Jak korzystać z dwupoziomowych autobusów

,
Dwupoziomowy autobus

Czerwone dwupiętrowe autobusy są nie tylko transportem publicznym, ale także pełnowartościową atrakcją. Praktyczne zastosowanie tych ogromnych pojazdów jest bardzo ważne w życiu miasta. Trasy autobusów w Londynie na mapie można zobaczyć tutaj.

Zalety piętrowych autobusów

  • Dwupoziomowe pojazdy są dostępne 24 godziny na dobę, a metro przestaje pracować po północy.
  • Wykorzystywane są również jako autobusy turystyczne.
  • Stacja metra może być oddalona od miejsca zakwaterowania, a przystanki autobusowe znajdują się w odległości 5-10 minut pieszo.
  • Taryfa autobusowa jest tańsza niż metro i jest niezależna od okolicy. Standardowa cena to ₤1.50 z kartą Oyster Card. Płatność gotówką u kierowcy nie jest możliwa!
  • Przejażdżka autobusem jest o wiele bardziej interesująca dla tych, którzy poświęcają swój czas i chcą obserwować życie miasta z okna drugiego piętra.

Bilety na autobusy turystyczne można kupić pod tym linkiem.

Jak korzystać z piętrowych autobusów w Londynie

Autobusy dzienne kursują na trasach od 5:00 do 00:30, linie nocne od 12:00 do 6:00. W autobusach nocnych przed numerem trasy znajduje się „N”. Możesz śledzić ruch na oficjalnej stronie TfL.

Londyn: Wybierz hotel

Pamiętaj, że nie można płacić za podróż autobusem w gotówce. Musisz kupić bilet lub kartę z wyprzedzeniem. Dzieci poniżej 11 roku życia mogą podróżować w Londynie za darmo. Wszystkie przystanki autobusowe posiadają tablicę elektroniczną z numerami tras i miejsc docelowych.

Wsiadanie odbywa się przez drzwi wejściowe z żółtym czytnikiem kart. Powiadomić kierowcę o żądanym zatrzymaniu należy naciskając przycisk „stop” przy wyjściu. Nie ma potrzeby przykładania karty przy wysiadaniu.

Z kartą Oyster działa taryfa „Hopper fare” — w ciągu 60 minut po opłacie można przesiąść się na inne środki transportu (autobusy lub tramwaje) bezpłatnie.

» Czytaj także10 rad dla turysty przed podróżą do Londynu

Życzymy szczęśliwej podróży i nie wstydź się zapytać kierowcy lub pasażerów, jeśli nie jesteś pewny co do trasy autobusu! 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *