10 najlepszych klubów nocnych w Paryżu

,
Klub nocny

Życie nocne w Paryżu jest bardzo wielobarwne. W tym mieście znajdują się setki barów, klubów i pubów. Jak spośród nich wybrać te najlepsze?

» Czytaj takżeNajbardziej znane kabarety w Paryżu

Silencio

Silencio

David Lynch przeniósł swój klub na Mulholland Drive z ekranu do paryskiej rzeczywistości. Do północy wejść może do niego tylko elita: członkowie klubu i ich goście, tak więc zalecamy wybrać się do Silencio nieco później. Pamiętaj też, że nawet po północy nie jest łatwo wejść do tego klubu – będziesz musiał przejść szczegółową kontrolę. Jeżeli uda Ci się pokonać wszystkie przeszkody, znajdziesz się w labiryncie pomieszczeń, w którym zawsze można spotkać wiele znanych medialnych osób.

Wstęp wolny

Adres: 142 rue Montmartre, 75002

Stacja metra: Bourse

Matignon

Matignon uważa się za jeden z najbardziej elitarnych elitarnych klubów Paryża. Nie znajdziesz go jednak tak łatwo: na pewno będziesz musiał trochę pochodzić dookoła zanim znajdziesz go w podziemiach słynnej restauracji. Wysoki poziom klubu przejawia się we wszystkim: od wystroju wnętrza zaprojektowanego przez projektanta mody Jacquesa Garcia, po fachowo mieszane i zdobione koktajle. Należy z wyprzedzeniem sprawdzić, czy na dany wieczór nie zaplanowano żadnych wydarzeń specjalnych, ponieważ Matignon znany jest z wielu imprez tematycznych.

Wstęp wolny

Adres: 3 avenue Matignon

Stacja metra: Franklin Roosevelt

Le Montana

Le Montana

Klub Le Montanta został otwarty w 2009 roku a jednej z ulic w dzielnicy Saint-Germain. Do dnia dzisiejszego cieszy się tak dużą popularnością, że tylko szczęśliwcom udaje się do niego wejść. Jeżeli znajdziesz się w ich gronie, na pewno będzie czekać na Ciebie niezapomniana noc z szampanem w towarzystwie modeli, aktorów i miłośników pięknego życia. Klub może zaskoczyć Cię swoim niewielkim rozmiarem, jednak przytulne wnętrze wraz z wyrafinowaną atmosferą rekompensują brak miejsca.

Wstęp wolny

Adres: 28 rue St. Benoit

Stacja metra: Saint-Germain-des-Prés

Chez Castel

Ten klub może pochwalić się nie tylko swoim ekskluzywnym charakterem, lecz także historią, gdyż istnieje od ponad połowy wieku – dokładniej od 1962 roku. W XXI wieku otrzymał drugie życie dzięki nowemu dyrektorowi artystycznemu Adre Saraiva. O udanym ożywieniu Chez Castel świadczy między innymi to, że Louis Vuitton wybrał to miejsce na kolację i przyjęcie po swojej wystawie w Paryżu w 2015 roku. O historii miejsca przypomina pianino, na którym grał Serge Gainsbourg. Do klubu najłatwiej dostać się, zaprzyjaźniając się z posiadaczem karty klubowej, chociaz ostatnio Chez Castel otwiera się coraz bardziej także na innych gości, więc szansę na wejście ma każdy.

Wstęp wolny

Adres: 15 rue Princesse

Stacja metra: Saint-Germain-des-Prés, Mabillon lub Saint-Sulpice

Concrete

Concrete

Jak mówią znawcy życia nocnego w Paryżu, klub Concrete, który został otwarty bezpośrednio nad brzegiem Sekwany w 2011 roku, od razu wstrząsną francuską stolicą swoimi sobotnimi imprezami. Obecnie grają w nim popularni europejscy DJ-e, a jakość dźwięku niczym nie odbiega od tej w najlepszych klubach w Nowym Jorku czy Londynie. Od odwiedzających wymaga się tylko pokładów dobrej energii, dzięki której przetańczą całą noc.

Wstęp wolny

Adres: 69 Port de la Rapée

Stacja metra: Gare de Lyon, Bercy, Gare Austerlitz lub Quai de la Gare

Chez Georges

Dobry klub nocny nie musi wcale być bardzo drogi lub ekskluzywny, co udowadnia Chez George, w którym na pewno dobrze spędzisz czas, poczujesz prawdziwy paryski klimat i nawiążesz ciekawe znajomości. Gdy trafisz do niego, pomyśl o tym, że kiedyś bawili się w nim babcie i dziadkowie obecnych gości – w końcu klub działa już od ponad pięćdziesięciu lat! O historii klubu od czasu do czasu przypomina też sama muzyka, szczególnie gdy rap i rock mieszają się z głosem Edith Piaf.

Wstęp wolny

Adres: 11 rue des Canettes

Stacja metra: Mabillon

La Bellevilloise

Jest to niesamowite miejsce, w którym możesz nie tylko potańczyć, ale i odpocząć, podziwiając elegancki wygląd wnętrz, otaczając się tropikalną roślinnością, delektując się kolejnymi koktajlami i rozkoszując się muzyką na żywo. Mówiąc w skrócie, jeżeli szukasz nie tylko miejsca rozrywkowego, lecz także miejsca z prawdziwie paryskim klimatem, La Bellevilloise na pewno Cię nie zawiedzie. Muzyka dopasuje się do każdego gustu: w klubie grana jest muzyka reggae, indie i rock, a na parterze często odbywają się imprezy w stylu lat 80-tych.

Bilet wstępu

Adres: 19-21 rue Boyer 

Stacja metra: Gambetta

Batofar

Batofar

Klub Batofar znajduje się na łodzi pływającej po Sekwanie i jest miłą alternatywą wobec dusznych klubów nocnych skrywających się w podziemiach starych budynków. Noc tu szybko i niepostrzeżenie zamienia się w ranek, tworząc niezliczone wspomnienia jednego z najlepszych momentów w Paryżu. Nie daj przestraszyć się celowo przygotowanemu prostemu wnętrzowi. Chodzi przecież o idealny wieczór, a zapewnią Ci go dobra muzyka i miłe towarzystwo. Wszystko to na pewno znajdziesz w Batafor, a jako bonus możesz nacieszyć oczy wspaniałym widokiem na Paryż nocą.

Wstęp wolny

Adres: 11, Quai François Mauriac

Stacja metra: Bibliotheque Francois Mitterand lub Bercy

Rex Club

Fani muzyki elektronicznej i techno z pewnością powinni wybrać się do Rex Club, który otwarty jest dla każdego, kto chce dobrze wypaść na parkiecie. Rex Club ma jednak jedną wadę: aby dostać się do niego, będziesz musiał postać w kolejce, w związku z czym zalecamy przyjść do niego wcześniej. Regularnie grają tu najlepsi DJ-e na świecie, więc na pewno nie musisz martwić się o jakość muzyki.

Wstęp wolny

Adres: 5 boulevard Poissonnière

Stacja metra: Bonne-Nouvelle

Showcase

Nazwa klubu Showcase („Prezentacja”) nie jest przypadkowa. Już dawno zyskał on uznanie utalentowanych zespołów muzycznych, które wspinają się na drabinę kariery muzycznej, rozpoczynając od występów w Showcase. Klub wyróżnia się także swoim położeniem – znajduje się bezpośrednio pod mostem, który przecina Sekwanę, łącząc Wielki Pałac z Domem Inwalidów. Showcase to nie tylko miejsce dla fanów muzyki. Również osoby, które chcą potańczyć, docenią ten klub ze względu na duży parkiet i grę najlepszych paryskich DJ-ów.

Wstęp wolny

Adres: most Aleksandra III

Stacja metra: Champs-Elysées – Clémenceau

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *