Gdzie zjeść w Wenecji? TOP 6 przystępnych, ale wyjątkowych lokali

,
Wenecja

Wenecja jest jednym z najdroższych i najczęściej odwiedzanych miast we Włoszech: każdego roku (poza rokiem pandemii 2020) przyjeżdża tu około 30 milionów turystów. Jest tu tylko 260 tysięcy rdzennych mieszkańców, a większość z nich pracuje w turystyce.

Ceny w lokalnych kawiarniach i restauracjach są przeznaczone dla zwiedzających. Przystawki i pierwsze dania kosztują od 10 euro, drugie od 20 euro.

Jednak nawet w tak drogim mieście istnieją przystępne cenowo lokale, w których można skosztować tradycyjnej włoskiej kuchni i nie zbankrutować.

» Czytaj takżeGdzie zjeść w Wenecji: najlepsze kawiarnie, restauracje i trattorie

Aperitif — napój + przekąski

Zaczniemy od przekąsek. Aby ugasić głód między posiłkami, a jednocześnie pogadać przy lampce wina, najwygodniej będzie w Wasago, gdzie napoje podawane są z drobnymi przekąskami. Jest to czysto wenecki zwyczaj i miejsce — lokal, w którym można „pić, jeść, rozmawiać”.

Aperol Aperitif

Jeden z najlepszych barów nazywa się Do Draghi, znajduje się pod adresem Sestiere Dorsoduro, 3665. Na przystawkę podają cicheti, klopsiki, baccalę i wiele innych.

Owoce morza w Wenecji

Wenecja, jako miasto nadmorskie, obfituje w pyszne dania ze świeżych owoców morza. Szefowie kuchni restauracji miejskich rozpieszczają gości makaronem z tuszem mątwy, małżami, krewetkami, pieczoną czerwoną rybą i innymi przysmakami.

Polecamy lokal z przystępnymi cenami i przeróżnymi owocami morza w menu — WEnice.

Adres: San Polo, 319.

owoce morza

Osteria Antico Giardinetto to kolejne przytulne miejsce, gdzie wyśmienicie przyrządza się ryby, a zwłaszcza przekąski z surowych ryb i sardynek z czerwoną cebulką. Smaczne jedzenie i domowa atmosfera przyciągają tutaj ludzi. Koniecznie spróbuj tu domowego tiramisu i panna-cotty.

Lokal otwiera się dopiero wieczorem, o 18:00. Radzimy zarezerwować stolik z wyprzedzeniem, szczególnie w weekendy.

Adres restauracji: Calle dei Morti, 2253.

Najlepsze wino w Wenecji

Nie musisz daleko iść na pyszne wino. W każdej włoskiej restauracji otrzymasz wiele opcji tego napoju.

Wino

Idealnym miejscem do degustacji jest Enoiteca Mascareta. Właściciel tego lokalu bardzo dobrze zna się na winach. W jego enotece jest ponad 1000 różnych rodzajów i typów.

Restauracja słynie nie tylko z wina, ale także z dobrze przygotowanych owoców morza. W menu znajdują się dania z małżami, sardynkami, mątwą, dorszem i ostrygami.

Adres: Calle Lunga Santa Maria Formosa — Castello, 5183.

Desery w Wenecji

Polecamy spróbować nietypowych odmian tiramisu — pistacjowego, truskawkowego i z nutellą. Oczywiście tiramisu według klasycznej receptury, w Wenecji jest po prostu boskie.

desery

Prawie każda restauracja podaje ten deser, a także jest on sprzedawany w małych sklepach. Na przykład, w I Tre Mercanti, który jest na Campo dela Guerra, 5364.

Gdzie zjeść w Wenecji? Szwedzki stół

Bogaty wybór tradycyjnych potraw z nieograniczonym dostępem to propozycja dla tych, którzy chcą spróbować jak największej ilości lokalnych potraw. Taverna Al Remer będzie dobrym wyborem.

Przy okazji, to miejsce jest niespodzianką — kiedyś był tu dom publiczny, na co wskazuje znak z cennikiem w toalecie.

Restauracja posiada schemat: za około 20 € otrzymujesz nieograniczony dostęp do bufetu. Kwota ta obejmuje również jeden makaron do wyboru i kieliszek wina.

Możesz przyjść do tej instytucji na aperitif i skosztować maksimum włoskich przekąsek. Będzie cięto kosztować około 10 €.

Adres: Cannaregio, 5701.

szwedzki stół

Przy wyborze restauracji warto patrzeć na klientów. Jeśli przy stolikach zasiadają głównie Włosi, lokal jest prawdopodobnie niedrogi, a jedzenie smaczne.

Można też zaufać przewodnikowi i odwiedzić najlepsze, jego zdaniem, lokale miasta. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka anglojęzycznych wycieczek gastronomicznych:

Smacznego! 

» Czytaj takżePrzewodnik po Wenecji

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *