Jak dojechać z Londynu do Oxfordu

, ,
Oxford

Uniwersyteckie miasto Oxford znajduje się 90 km na północny zachód od Londynu i bardzo łatwo, szybko i tanio można się do niego dostać.

Autobusy do Oxfordu

Najpopularniejszą i najbardziej opłacalną metodą jest podróżowanie autobusem. Na tej trasie pracują firmy: The Oxford Tube, National Express, Oxford Bus Company. Autobusy odjeżdżają z londyńskiego dworca Victoria (London Victoria Station) co 12-20 minut. Zatrzymują się też na przystankach miejskich: Marble Arch, Baker Street, Notting Hill Gate, Shepherd’s Bush, a następnie jadą do Oxfordu.

Bilety kupione przez Internet kosztują 4-5 funtów. Na miejscu zapłacisz około 20 funtów w obie strony. Podróż trwa od 1 godziny 10 minut do 2 godzin. Bilety można zamówić tutaj.

Pociągi do Oxfordu

Z Londynu można również łatwo dostać się do Oxfordu pociągiem z Paddington Station. Pociągi odjeżdżają co 20 minut, a czas podróży to 1 godzina i 24 minuty. Bilety kosztują 15-25 funtów w jedną stronę, ale w sieci są o kilka funtów tańsze. Możesz sprawdzić różne warianty tutaj.

Taxi do Oxfordu

Londyńska taksówka pomoże ci wygodnie dostać się do Oxfordu. Samochód dla 4 osób będzie kosztował 120 funtów, czyli 30 funtów na osobę. Jest to nieco droższe niż pociągi, a jeśli podróżujesz służbowo, może to być całkiem opłacalne i wygodne. Czas podróży wynosi 1,5 godziny. Wybierz i zarezerwuj samochód pod tym linkiem.

Samodzielna podróż do Oxfordu

Jeśli podróżujesz w Wielkiej Brytanii samochodem, jedź M40 do Oxfordu, a potem A40. Podróż trwa 1 godzinę i 30 minut. Tutaj możesz wypożyczyć samochód.

Wycieczki z Londynu do Oxfordu

Udaj się do Alma Mater w Anglii jako część grupy wycieczkowej z profesjonalnym i energicznym przewodnikiem! Można tu zarezerwować ekscytującą wycieczkę.

Jeśli dobrze znasz angielski i nie przeszkadza Ci to w uzyskaniu nowych informacji — wybierz się na jednodniowe grupowe zwiedzanie z międzynarodowym przewodnikiem. Ceny tych wycieczek, z transferem do i z miejsca oraz zwykle wizyta w innym ciekawym miejscu oprócz Oxfordu, zaczynają się od 40 funtów za osobę. Wybierz swój wariant pod tym linkiem.

Polecamy

Jeśli zdecydowałeś się zostać w Oksfordzie na kilka dni lub chcesz zrobić sobie przerwę od drogi i przenieść się dalej (na przykład do Stonehenge), sprawdź dostępne pokoje w lokalnych hotelach.

Oksford: Wybierz hotel

Miłej podróży do starego brytyjskiego miasta Oxford! 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *