Parku Asterix

Obecnie w parku znajduje się ponad 30 atrakcji. 6 z nich to atrakcje amerykańskie, a 4 to zjeżdżalnie. Na pewno dobrze będą bawić się osoby w każdym wieku i o każdym upodobaniu. Możesz wybrać się, na przykład, na wycieczce po «rzece», przy brzegu której znajdują się galijskie domy i «zniszczone» rzymskie legiony. Możesz też skorzystać z karuzeli u samego Obelixa w pobliżu jego… przepraszamy za określenie… tyłka.

Oprócz tego typu atrakcji, w parku czeka na Ciebie wiele przedstawień. Pod głównym namiotem co godzinę zaczyna się fascynująca walka Galów z Rzymianami, a na wodnej scenie odbywa się przedstawienie delfinów. Wszystkie przedstawienia robią duże wrażenie, nawet wśród osób, które nie mówią po francusku — jeżeli chodzi o przedstawienie z delfinami, znajomość języka nawet w ogóle nie jest potrzebna!
Park Asterix dzieli się na pięć części — Galię, Imperium Rzymskie, Grecję, wioskę Wikingów i część przenoszącą w czasie. W każdej z nich znajdują się unikalne atrakcje oraz wiele ciekawych miejsc do zdjęć i odpoczynku.

Oczywiście, w parku nie mogło zabraknąć sklepów z pamiątkami (jest ich cała ulica) oraz placu z restauracjami (ceny i dania przypadną osobą o wszelkich upodobaniach). Możesz zobaczyć, jak bohaterowie komiksu spacerują po ścieżkach galijskiej wioski i nawet sfotografować się z nimi.

Galijska wioska i las Druidów to swojego rodzaju park w parku. Tylko tutaj możesz spędzić cały dzień. Możesz też spotkać bohaterów (Asterixa, Obelixa, ich psa Idefixa, muzyka Golosixa i wielu innych), a także zajrzeć do ich domów, przymierzyć buty Obelixa i wypić cudowny eliksir, zasiąść na tronie, wybić zęby kilku Rzymianom oraz w spokoju odpocząć w cieniu w parku.

Godziny otwarcia Parku Asterix

W Parku Asterix znajduje się dużo atrakcji wodnych i odbywa się wiele występów, w związku z czym otwarty jest on tylko w sezonie letnim, czyli od połowy kwietnia do końca września. We wrześniu i październiku park działa tylko w weekendy. Zazwyczaj otwarty jest on w godzinach od 10 do 18 lub 20 (w lipcowe i sierpniowe weekendy).

Jak dojechać do Parku Asterix?

Park Asterix znajduje się 30 kilometrów od Parya. Z Luwru (stacja metra: Palais Royal) o 8:45 odjeżdża do niego specjalny autobus, który wraca do Paryża o 18:30. Z wieży Eiffla (w lipcu i sierpniu) autobus odjeżdża o 12:30 i wraca o 19:00. Możesz też dojechać do parku pociągiem RER, wysiadając na stacji «Aéroport Charles De Gaulles Terminal 1, Terminal 3. Zaraz za bramkami zobaczysz kasę z biletami do Parku Asterix. Autobusy stąd odjeżdżając co 30 minut. Ostatni autobus powrotny odjeżdża o 19:00. Tutaj możesz odrazu kupić bilety do parku.

Kup bilety do Parku Asterix

Najniższa cena biletu do parku na 1 dzień wynosi około 40 euro dla dzieci poniżej 12 roku życia i 50 euro dla dzieci starszych. Bilety do Parku Asterix możesz kupić pod tym linkiem lub na naszej stronie. Nasze bilety obejmują także transfer to parku i z niego. Nie musisz więc martwić się o pociągi RER czy autobusy. Warto zaznaczyć, że położenie Parku Asterix jest zdecydowanie mniej wygodne pod względem transportu niż położenie Disneylandu.

Kilka naszych wskazówek

Do Parku Asterix, podobnie jak do Disneylandu, najlepiej pojechać na cały dzień. Na mniej nawet nie opłaca się.

Droga w jedną stronę zajmuje co najmniej godzinę. Weź to pod uwagę, planując swój czas.

Ranem do atrakcji nie ma dużych kolejek. Trzeba jednak pamiętać, że w Parku Asterix znajduje się wiele atrakcji wodnych. Ranem czasami bywa chłodno, a w pochmurny dzień po niektórych atrakcjach ubrania nie wysychają zbyt szybko. Godziny poranne świetnie nadają się na atrakcje podstawowe, podczas gdy cieplejszym popołudniem lepiej sprawdzą się zjeżdżalnie lub przedstawienia w namiocie i delfinarium.

Par Asterix we Francji uważa się za park dla dorosłych. Większość osób odwiedzających go to młodzież, jednak podczas wakacji szkolnych nie brakuje i dzieci — w końcu atrakcji dla dzieci jest tu na pewno nie mniej niż tych dla dorosłych.

Jeżeli masz kartę Paris Visit, najprościej będzie Ci dostać się do stacji RER Charles de Gaulle Airport Terminal 3 i tam kupić bilet. Obejmuje on też przejazd autobusem do parku. Ze stacji RER do parku zazwyczaj jedzie się około trzydziestu minut. Możesz też od razu kupić bilet obejmujący transfer z Paryża, co na pewno jest wiele wygodniejszym rozwiązaniem.

Park Asterix to miejsce, które zapewni Ci dobrą rozrywkę w Paryżu. Poczujesz się w nim jak w prawdziwej Galii. Park jest bardzo autentyczny i jedyny w swoim rodzaju. Przedstawiane w nim atrakcje możesz zobaczyć, sfotografować, dotknąć i popróbować tylko w tym miejscu we Francji! 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *