Jak dostać się na wieżę Eiffla bez kolejki?

Wieżę Eiffla

Wieża Eiffla słynie nie tylko ze względu na swój wygląd, lecz także kolejki. W sezonie letnim i podczas swiąt majowych nie ma co liczyć na mniej niż kilka godzin stania w kolejce. Nawet jeżeli wybierasz się na wieżę zimą, to wiedz, że czas stania w kolejce wciąż wynosi około 1,5-2 godziny. W tym artykule przedstawimy Ci kilka sposobów na to, jak zaoszczędzić czas i pieniądze, chcąc dostać się na wieżę Eiffla. 

» Czytaj takżeWieża Eiffla: najważniejsze wskazówki dla turystów

Wejdź pieszo na wieżę Eiffla

wieży Eiffla

To najprostszy sposób na to, aby uniknąć kolejek na wieżę Eiffla. Dzięki jednej z nóg wieży (jeżeli patrzysz na wieżę od strony Sekwany, będzie to dalsza, prawa noga), możesz dostać się nią pieszo. Taka przygoda osobę dorosłą kosztuje tylko 7 euro (wjazd na wieżę to co najmniej 17 euro). Młodzież i dzieci mogą skorzystać ze zniżek. W tym przypadku do kasy prawie nigdy nie ma kolejek, a jeżeli już pojawiają się, to nie na dłużej niż 10 minut.

Wspinanie się na wieżę, co prawda, wymaga dość dobrej kondycji. Możesz wspiąć się na drugie piętro, którego wysokość wynosi około 150 metrów.

Ale są też plusy. Dostaniesz się na wieżę Eiffla bez kolejki, za zdecydowanie mniejsze pieniądze i popatrzysz na Paryż z pierwszego Piętra. To jeden z najwspanialszych widoków na miasto. Na tym piętrze nie ma zbyt wielu turystów, gdyż osoby wjeżdżające windą często omijają to piętro. I, co ważne, spalisz trochę kalorii.

wejście do wieży Eiffla

Nawiasem mówiąc, możesz bezpłatnie zjechać windą na dół. Nie musisz pokonywać tej samej trasy schodami.

Latem schody otwarte są do godziny 0:45, a zimą do 18:30.

Kup bilet na wieżę Eiffla z wyprzedzeniem.

Aby nie stać w kolejce na wieżę Eiffla, możesz kupić bilet z wyprzedzeniem przez Internet, korzystając z oficjalnej strony tej atrakcji turystycznej. Nie musisz tego robić jednak miesiąc wcześniej i być pewnym co do dokładnej godziny swojej wizyty. I tak nie będziesz stać w żadnej kolejce. Prawda jest natomiast taka, że bilety na stronie internetowej rozchodzą się jak świeże bułki.

Tutaj natomiast możesz kupić bilet na wieżę Eiffla i autobuoswą wycieczkę po Paryżu z audioprzewodnikiem.

Zjedz obiad w restauracji na wieży Eiffla.

Restauracja 58

Na wieży Eiffla znajdują się dwie restauracje: „58” na pierwszym piętrze i  „Jules Verne” na drugim. Obiad w restauracji „58” można dostać już za 20 euro, a kolację za co najmniej 76,50 euro na osobę. W „Jules Verne” ceny są zdecydowanie wyższe, lecz również wyższa jakość i przyjemniejsza obsługa. Do obu z tych restauracji możesz dostać się jednak wyłącznie za pomocą oddzielnej windy. Nie może więc być mowy o żadnych kolejkach.

Miejsce musisz zarezerwować już wcześniej: do restauracji „58” – tutaj, a dla restauracji „Jules Verne”– pod tym linkiem.

» Czytaj takżeObiad i kolacja na Wieży Eiffla

Inne punkty widokowe w Paryżu.

Oprócz wieży Eiffla w Paryżu znajduje się wiele innych punktów ze znakomitymi widokami na Paryż. Pełną ich listę możesz znaleźć  tutaj. Jeżeli nie chcesz stać w kolejce lub nie masz siły, aby wchodzić po schodach, może lepiej zdecydować się na coś bardziej dostępnego. Jednym z takich miejsc jest wieża Montparnass, która oferuje jeden z najpiękniejszych widoków na Paryż.

Eiffel Tower, Paris: Wybierz hotel

Możesz też zdecydować się na hotel z widokiem na wieżę Eiffla i rozkoszować się jej widokiem nawet przez całą dobę.

Kilka praktycznych wskazówek.

Jeżeli mimo wszystko postanowisz stać w kolejce, oto kilka naszych porad.

Nie przychodź pod wieżę Eiffla przed jej otwarciem. Tak robi dużo osób, w związku z czym kolejki ranem są jeszcze większe niż za dnia.

Najmniejsze kolejki są wieczorami, na przykład po godzinie 20. Wieża Eiffla otwarta jest latem do godziny 0:45, a zimą do 23:45.

W każdym razie, przed wjechaniem na wieżę Eiffla upewnij się, że masz na sobie ciepłe ciuchy. Na górze często wieje silny wiatr, a zimą możesz spotkać się nawet z mgłą lub deszczem.

Nie zapomnij wybrać się na pierwsze piętro, które oferuje jeden z najpiękniejszych widoków na Paryż.

Miłego pobyt na wieży Eiffla.