Gdzie najlepiej zatrzymać się w Nicei?

, ,
Nicea

Nicea to miasto przyjazne pod każdym względem. Skoro już napisaliśmy jeden artykuł o niebezpiecznych dzielnicach stolicy francuskiego Lazurowego Wybrzeża, najwyższy czas, aby powiedzieć Ci, gdzie zatrzymać się w Nicei.

Do Nicei jedzie się zazwyczaj po to, aby odpocząć – czasami nawet przez kilka tygodni. Każdy odpoczywa na inny sposób, jednak wiele osób najczęściej korzysta z uroków plaż w Nicei. Autor tego artykułu mieszkał w tym mieście i poznał każdy jego aspekt. Wynajmował i miejsce w hotelu dwugwiazdkowym, i nocleg w „Negresco”, i całe mieszkanie. Dzięki swojemu doświadczeniu, ejst w stanie opowiedzieć Ci, jak wygląda pobyt w Nicei.

Promenada Anglików

To miejsce, które najczęściej odwiedzają turyści w Nicei. W końcu tu jest morze! Większość tutejszych hoteli oferuje pokoje z okami ze wspaniałym widokiem na Lazurowe Wybrzeże. Trzeba jednak liczyć się z dość wysokimi cenami.

Na Promenadzie Anglików mieszka się bardzo dobrze. Oprócz tego, że za rogiem znajduje się plaża, można też skorzystać z wielu innych atrakcji w pobliżu oraz dobrze rozwiniętego transportu. Na przykład, bez względu na to, w jakiej części promenady zatrzymasz się, możesz liczyć na to, że blisko Twojego hotelu będzie znajdować się przystanek autobusowy, na którym zatrzymują się autobusy na lotnisko i do Cannes.

Polecamy Ci zapoznać się z ofertą hoteli na Promenadzie Anglików w Nicei.

Centrum Nicei

To oczywiście jedna z najładniejszych i najbardziej eleganckich okolic Nicei. Mieszka się tu bezpiecznie, wygodnie i w pobliżu głównych atrakcji. Jest to bardzo dobra okolica pod względem transportu. Najlepsze ulice tej dzielnicy to bulwar Wiktora Hugo i aleja Jeana Medsina, przy której przebiega linia tramwajowa. Dobrze też zatrzymać się przy porcie lub dzielnicy muzyków (Quartier Musiciens), której już sama nazwa wskazuje na przyjemną atmosferę.

Jedyna wada tego obszaru to dość wysokie ceny, które wynikają ze względu na jego centralne położenie.
Kliknij w ten link, aby zobaczyć najlepsze hotele pod względem ceny i jakości, a także inne propozycje noclegowe w tym obszarze.

Stare centrum

Jest to raczej miejsce dla młodzieży oraz miłośników tętniących życiem wakacji. Stare miasto Nicei słynie z niezwykłej architektury, jednak nie jest to najspokojniejsze miejsce w mieście. Kipi ono życiem za dnia i nocą. Spotkasz tu tłumy turystów, wiele restauracji i kawiarni. Wszystko to ma swój urok. Jeżeli lubisz imprezy i żywą okolicę, stare miasto Nicei na pewno ci się spodoba!

Stąd też tylko 5 minut spacerem do morza!

Uwaga! Uprzedzamy, że w obrębie starego miasta obowiązuje zakaz ruchu samochodowego.

Kliknij w ten link, aby zobaczyć najlepsze hotele pod względem ceny i jakości, a także inne propozycje noclegowe w obrębie starego centrum.

Południowa część Nicei

Ten rejon jest najmniej przystosowany do turystów. Nie oznacza to jednak, że jest niebezpieczny. Wcale nie – po prostu będziesz potrzebować więcej czasu, aby dostać się do centrum. Polecamy Ci wybrać hotel w pobliżu linii tramwajowej, na przykład w dzielnicy Libération, Dubouchage,  Cessole lub Saint Sylvestre.

Zwórć uwagę na hotele, które przedstawiamy Ci pod tym linkiem.

Zachodnia część Nicei

W tej części Nicei znajdują się dwie niezbyt przyjemne dzielnice: La Madeleine i Les Moulins. Są one brudne i zaniedbane. Nie polecamy zatrzymywać się w nich.

Pozostała część zachodniej Nicei jest jednak już dobrze przystosowana do turystów. Nie jest to centralna część Nicei, więc raczej nie znajdziesz tu tłumów turystów. Możesz natomiast liczyć na niższe ceny hoteli niż w centrum miasta.

Na uwagę zasługuje, na przykład, dzielnica Magnan, w której znajdziesz dość tanie hotele. Jeżeli zależy Ci jednak na lokalizacji bliżej centrum, zapoznaj się z takimi dzielnicami, jak Fabron czy Napoleon.

Jeżeli interesuje Cię ten obszar, koniecznie zobacz propozycje hoteli, klikając w ten link.

Aby dokładniej poznać kwestie związane z noclegami w Nicei, proponujemy Ci także przeczytać nasz artykuł na temat najlepszych hoteli w Nicei.

Udanego pobytu w Nicei!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *