» Europa » Niemcy » Gelsenkirchen » Zamek Berge w Gelsenkirchen

Starożytny zamek Berge położony w północnej części Gelsenkirchen jest uważany za architektoniczny klejnot Nadrenii Północnej-Westfalii. Dziś fascynuje turystów i mieszkańców swoją wspaniałością i bogatą historią. I rzeczywiście, jest w nim wiele do zobaczenia: luksusowy hotel Schloss Berge, wykwintna restauracja i malowniczy 73-hektarowy park publiczny! Znajdziesz tu lasy, zielone łąki, ukształtowane drzewa i błękitne jezioro Berger. W lipcu miejsce to staje się sceną festiwalu Hammerfest. Co więcej, na miękkich trawnikach odbywa się targ sztuki z kolorowymi przejażdżkami, straganami z jedzeniem i muzykami grającymi na żywo. Jeśli jesteś zdecydowany na podróż w ten zakątek świata, zarezerwuj pokój pod tym linkiem

» CZYTAJ TAKŻEJeden dzień w Düsseldorfie

Zamek Berge – historia i architektura

Zamek Berge został zbudowany w XIII wieku w celach obronnych i spełniał swoją funkcję przez wiele stuleci. Jednak w XVIII wieku właściciele posiadłości otrzymali tytuł szlachecki i postanowili dodać do niej nieco więcej luksusu. W tym murach gościł sam Napoleon Bonaparte i jego przeciwnik – zwycięzca bitwy pod Waterloo marszałek Blucher. Również w tym zamku urodziła się Maria Anna Wilhelmina, późniejsza kochanka Ludwiga van Beethovena. W 1988 roku cały kompleks pałacowy Berge wpisano na listę zabytków architektury.

Obecnie wygląd Zamku Berge jest jak najbardziej zbliżony do XVIII wieku, a w jego wnętrzach znajduje się jedna z najlepszych restauracji w Gelsenkirchen oraz luksusowy hotel. Do kompleksu pałacowego dostaniesz się z dworca kolejowego taksówką, autobusem #380 oraz tramwajami #301 i #302. Podróż trwa około pół godziny.

» CZYTAJ TAKŻEZabytki Bawarii - co warto zobaczyć?

Ogrody zamkowe Berge

Ogród Pałacowy rozciąga się na rozległym, malowniczym obszarze i słusznie uważany jest za największy park w Zagłębiu Ruhry. Mieszkańcy przyjeżdżają tu, aby uciec od zgiełku miasta i trochę się zrelaksować. Natomiast turyści podziwiają unikalne biotopy i ozdobne stawy. Możesz tu spacerować i wdychać zapach ziół leczniczych oraz zachwycać się pięknem ogrodu Dalia. Co więcej, latem możesz wynająć łódź i popływać po jeziorze Berger.

W lipcu teren zamku jest zatłoczony z powodu festiwalu muzyki na żywo Hammerfest.

Hotel w zamku Berge

Ekskluzywny czterogwiazdkowy hotel Schloss Berge łączy tradycyjny styl z nowoczesnym komfortem. Przytulne pokoje oferują wszystkie niezbędne udogodnienia. Zaś w lokalnej restauracji goście mogą delektować się sezonowymi specjałami kuchni narodowej lub zjeść posiłek w nastrojowym ogrodzie zimowym, podziwiając przyrodę.

Jeśli wybierasz się do Gelsenkirchen na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, zarezerwuj hotel z wyprzedzeniem.

Zarezerwuj pokój w hotelu Schloss Berge

» CZYTAJ TAKŻE10 głównych atrakcji Hamburga

Co jeszcze warto zobaczyć w Gelsenkirchen?

Zostajesz na kilka dni w Gelsenkirchen? Zobacz główne atrakcje tego miasta:

  • Veltins-Arena – jest to ten sam stadion, który będzie gospodarzem Mistrzostw Europy w piłce nożnej w Gelsenkirchen;
  • Muzeum FC Schalke 04 (Museum des FC Schalke 04),
  • Zoo ZOOM Erlebniswelt – świat przygód;
  • Nordsternpark (Nordsternpark),
  • Muzeum Sztuki w Gelsenkirchen (Kunstmuseum Gelsenkirchen),
  • Teatr muzyczny w Rewirze (Musiktheater im Revier),
  • Park naukowy Halde Rheinelbe (Halde Rheinelbe),
  • Park rozrywki Alma Park.

» CZYTAJ TAKŻEZwiedzanie Kolonii w jeden dzień

Możemy śmiało powiedzieć, że do Gelsenkirchen warto pojechać nie tylko ze względu na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej i zamek Berge. To niegdyś górnicze miasto słynie z malowniczych parków i rezerwatów przyrody. Znajdziesz tu również wiele interesujących sklepów, rynków, centrów handlowych i restauracji. Życzymy udanych wakacji!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *