Jak dostać się na wieżę Eiffla bez kolejki?

,

Wieża Eiffla słynie nie tylko ze względu na swój wygląd, lecz także kolejki. W sezonie letnim i podczas swiąt majowych nie ma co liczyć na mniej niż kilka godzin stania w kolejce. Nawet jeżeli wybierasz się na wieżę zimą, to wiedz, że czas stania w kolejce wciąż wynosi około 1,5-2 godziny. W tym artykule przedstawimy Ci kilka sposobów na to, jak zaoszczędzić czas i pieniądze, chcąc dostać się na wieżę Eiffla.

» Czytaj takżeWieża Eiffla: najważniejsze wskazówki dla turystów

Najważniejsze rzeczy, które warto wiedzieć o Wieży Eiffla

Wspaniała metalowa konstrukcja powstała pod okiem Gustave’a Eiffla w 1889 roku i została nazwana na cześć jej głównego projektanta – Wieżą Eiffla. W tamtym czasie był to nie tylko szczyt inżynierii, ale także najwyższy budynek na świecie.

Wieża znajduje się na Quai Branly naprzeciwko Trocadero. Najbliższe stacje:

  • Trocadéro (linia 6 i 9)
  • Bir-Hakeim (linia metra 6)
  • Champ de Mars – Tour Eiffel (RER C)

Godziny otwarcia: od 9:30 do 11:45, ostatnie wejście o 22:30.

Ceny biletów

25+ lat12-24 lat4-11 lat
Bilet na 2 piętro schodami11,305,602,80kupić
Bilet na 2 piętro windą18,109,004,50kupić
Bilet na 2 piętro schodami i na 3 piętro windą21,5010,705,40kupić
Bilet na 3 piętro windą28,3014,107,10kupić

Jak uniknąć stania w kolejce?

Sposób 1: Wejdź pieszo na wieżę Eiffla

wejście do wieży Eiffla

To najprostszy sposób na to, aby uniknąć kolejek na wieżę Eiffla. Na jednej z nóg wieży (jeżeli patrzysz na wieżę od strony Sekwany, będzie to dalsza, prawa noga), możesz dostać się nią pieszo. W tym przypadku do kasy prawie nigdy nie ma kolejek, a jeżeli już pojawiają się, to nie na dłużej niż 10 minut. Taka przygoda osobę dorosłą kosztuje tylko 11.30 euro. Młodzież i dzieci mogą skorzystać ze zniżek.

Wspinanie się na wieżę, co prawda, wymaga dość dobrej kondycji. Drugie piętro znajduje się na wysokości 116 metrów, czyli ponad tysiąca stopni. Na sam szczyt można dostać się tylko windą.

Ale są też plusy. Dostaniesz się na wieżę Eiffla bez kolejki, za zdecydowanie mniejsze pieniądze i popatrzysz na Paryż z pierwszego Piętra. To jeden z najwspanialszych widoków na miasto. Na tym piętrze nie ma zbyt wielu turystów, gdyż osoby wjeżdżające windą często omijają to piętro. I, co ważne, spalisz trochę kalorii.

Nawiasem mówiąc, możesz bezpłatnie zjechać windą na dół. Nie musisz pokonywać tej samej trasy schodami. Latem schody otwarte są do godziny 0:45, a zimą do 18:30.

Sposób 2: Kup bilet na wieżę Eiffla z wyprzedzeniem

Opcja 1: Aby nie stać w kolejce na wieżę Eiffla, możesz kupić bilet z wyprzedzeniem przez Internet, korzystając z oficjalnej strony tej atrakcji turystycznej. Musisz tego robić jednak miesiąc wcześniej i być pewnym co do dokładnej godziny swojej wizyty. Prawda jest taka, że bilety na stronie internetowej rozchodzą się jak świeże bułki.

Opcja 2: Kupując bilet łączony na wieżę Eiffla i zwiedzanie miasta z przewodnikiem, można również przejść przez słynny zabytek bez kolejki. Opcje ze spacerem można wybrać pod linkiem.

Opcja 3: Pierwszeństwo wstępu na wieżę mają posiadacze karty turystycznej Paris City Pass. Obejmuje ona również bilet do Luwru i rejs po Sekwanie. Kartę tę bez problemu można kupić tutaj:

Sposób 3: Zjedz obiad w restauracji na wieży Eiffla

Restauracja 58

Na wieży Eiffla znajdują się dwie restauracje: „Brasserie Madame” na pierwszym piętrze i  „Jules Verne” na drugim. Obiad w restauracji „Brasserie Madame” można dostać już za 60 euro, a kolację za co najmniej 100 euro na osobę. W „Jules Verne” ceny są zdecydowanie wyższe, lecz również wyższa jakość i przyjemniejsza obsługa. Do obu z tych restauracji możesz dostać się jednak wyłącznie za pomocą oddzielnej windy. Nie może więc być mowy o żadnych kolejkach.

Miejsce musisz zarezerwować już wcześniej: do restauracji „Brasserie Madame” – tutaj, a dla restauracji „Jules Verne”– pod tym linkiem.

» Czytaj takżeObiad i kolacja na Wieży Eiffla

Inne punkty widokowe w Paryżu

Oprócz wieży Eiffla w Paryżu znajduje się wiele innych punktów ze znakomitymi widokami na Paryż. Pełną ich listę możesz znaleźć  tutaj. Jeżeli nie chcesz stać w kolejce lub nie masz siły, aby wchodzić po schodach, może lepiej zdecydować się na coś bardziej dostępnego. Jednym z takich miejsc jest wieża Montparnass, która oferuje jeden z najpiękniejszych widoków na Paryż.

Możesz też zdecydować się na hotel z widokiem na wieżę Eiffla i rozkoszować się jej widokiem nawet przez całą dobę.

Eiffel Tower, Paris: Wybierz hotel

Kilka praktycznych wskazówek

Jeżeli mimo wszystko postanowisz stać w kolejce, oto kilka naszych porad.

  • Nie przychodź pod wieżę Eiffla przed jej otwarciem. Tak robi dużo osób, w związku z czym kolejki ranem są jeszcze większe niż za dnia.
  • Najmniejsze kolejki są wieczorami, na przykład po godzinie 20. Wieża Eiffla otwarta jest latem do godziny 0:45, a zimą do 23:45.
  • W każdym razie, przed wjechaniem na wieżę Eiffla upewnij się, że masz na sobie ciepłe ciuchy. Na górze często wieje silny wiatr, a zimą możesz spotkać się nawet z mgłą lub deszczem.
  • Nie zapomnij wybrać się na pierwsze piętro, które oferuje jeden z najpiękniejszych widoków na Paryż.

Miłego pobyt na wieży Eiffla!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *