» Europa » Francja » Paryż » 10 najlepszych klubów nocnych w Paryżu

Życie nocne w Paryżu jest bardzo wielobarwne. W tym mieście znajdują się setki barów i pubów. Jak spośród nich wybrać? Oto 10 najlepszych klubów nocnych w Paryżu! Co ważne, do każdego z nich wstęp jest wolny (z drobnymi wyjątkami). By dowiedzieć się więcej o tej imprezowej stronie stolicy Francji, proponujemy wycieczkę po pubach z przewodnikiem.

Odkryj imprezowy Paryż

» Czytaj takżeNajbardziej znane kabarety w Paryżu

Silencio

Pierwszy na naszej liście 10 najlepszych klubów nocnych w Paryżu jest Silencio. David Lynch przeniósł to miejsce na Mulholland Drive z ekranu do paryskiej rzeczywistości. Do północy może do niego wejść tylko elita: członkowie klubu i ich goście. Dlatego polecamy wybrać się do Silencio nieco później. Pamiętaj jednak, że nawet po północy nie jest łatwo się tutaj dostać. Na początek będziesz musiał przejść szczegółową kontrolę. Cierpliwość popłaca, ponieważ w Silencio, możesz spotkać wiele znanych medialnych osób!

Stacja metra: Bourse

» CZYTAJ TAKŻE33 główne atrakcje Paryża

Matignon

Matignon uważa się za jeden z najbardziej elitarnych klubów Paryża. Nie znajdziesz go jednak tak łatwo. Na pewno będziesz musiał najpierw trochę pochodzić, nim trafisz do podziemia słynnej restauracji, gdzie się znajduje. Wysoki poziom klubu przejawia się we wszystkim: od wystroju wnętrza zaprojektowanego przez Jacquesa Garcia, po fachowo mieszane i zdobione koktajle.

Zanim się tu wybierzesz, sprawdź czy na dany wieczór nie zaplanowano żadnych wydarzeń specjalnych. Ponieważ Matignon znany jest z wielu imprez tematycznych.

Stacja metra: Franklin Roosevelt

» CZYTAJ TAKŻEParyż z góry - punkty widokowe

Le Montana

Klub Le Montanta został otwarty w 2009 roku w dzielnicy Saint-Germain. Do dzisiaj cieszy się tak dużą popularnością, że tylko szczęśliwcom udaje się do niego wejść. Jeżeli znajdziesz się w ich gronie, na pewno będzie czekać na Ciebie niezapomniana noc z szampanem w towarzystwie modeli, aktorów i miłośników nocnego życia. Klub może zaskoczyć Cię swoim niewielkim rozmiarem, jednak przytulne wnętrze wraz z wyrafinowaną atmosferą rekompensują brak miejsca.

Stacja metra: Saint-Germain-des-Prés

» CZYTAJ TAKŻENiebezpieczne rejony Paryża: gdzie lepiej się nie zapuszczać?

Chez Castel

Ten klub może pochwalić się nie tylko swoim ekskluzywnym charakterem, lecz także historią. Istnieje aż od 1962 roku! O wieloletnich dziejach Chez Castel przypomina pianino, na którym grał sam Serge Gainsbourg! W XXI wieku klub otrzymał drugie życie dzięki nowemu dyrektorowi artystycznemu Adre Saraiva. Louis Vuitton wybrał to miejsce na kolację i przyjęcie po swojej wystawie w Paryżu w 2015 roku. Do Chez Castel najłatwiej dostać się przez znajomości z posiadaczami karty klubowej. Jednak ostatnio klub otwiera się coraz bardziej także na innych gości, więc szansę na wejście ma każdy.

Stacja metra: Saint-Germain-des-Prés, Mabillon lub Saint-Sulpice

» CZYTAJ TAKŻEDokąd pojechać oprócz Paryża?

Concrete

Jak mówią znawcy życia nocnego w Paryżu, klub Concrete, od razu wstrząsnął francuską stolicą swoimi sobotnimi imprezami. Został otwarty bezpośrednio nad brzegiem Sekwany w 2011 roku. Obecnie grają w nim popularni europejscy DJ-e, a jakość dźwięku niczym nie odbiega od tej w najlepszych klubach w Nowym Jorku czy Londynie. Od odwiedzających wymaga się tylko pokładów dobrej energii, dzięki której przetańczą całą noc.

Stacja metra: Gare de Lyon, Bercy, Gare Austerlitz lub Quai de la Gare

» CZYTAJ TAKŻE10 bezpłatnych atrakcji Paryża

Chez Georges

Dobry klub nocny nie musi być wcale bardzo drogi lub ekskluzywny, co udowadnia Chez George. Tu na pewno dobrze spędzisz czas, poczujesz prawdziwy paryski klimat i nawiążesz ciekawe znajomości. Samo miejsce działa już od ponad 50 lat! O historii klubu od czasu do czasu przypomina też sama muzyka, szczególnie gdy rap i rock mieszają się z głosem Edith Piaf.

Stacja metra: Mabillon

» CZYTAJ TAKŻEWyspa Cite w Paryżu: atrakcje, kawiarnie i hotele

La Bellevilloise

To niesamowite miejsce, w którym możesz nie tylko potańczyć, ale i odpocząć. Podziwiaj elegancki wygląd wnętrz, otaczając się tropikalną roślinnością, delektując kolejnymi koktajlami i rozkoszując się muzyką na żywo. Mówiąc w skrócie, jeżeli szukasz nie tylko rozrywki, lecz także prawdziwego paryskiego klimatu, La Bellevilloise na pewno Cię nie zawiedzie. Muzyka grana w klubie dopasuje się do każdego gustu. Mamy tutaj dźwięki reggae, indie i rock, a na parterze często odbywają się imprezy w stylu lat 80-tych.

Obowiązuje bilet wstępu!

Stacja metra: Gambetta

» CZYTAJ TAKŻE10 pięknych miast, do których dojedziesz z Paryża w godzinę

Batofar

Batofar znajduje się na łodzi pływającej po Sekwanie i jest miłą alternatywą dla dusznych klubów nocnych w podziemiach starych budynków. Noc tu szybko i niepostrzeżenie zamienia się w ranek, tworząc niezliczone wspomnienia jednego z najlepszych momentów w Paryżu. Idealny wieczór zapewnią Ci dobra muzyka i miłe towarzystwo, a jako bonus możesz nacieszyć oczy wspaniałym widokiem na francuską stolicę nocą.

Stacja metra: Bibliotheque Francois Mitterand lub Bercy

» CZYTAJ TAKŻESpacer po Dzielnicy Łacińskiej w Paryżu

Rex Club

Fani muzyki elektronicznej i techno z pewnością powinni wybrać się do Rex Club, który otwarty jest dla każdego, kto chce dobrze wypaść na parkiecie. Ma jednak jedną wadę: aby się do niego dostać, będziesz musiał postać w kolejce, w związku z czym zalecamy przyjść wcześniej. Regularnie grają tu najlepsi DJ-e na świecie, więc na pewno nie musisz martwić się o jakość muzyki.

Stacja metra: Bonne-Nouvelle

» CZYTAJ TAKŻENajlepsze niedrogie hotele w Paryżu

Showcase

Nazwa klubu Showcase („Prezentacja”) nie jest przypadkowa. Już dawno zyskał on uznanie utalentowanych zespołów muzycznych, które wspinają się na drabinę kariery muzycznej, rozpoczynając od występów w Showcase. Klub wyróżnia się także swoim położeniem – znajduje się bezpośrednio pod mostem, który przecina Sekwanę, łącząc Wielki Pałac z Domem Inwalidów. Showcase to nie tylko miejsce dla fanów muzyki. Również osoby, które chcą potańczyć, docenią ten klub ze względu na duży parkiet i grę najlepszych paryskich DJ-ów.

Stacja metra: Champs-Elysées – Clémenceau

» CZYTAJ TAKŻEPałac Inwalidów i grób Napoleona

Wspaniałej imprezy w Paryżu!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *