Jak dostać się na International Air Show w Le Bourget?

,
International Air Show w Le Bourget

Międzynarodowe pokazy lotnicze w podparyskim Le Bourget odbywają się co dwa lata w czerwcu. Podpowiemy wam, jak załapać się na to wyjątkowe wydarzenie.

W czerwcu 2017 roku w Le Bourget odbędzie się 52 Air Show. Będzie on trwał od 19 do 25 czerwca i jak zwykle przyciągnie największe firmy z branży lotniczo-kosmonautycznej oraz lokalnych przedsiębiorców. Air Show w Le Bourget, odbywa się co dwa lata, więc na kolejne terminy trzeba będzie czekać do 2019 roku.

Kiedy możemy przyjść na Paris Air Show w Le Bourget?

Pierwsze cztery dni (od 19 do 22 czerwca 2017) Air Show Le Bourget otwarte jest tylko dla profesjonalistów z branży i dziennikarzy. W pozostałych dniach, przez lotnisko nieopodal Paryża przewiną się tłumy zwiedzających.

Od piątku (23 czerwca) do niedzieli (25 czerwca) wstęp będzie bezpłatny (od 8:30 do 18:00). Radzimy wybrać się na lotnisko jak najwcześniej rano – w ten sposób ominiecie tłumy i kolejki, zaklepiecie dobre miejscówki na podziwiane podniebnych akrobacji i wrócicie do Paryża obładowani pamiątkami. Jeśli macie taką możliwość, przyjdźcie w piątek. W sobotę i w niedzielę o godzinie 11:00 kolejka jest już na tyle długa, że oczekiwany czas stania przed wejściem to 1-2 godziny. Informacja dla studentów: w piątek możecie odwiedzić festiwal bezpłatnie, obowiązuje prerejestracja na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia.

Jak dostać się do Le Bourget?

Linia B kolejki RER: Na stacji „LeBourget” czeka was przesiadka na bezpłatny autobus lub 25-minutowy spacer.

Metro – linia nr 7. Wysiądźcie na stacji „La Courneuve – 8 Mai 1945″ i dojedźcie autobusem nr 152 do przystanku „Michelet – Parc d’Expositions”.

Metro – linia nr 12. Wysiądźcie na stacji „Porte de la Chapelle” i dojedźcie autobusem nr 350 do przystanku „Michelet Parc d’Expositions”.

Adres: Parc d’Expositions Paris Le Bourget

Lotnisko w Le Bourget

93350 Le Bourget

Francja

W załącznikach znajdziesz mapę wyjaśniającą jak dostać się na Paris Air Show.

Plan Air Show Le Bourget

Plan pokazu lotniczego w języku angielskim również można znaleźć w załącznikach.

Co zobaczymy na Paris Air Show?

Ekspozycja w Le Bourget podzielona jest na kilka działów. W pawilonach prezentują się liczne linie lotnicze. W zbiorach znajdują się między innymi części samolotów, rysunki, filmy oraz prezentacje multimedialne.

Na płycie lotniska wystawione będą przeróżne samoloty i śmigłowce z całego świata – poczynając od prywatnych awionetek, a na największych statkach powietrznych kończąc.

Co więcej, można również zwiedzić muzeum kosmonautyki, zobaczyć szczątki słynnego Concorda, prześledzić jak zmieniały się latające maszyny od czasów pierwszych prototypów, przyjrzeć się satelitom oraz części radzieckiego statku kosmicznego, w którym francuski kosmonauta dotarł na orbitę ziemską.

O 13:00 zwykle zaczyna się pokaz akrobacji powietrznych (czas ten może ulec zmianie ze względu na pogodę). Fotografowie, profesjonaliści i amatorzy wspólnie zasiadają na trybunach i trawnikach, skąd mogą obserwować loty demonstracyjne. Nie zapomnijcie zabrać koca i kanapek (przekąski kupicie też na miejscu). Airshow trwa około 3 godzin i każdego dnia biorą w nim udział inne maszyny. Koniec pokazu zapowiada występ Patrouille de France, czyli zespołu akrobatycznego sił powietrznych Francji.

Jak kupić bilet na air show?

Najprostszym sposobem jest rejestracja na oficjalnej stronie wydarzenia i wydrukowanie potwierdzenia, bez którego nie zostaniecie wpuszczeni na teren obiektu.

Cena biletu to 14 €. Kolejnych 11 € przyjdzie wydać tym, którzy chcą obejrzeć pokaz z trybun – nieodpłatnie można usiąść na trawie.

Noclegi

Na tej stronie znajdziecie hotele w pobliżu Le Bourget, które mają jeszcze wolne pokoje w terminie pokazu lotniczego.

Oficjalna strona pokazu lotniczego Le Bourget.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *