Galeria Lafayette w Paryżu

,
Galeria Lafayette

Galeria Lafayette to jeden z największych sklepów na Boulvard Haussmann, na rogu ulicy Chanse-d-Antao. Jest o jeden z najbardziej popularnych eleganckich centrów handlowych na całym świecie, a także jeden z najdroższych sklepów we Francji.

Chcesz wiedzieć więcej? To przejdźmy do szczegółów!

O galerii Lafayette

Galeria powstała w 1894 roku dzięki braciom Kahn. Początkowo był to niewielki sklep pasmanteryjny, jednak w 196 roku bracia wykupili wszystkie pobliskie budynki i przebudowali je. Obecny budynek galerii został oddany do użytku w 1912 roku i cechuje go styl modernistyczny. Wciąż jednak można podziwiać przepiękną szklaną kopułę oraz liczne mozaiki. Bracia Kahn zdecydowali się na nowy format sprzedaży odzieży: duże półki, cenniki, częste wyprzedaże, a także aktywnie wykorzystali PR i marketing.

Galeria Lafayette

Przez ostatnich kilka lat dyrektorem artystycznym agencji reklamowej galerii Lafayette jest Jeaan-Paul Hood. Ten wyrazisty fotograf mody nadał galerii obraz, którego nie da się zapomnieć. Występowało w niej wielu artystów i znanych osób. Na przykład, w 1919 roku na jego dachu wylądował samolot. W latach 50-tych wystąpiła tu Edith Piaf, a pod koniec lat 90-tych odbyły się sesje autografów z udziałem różnych gwizd. Oczywiście, wszystkie te spotkania i wystąpienia miały przede wszystkim zwiększyć sprzedaż.

Zakupy i rozrywka

Obecnie galeria Lafayette składa się z kilku budynków połączonych ze sobą za pomocą zaawansowanych przejść. Główny budynek ma 7 pięter. Znajduje się w nim wszystko: słynny dział kulinarny z najlepszymi francuskimi przysmakami, pasaż obuwniczy z sandałami od Jimmy’ego Choo i baletkami Repetto, dział mody męskiej, mody wysokiej, kolekcje dziecięce… W najpiękniejszym miejscu w galerii, pod kopułą, znajduje się dział perfum.

Galeria Lafayette

W galerii znajduje się wiele barów, restauracji z przekąskami i innych restauracji. Miłośnicy fast-foodów znajdą nawet McDonalda! Polecamy Ci jednak dostać się na ostatnie piętro i przekąsić coś albo w restauracji (jeżeli masz większy udżet), lub w bistrze samoobsługowym na tym samym piętrze. W obu przypadkach możesz rozkoszować się wspaniałym widokiem na wieżę Eiffla.

Gdzie znajduje się galeria Lafayette?

Galeria Lafayette

Galeria Lafayette: Wybierz hotel

Galeria Lafayette znajduje się na bulwarze Haussmanna, w obszarze Dużych Sklepów. Ten obszar można nazwać mekką handlową Paryża, w której znajdują się sklepy i butiki najbardziej znanych marek. Tak naprawdę, galeria Lafayette to cała sieć sklepów. Jej właściciele otworzyli także galerie w Berlinie, Dubaju, Abu Dhabi, Moskwie, i nie tylko. Jednak to właśnie tutaj w Paryżu znajduje się ta najbardziej znana.

Do galerii możesz dojechać metrem (stacja Chaussée d’Antin – La Fayette i Havre – Caumartin) oraz pociągiem RER linii A (stacja Auber) lub dostać się na piechotę – Duże Sklepy znajdują się pięć minut spacerem od Opery i dziesięć minut od kościoła Madeleine.

» CZYTAJ TAKŻE9. Okręg paryski — marzenie zakupoholiczki

Inne przydatne informacje na temat galerii Lafayette

Centrum handlowe otwarte jest od poniedziałku do soboty w godzinach od 9 do 20. W czwartek galeria działa do 21:00. W niedziele sklepy w Lafayette, podobnie jak wiele innych w Paryżu, są zamknięte. Jednak przed okresem Bożego Narodzenia (do połowy listopada do stycznia), a także przed Wielkanocą, do galerii na zakupy można udać się również w niedzielę.

Każdego roku przed świętami Bożego Narodzenia w glaerii pojawia się ogromna, specjalnie zaprojektowana choinka. Do tej pory ozdobiły ją różne marki, takie jak Dior, Chanel, Swarovski i nie tylko. Wielu turystów wybiera się do galerii, aby jedynie popatrzeć na drzewo i żywe stajenki. Jest to więc też miejsce świątecznej rozrywki. Zza witryn Lafayette oraz Printemps (obok galerii) na osoby przechodzące patrzą ruchome manekiny, które przyciągają uwagę 4 milionów turystów rocznie.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *