Galeria Lafayette w Paryżu

Galeria Lafayette w Paryżu

Thu, 01/05/2017 - 18:49
Posted in:
0 comments
Galeria Lafayette

Galeria Lafayette to jeden z największych sklepów na Boulvard Haussmann, na rogu ulicy Chanse-d-Antao. Jest o jeden z najbardziej popularnych eleganckich centrów handlowych na całym świecie, a także jeden z najdroższych sklepów we Francji. 

Chcesz wiedzieć więcej? To przejdźmy do szczegółów!

O galerii Lafayette 

Galeria powstała w 1894 roku dzięki braciom Kahn. Początkowo był to niewielki sklep pasmanteryjny, jednak w 196 roku bracia wykupili wszystkie pobliskie budynki i przebudowali je. Obecny budynek galerii został oddany do użytku w 1912 roku i cechuje go styl modernistyczny. Wciąż jednak można podziwiać przepiękną szklaną kopułę oraz liczne mozaiki. Bracia Kahn zdecydowali się na nowy format sprzedaży odzieży: duże półki, cenniki, częste wyprzedaże, a także aktywnie wykorzystali PR i marketing.

Galeria Lafayette

Przez ostatnich kilka lat dyrektorem artystycznym agencji reklamowej galerii Lafayette jest Jeaan-Paul Hood. Ten wyrazisty fotograf mody nadał galerii obraz, którego nie da się zapomnieć. Występowało w niej wielu artystów i znanych osób. Na przykład, w 1919 roku na jego dachu wylądował samolot. W latach 50-tych wystąpiła tu Edith Piaf, a pod koniec lat 90-tych odbyły się sesje autografów z udziałem różnych gwizd. Oczywiście, wszystkie te spotkania i wystąpienia miały przede wszystkim zwiększyć sprzedaż.

Zakupy i rozrywka

Obecnie galeria Lafayette składa się z kilku budynków połączonych ze sobą za pomocą zaawansowanych przejść. Główny budynek ma 7 pięter. Znajduje się w nim wszystko: słynny dział kulinarny z najlepszymi francuskimi przysmakami, pasaż obuwniczy z sandałami od Jimmy’ego Choo i baletkami Repetto, dział mody męskiej, mody wysokiej, kolekcje dziecięce... W najpiękniejszym miejscu w galerii, pod kopułą, znajduje się dział perfum.

Galeria Lafayette

W galerii znajduje się wiele barów, restauracji z przekąskami i innych restauracji. Miłośnicy fast-foodów znajdą nawet McDonalda! Polecamy Ci jednak dostać się na ostatnie piętro i przekąsić coś albo w restauracji (jeżeli masz większy udżet), lub w bistrze samoobsługowym na tym samym piętrze. W obu przypadkach możesz rozkoszować się wspaniałym widokiem na wieżę Eiffla.

Gdzie znajduje się galeria Lafayette? 

Galeria Lafayette znajduje się na bulwarze Haussmanna, w obszarze Dużych Sklepów. Ten obszar można nazwać mekką handlową Paryża, w której znajdują się sklepy i butiki najbardziej znanych marek. Tak naprawdę, galeria Lafayette to cała sieć sklepów. Jej właściciele otworzyli także galerie w Berlinie, Dubaju, Abu Dhabi, Moskwie, i nie tylko. Jednak to właśnie tutaj w Paryżu znajduje się ta najbardziej znana.

Do galerii możesz dojechać metrem (stacja Chaussée d’Antin – La Fayette i Havre – Caumartin) oraz pociągiem RER linii A (stacja Auber) lub dostać się na piechotę – Duże Sklepy znajdują się pięć minut spacerem od Opery i dziesięć minut od kościoła Madeleine.

Inne przydatne informacje na temat galerii Lafayette

Centrum handlowe otwarte jest od poniedziałku do soboty w godzinach od 9 do 20. W czwartek galeria działa do 21:00. W niedziele sklepy w Lafayette, podobnie jak wiele innych w Paryżu, są zamknięte. Jednak przed okresem Bożego Narodzenia (do połowy listopada do stycznia), a także przed Wielkanocą, do galerii na zakupy można udać się również w niedzielę.

Każdego roku przed świętami Bożego Narodzenia w glaerii pojawia się ogromna, specjalnie zaprojektowana choinka. Do tej pory ozdobiły ją różne marki, takie jak Dior, Chanel, Swarovski i nie tylko. Wielu turystów wybiera się do galerii, aby jedynie popatrzeć na drzewo i żywe stajenki. Jest to więc też miejsce świątecznej rozrywki. Zza witryn Lafayette oraz Printemps (obok galerii) na osoby przechodzące patrzą ruchome manekiny, które przyciągają uwagę 4 milionów turystów rocznie.

Galeria Lafayette

Add new comment

Restricted HTML

  • Allowed HTML tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Похожие статьи

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.

We also use analytics & advertising services. To opt-out click for more information.