» Europa » Włochy » Lombardia » Mediolan » Gdzie robić zakupy w Mediolanie? Najlepsze outlety w mieście

W Mediolanie wszystkie drogi prowadzą do dzielnicy mody, czyli czworokąta głównych ulic handlowych: Via Monte Napoleone, Via Manzoni, Via della Spiga i Corso Venezia. To właśnie tutaj znajdują się butiki światowych marek. Proponujemy przejść się do outletów, gdzie można znaleźć oferty specjalne od 50% do 80% taniej. Podpowiadamy, gdzie robić zakupy w Mediolanie! Gotowy na wycieczkę po najlepszych outletach w mieście?

Wybierz się na shopping tour

» Czytaj także10 pomysłów na udane zakupy pamiątek w Mediolanie

The Highline Outlet

The Highline Outlet jest położony w sercu miasta, zaledwie 500 metrów od katedry Duomo di Milano. To największe i najnowocześniejsze centrum handlowe w mieście. W sprzedaży znajduje się około 40 tys. metrów kwadratowych kolekcji damskich i męskich: butów i akcesoriów. Wybieraj w takich markach jak: Versace, Dolce&Gabbana, Cruciani i Antonio Marras.

Godziny otwarcia: codziennie od 10:00 do 20:00.

» CZYTAJ TAKŻEDzielnice Mediolanu: gdzie się zatrzymać?

DT Intrend

DT Intrend to dom towarowy renomowanej sieci „DiffusioneTessile” w centrum Mediolanu. To zaledwie rzut beretem od placu San Babila, Corso Vittorio Emmanuele i Corso Europa. Butik jest światowym liderem w zakresie outletów z jedną marką. Oferuje kolekcje z grupy detalicznej Max Mara i jej linii partnerskich: Mah&Co, Marella, iBlues i Pennyblack. Co ważne, DT Intrend sprzedaje towary z 30% zniżką, a podczas sezonowych wyprzedaży nawet do 50-70%.

Godziny otwarcia: od poniedziałku do soboty od 10:00 do 19:30.

» CZYTAJ TAKŻECiekawe miejsca w pobliżu Mediolanu

Outlet Marni

Outlet Marni to włoska marka będąca synonimem europejskiej jakości. W tym butiku można wybierać w sposób przemyślany, a także w spokojnej i gościnnej atmosferze. Znajdują się tu kolekcje damskie i męskie, torebki, buty i akcesoria. Ceny na pierwszy rzut oka wydają się wysokie, ale w rzeczywistości to 50% oryginalnych cen z butiku!

Godziny otwarcia: od poniedziałku do soboty od 10:00 do 19:00.

» CZYTAJ TAKŻE10 najsmaczniejszych potraw w Mediolanie

Emporio Isola

Emporio Isola to najpopularniejszy outlet w Mediolanie. Znajduje się w historycznej dzielnicy Sempione i koncentruje na markach luksusowych takich jak Prada, Gucci czy Armani. Ponadto co tydzień pojawiają się tu nowe produkty. Możesz również liczyć na zniżki do 80% podczas sezonowych wyprzedaży i Fashion Week (tygodnia mody).

Godziny otwarcia:

  • poniedziałek od 15:00 do 19:30,
  • od wtorku do soboty od 10:00 do 19:30;
  • niedziela od 11:00 do 19:00.

» CZYTAJ TAKŻETydzień mody w Mediolanie. Jak trafić na pokaz?

Vestistock

Legendarny Vestistock jest uważany za pierwszy z mediolańskich outletów wielomarkowych. Otwarty w 1979 roku na Corso Buenos Aires został niedawno odnowiony w nowoczesnym stylu „total white”. Reprezentowane są tu najlepsze marki: Moschino, iBlues, MaxMara, Les Copains, Romeo Gigli i Henry cotton’s. Znajdziesz tu duży wybór rozmiarów – do rozmiaru 52 dla kobiet i 60 dla mężczyzn. Co ważne, zniżki wahają się od 50 do 80%, a posiadacze karty rabatowej butik Vestistock mają dodatkowe 20% rabatu.

Godziny otwarcia: od poniedziałku do soboty od 10:00 do 19:30.

» Czytaj takżeTransport w Mediolanie: wszystko o biletach na autobus, tramwaj i metro

Życzymy udanych zakupów!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *