» Europa » Francja » Paryż » Przechowalnie bagażu w Paryżu

Przechowalnie bagażu w Paryżu

Walizka nie jest najlepszym towarzyszem zwiedzania. Jeśli musisz na jakiś czas zostawić swoje rzeczy w bezpiecznym miejscu, skorzystaj ze skrytek bagażowych. Znajdziesz je na lotnisku Charlesa de Gaulle’a, na paryskich dworcach, w metrze, w dużych centrach handlowych i po prostu na ulicach. W Paryżu jest mnóstwo przechowalni. Dogodnie położony hotel w Paryżu można zarezerwować tutaj

» CZYTAJ TAKŻE20 BŁĘDÓW POPEŁNIONYCH PRZEZ WIELU TURYSTÓW W PARYŻU

Przechowalnie na lotniskach

Na lotnisku Charlesa de Gaulle’a znajdują się specjalne schowki. Jeśli akurat w Paryżu masz przesiadkę i chcesz zobaczyć stolicę w jeden dzień lub po prostu przejść się po mieście, to zostaw walizkę na lotnisku. Przechowalnia bagażu znajduje się na czwartym piętrze terminala 2, naprzeciwko hotelu Sheraton. Szukaj znaku «Consignes» lub «Left Baggage».

Ta przechowalnia to po prostu automatyczne szafki. Są one otwarte 24 godziny na dobę. Koszt zależy od wielkości i wagi twojego bagażu, a także od pory dnia i długości przechowywania. Od 3 € za 3 kg na trzy godziny do 34 € za dużą walizkę o wadze 30 kg na 24 godziny.

Warto wziąć pod uwagę, że na lotniskach Orly i Beauvais nie ma przechowalni. Nie trać więc czasu na jej szukanie i zabierz walizkę ze sobą do miasta. Nie martw się na zapas, bo wcale nie będzie to problem.

» CZYTAJ TAKŻELOTNISKA W PARYŻU. PRZYDATNE INFORMACJE I SCHEMATY

Przechowalnie na dworcach

Większość dworców kolejowych w Paryżu jest wyposażona w automatyczne szafki na bagaż. Po francusku nazywają się one consigne, szukajcie tego słowa na znakach.

Wybierz skrytkę o potrzebnym rozmiarze i zapłać za przechowywanie rzeczy przez terminal. Tutaj przydadzą się drobne. W automacie dostaniesz bilet. Nie zgub go, jest na nim zapisany twój kod do szafki, za pomocą którego możesz odebrać swój bagaż.

Przestrzegaj wszystkich zasad bezpieczeństwa! Nie zostawiaj wartościowych przedmiotów ani dokumentów w przechowalni bagażu. Rowery nie są akceptowane jako bagaż.

Ceny. Opłata różni się w zależności od wielkości szafki: 5,50 € za małą szafkę, 7,5 € za średnią szafkę lub 9,5 € za dużą szafkę na 24 godziny. Każdy następny dzień +5€.

Na niektórych dworcach we Francji znajdują się tradycyjne, nieautomatyczne przechowalnie. Mają one różne stawki: 4,50 euro za jedną sztukę (walizka, pudło) lub 5,30 euro za rower, wózek inwalidzki lub wózek dziecięcy. Jest to cena za dobę. 

» CZYTAJ TAKŻEJAK NIE ZABŁĄDZIĆ NA DWORCU W PARYŻU?

Paryskie dworce kolejowe z przechowalniami bagażu:

  • Gare du Nord (Dworzec Północny): 6:15 do 23:15;
  • Gare de l’Est: otwarty od 6:00 do 23:45;
  • Gare de Lyon (Dworzec Lyonu): czynny od 6:15 do 22:00;
  • Gare Montparnasse: czynny od 7:00 do 23:00;
  • Gare d’Austerlitz: czynny od 7:00 do 23:30;
  • Stacja Gare Saint-Lazare: brak przechowalni bagażu;
  • Stacja Gare de Bercy: brak przechowalni bagażu.

» CZYTAJ TAKŻEWSZYSTKIE DWORCE KOLEJOWE W PARYŻU

Przechowalnie w Disneylandzie

W Parku Disneyland otwarte są również szafki:

  • Na stacji RER Chessy Marne La Vallee Parcs Disneyland komórka jest otwarta od 7:00 do 22:00;
  • W samym parku Disneyland, przechowalnia bagażu jest otwarta od 8:00 i 45 minut po zamknięciu parku.

» CZYTAJ TAKŻEDISNEYLAND W PARYŻU — KOMPENDIUM WIEDZY DLA TURYSTÓW

Miejskie skrytki na bagaż

Duże muzea, takie jak Luwr, mają przechowalnie, ale są one przeznaczone raczej dla torebek niż walizek. Wiele muzeów i teatrów zamknęło teraz schowki ze względów bezpieczeństwa, więc możesz nie zostać wpuszczony nawet z dużym plecakiem.

W takim przypadku skorzystaj z jednej z sieci przechowalni bagażu. W Paryżu jest ich kilka:

Punktów przechowalni w tych sieciach jest bardzo dużo. Zobacz mapy na ich stronach internetowych i wybierz najbliższą i najwygodniejszą, gdziekolwiek jesteś. Możesz zobaczyć na mapie, czy w wybranym miejscu są wolne miejsca, a nawet zarezerwować szafkę online na wybrany czas.

Holibag, Eelway i Nannybag są otwarte 24 godziny na dobę. Taryfy są różne, ale są przystępne dla każdego podróżnika, szczegóły znajdziesz na stronach internetowych. Za przechowanie bagażu można zapłacić kartą.

Życzymy przyjemnej i lekkiej podróży!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *