Pchli targ w Paryżu. Godziny otwarcia i lokalizacja

,
Pchli targ

Paryż jest stary jak świat więc to nic dziwnego, że jest tu tak wiele antyków. Paryżanie umieją docenić historię zarówno w skali kraju, jak i w drobiazgach. Jeśli przedmioty vintage również cieszą Twoje oko, to pamiątka z Paryża jest czymś wyjątkowym, co możesz przywieźć ze sobą z powrotem. W tym artykule zebraliśmy słynne pchle targi w Paryżu i na jego przedmieściach, gdzie antyki, porcelana, sztuka, biżuteria vintage, ubrania i wiele innych są sprzedawane przez cały rok.

Marché Saint-Ouen

Chociaż pchli targ nazywany jest paryskim, znajduje się on na przedmieściach stolicy – w miasteczku Saint-Ouen. Jego położenie związane jest przede wszystkim z historią.

Historia pchlego targu w Paryżu rozpoczęła się wiele wieków temu. Wcześniej po ulicach miasta spacerowali tak zwani „zamiatacze”, którzy zbierai porzucone, lecz wciąż w jakiś sposób nadające się do użytku, przedmioty. Następnie sprzedawali je na paryskich rynkach w pobliżu Less Halles. Gdy wydalono ich z Paryża, zamieszkali u bram Montreuil, Cligancourt. Niektórzy z nich założyli własne antykwariaty!

Pchli targ w Saint-Ouen to obecnie największy stały rynek we Francji i jeden z największych w Europie.

Marché Saint-Ouen

Jest to nie tylko plac z „zamiataczami”, a kilku ogromnych rynków. Le Lius de Saint-Ouen, tak zwane pchle targi w Paryżu, to jedna z największych atrakcji turystycznych w Île-de-France (regionie paryskim). Jest to raj dla antykwariuszy oraz osób ceniących stare przedmioty używane.

Biżuteria, odzież, wyroby skórzane, wyposażenie wnętrz, książki… Wszystko można znaleźć tutaj. Sprzedają też obrazy, stare nagrania (kasety, płyty), bibeloty, pluszaki (sprzedawano tu nawet żyrafę) i meble.

Jeśli myślicie, że pchle targi są dziś, podobnie jak kiedyś, tylko dla tych, którzy chcą znaleźć coś tańszego, to jesteście w błędzie. Prawdziwe antyki są warte więcej niż nowe przedmioty, a na dedykowanych im targach można spotkać bogatych ludzi i celebrytów.

Pchli targ

Wskazówki dla zwiedzających:

 • Powierzchnia rynku wynosi siedem hektarów! Kiedy tu przyjeżdżasz, wychodzisz tylko wieczorem. Ale nie martw się, jest tu wszystko czego potrzebujesz, więc nie zostaniesz głodny i zziębnięty.
 • Przyjdźcie tam wcześnie, przed godziną otwarcia. Do południa na ulicach targowych może zrobić się tłoczno. W każdy dzień roboczy pchli targ odwiedza około sto tysięcy osób.
 • Vintage to rzeczy mające ponad dwadzieścia pięć lat, a antyki ponad pięćdziesiąt.
 • Uważaj na swoje portfele i dokumenty. W takim tłumie bardzo łatwo jest zgubić jedno i drugie.
 • Pchle targi również mają sezon wyprzedaży, tak jak zwykłe sklepy!

Jak dojechać:

Metro Porte de Clignancourt (linia 4). Wyjdź z metra oznaczonego „Marché de puces”.

Godziny otwarcia: Czynne tylko trzy dni w tygodniu: sobota, niedziela i poniedziałek.

 • Sobota – od 9:00 do 18:00
 • Piątki – od 10:00 do 18:00
 • Poniedziałek – od 11:00 do 17:00

Marché Biron

Biron

Niektóre części rynku w Saint-Ouen mają niezależne nazwy. Biron jest jednym z najbardziej prestiżowych rynków sztuki w całej Francji. Znajdziesz tu zabytkowe meble, obrazy i rysunki, które liczą sobie kilka wieków! Obowiązkowy punkt programu dla wszystkich miłośników sztuki.

Godziny otwarcia to poniedziałek, sobota i niedziela od 10:00 do 18:00

Adres: 85 rue des Rosiers

Cambo

W tej części Saint-Ouen znajdują się wyłącznie najlepsze antyki – meble z XVIII i XIX wieku, stare instrumenty muzyczne, tkaniny, przedmioty regionalne i sztuka.

Adres: 75 rue des Rosiers

Marché de Vanves

Rynek ten jest drugim najważniejszym po Marché Saint-Ouen. Znajdziesz tu głównie małe antyki. Jego dużym plusem jest to, że jest tu mniej turystów – to taki „ludny rynek”.

Zapraszamy do targowania się o niższe ceny. Targ odbywa się na świeżym powietrzu, a nikt nie chce zepsuć starych, delikatnych przedmiotów.

Jak dojechać: metro Porte de Vanves (linia 13). Następnie wzdłuż Avenue Georges Lefevre około pięć minut pieszo. Voila, jesteś tam!

Godziny otwarcia: francuski „pchli targ” jest otwarty w sobotę i niedzielę od 7:00 do 14:00

Zalecamy wczesne przybycie, bo niektóre namioty zamykane są wcześnie, do południa.

» CZYTAJ TAKŻEMuzeum Carnavalet w Paryżu

Marche de Montreuil

Jeśli jesteś zatwardziałą fashionistką, to jest to miejsce dla Ciebie! Można tu znaleźć dobrej jakości używaną odzież, designerskie marki, biżuterię vintage, meble i wszystko dla domu. Niskie ceny sprawia, że poczujesz się tu dobrze.

Godziny otwarcia: czynne w poniedziałki, soboty i niedziele od 7:00 do 19:30.

Jak dojechać: metro Porte de Montreuil (linia 9).

Pchli targ

Ruchome tablice reklamowe

Nie należy zapominać też o rynkach bez stałej lokalizacji. Kręcą się one po całym Paryżu i podbijają serca mieszkańców różnych dzielnic oraz okazjonalnych turystów.

Aby złapać rynek mobilny, można przejść do www.spam.fr i znajdź najbliższe terminy, adresy i więcej przydatnych informacji.

Kilka małych rynków tematycznych

Małe pchle targi w Paryżu nie są aż tak znane, ale przez są tym bardziej wartościowe. Są otwarte w weekendy od rana do popołudnia.

 • Giełda znaczków i pocztówek – Aleja Gabriela, Dzielnica 8.
 • Pchli targ Puces d’Aligre – Place d’Aligre, 12th arrondissement.
 • Pchli targ Daumesnil – Avenue Daumesnil, dzielnica 12.
 • Avenue du Maine Antiques Market – Avenue du Maine, Dzielnica 14.
 • Profesjonalny Targ Antyków – Boulevard Auguste Blanqui, Dzielnica 13.
 • Vintage book market – Rue Brancion, 15th arrondissement.
 • Pchli targ na Placu Charlesa Michelsa, Dzielnica 15.
 • Jeszcze rzadziej spontaniczne wyprzedaże starych przedmiotów zdarzają się w metrze Abbesses na Montmartre, Boulevard Montparnasse i Boulevard Voltaire.

Jeszcze kilka wskazówek dla zbieraczy

Nie obrażaj się na sprzedawców i targuj się grzecznie. Po to są pchle targi. Sam proces targowania się niech będzie towarzyski i uprzejmy.

Pieniądze i dokumenty należy schować do wewnętrznych kieszeni, a przedmioty wartościowe pozostawić w domu lub hotelu.

Wiele sklepów akceptuje karty kredytowe, ale gotówka jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

Swobodne ubrania są Twoim najlepszym przyjacielem. Z ich pomocą dopasuj się do otoczenia. Zwykłe pchle targi nie należą do najbogatszych miejsc, więc nie chcesz przyciągać uwagi swoim wieczorowym strojem.

Aby ułatwić Ci orientację w mieście, dodaliśmy do mapy najbardziej znane rynki.

Ciesz się swoją podróżą do świata pięknych rzeczy vintage!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *