Jak dojechać z Barcelony do Port Aventura?

,
Port Aventura

Zapierające dech w piersiach przejażdżki, fale wrzasków i moc adrenaliny czekają na was w znanym na całym świecie hiszpańskim parku rozrywki — Port Aventura (tutaj możesz kupić bilety online). Miejsce to położone jest bardzo blisko Barcelony, więc jeśli macie ochotę zaznać dreszczyku emocji podczas wakacji w stolicy, Port Aventura z pewnością to zagwarantuje. Istnieje kilka sposobów dojazdu do Port Aventura. Jeśli planujecie podróżować po Barcelonie, polecamy wam pobranie tej aplikacji — idealnego przewodnika po wszystkich dostępnych rozrywkach w mieście!

Pociągiem

Pociąg do Port Aventura odjeżdża z dworca Barcelona Sants (Estacio Sants). Harmonogram odjazdów najlepiej sprawdzić sobie wcześniej. Od niedawna do parku rozrywki dojeżdżają także pociągi pospieszne AVE. Do waszego wyboru będą więc pociągi AVE lub R Express w kierunku Tarragona. Warto zwrócić uwagę na to, że nie wszystkie pociągi R Express zatrzymują się w Port Aventura, należy więc zachować ostrożność. Czas podróży do Port Aventura zajmie od 1 godziny 20 minut do 1 godziny 45 minut w zależności od tego, który pociąg wybierzecie.

Na dworcu Barcelona Sants lub na bezpośredniej stronie Port Aventura będziecie mogli kupić bilet, łączący podróż pociągiem w obie strony z Barcelony i bilet wstępu do Port Aventura. Koszt takiego biletu wynosi 45 € i co ciekawe, indywidualne jednodniowe bilety wstępu do Port Aventura sprzedawane są po tej samej cenie. Wychodzi więc na to, że dojazd na miejsce oferowany jest bezpłatnie. Bilety kolejowe kupowane oddzielnie kosztują około 8,80 € w jedną stronę, a tam i z powrotem — 17,60 €. Stacja Barcelona Sants jest dosyć duża, więc jeśli chcecie kupić bilety na pociąg na miejscu, musicie przyjść nieco wcześniej.

Autobusem

Autokary firmy Autokar Plana oferują transfery z lotniska w Barcelonie do parku Port Aventura. Rozkłady jazdy autobusów znajdziecie na oficjalnej stronie Port Aventura Park.

Samochodem

Jeśli zdecydujecie się na podróż do Port Aventura z lotniska w Barcelonie samochodem, do parku dostaniecie się w nieco ponad godzinę. Jeśli natomiast przylatujecie na lotnisko Reus, to podróż zajmie nie więcej niż 15 minut. Wiele osób specjalnie kupuje bilety na to konkretne lotnisko, bowiem głównym ich celem wyjazdu do Hiszpanii jest ten właśnie park rozrywki. Strona Port Aventura ma w swojej ofercie pakiety dla osób, które przylatują do nich samolotem, a następnie spędzają noc w miejscowym hotelu i odwiedzają park. Do parku Port Aventura dojedziecie autostradą AP-7, zjazd nr 35. Wskazówka: jeśli podróżujecie z dziećmi lub po prostu preferujecie wygodne wycieczki, najlepszym wyjściem będzie rezerwacja transferu z lotniska taksówką, która błyskawicznie zabierze was w odpowiednie miejsce. Taksówkę z lotniska zamówicie pod tym linkiem. Zazwyczaj wizyta w parku trwa co najmniej jeden dzień, ale jeśli zdecydujecie się zostać tam na dłużej, warto będzie poszukać hotelu w pobliżu Port Aventura.Tutaj możesz wcześniej zamówić bilety do parku.

Życzymy wam miłych wakacji!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *