Jak dojechać z lotniska w Katanii do Taorminy

, , ,
Taormina

Większość turystów przyjeżdżających do Taorminy przylatuje na lotnisko niedaleko Katanii — Fontanarossa Catania, znane również jako lotnisko Bellini. Położone jest ono w odległości 65 kilometrów od Taorminy i są stamtąd dostępne bardzo dogodne transfery do miasta.

Lotnisko Fontanarossa to szóste co do wielkości lotnisko we Włoszech, a także najbardziej zatłoczony port lotniczy na południu kraju. Obsługuje ono większość światowych linii lotniczych, takich jak np. Alitalia, Lufthansa, British Airways. Przylatuje tam także duża ilość europejskich tanich linii lotniczych, a w tym easyJet i Ryanair.

Najłatwiej, najszybciej i najwygodniej jest dojechać do Taorminy z lotniska taksówką. Jeśli zarezerwujecie transfer z wyprzedzeniem, umówiony kierowca spotka się z wami na lotnisku. Rezerwacji możecie dokonać tutaj.

Poniżej opowiemy wam o innych opcjach na dojazd do Taorminy.

Jak dojechać do miasta autobusem

Sicily

Z lotniska w Katanii można dojechać do Taorminy autobusem firmy Etna Trasporti. Bilet na podróż w jedną stronę kosztować będzie 8,2 EUR, a trasa zajmie około półtorej godziny. Bilety możecie kupić zarówno w kasie, jak i w autobusie. Znalezienie autobusu do Taorminy to nic trudnego: po opuszczeniu terminala przylotów, skręćcie w prawo i idźcie prosto, aż zobaczycie przystanek autobusowy.

Inną opcją jest skorzystanie z podmiejskiego autobusu AMT Alibus, którym dostaniecie się na dworzec kolejowy w Katanii, gdzie będziecie mogli przesiąść się w pociąg do Taorminy. Autobusy te kursują co około 20 minut od 5 rano do północy z przystanku, który znajduje się przed wyjściem z lotniska. Bilet kosztuje 4 euro i jest ważny przez 90 minut. Należy pamiętać, że bilet należy skasować w autobusie. Dojazd na dworzec zajmie około pół godziny. Ceny biletów kolejowych z Katanii do Taorminy zaczynają się od 4,25 euro. Podróż pociągiem z Katanii do stacji Taormina zajmuje około pół godziny, ale jeśli chcecie dojechać do centrum miasta (jeśli chcecie zarezerwować hotel w centrum Taorminy), będziecie musieli jeszcze skorzystać z autobusu, który zawiezie was na miejsce w około 20 minut.

» Czytaj takżeJak przemieszczać się po Sycylii bez samochodu?

Wynajem samochodu

Wynajem samochodu

Aby dojechać z Katanii do innych miast na Sycylii, a w tym do Taorminy, wygodnym rozwiązaniem jest wypożyczenie samochodu. Na lotnisku w Katanii mają swoje biura zarówno lokalne wypożyczalnie samochodów, jak i większe firmy, takie jak np. Sixt, Budget i Hertz. Biuro Avis znajduje się nieco dalej, w pobliżu hotelu Catania International Airport (tutaj znajdziecie pełną listę firm, porównacie ceny i zarezerwujecie samochód).

Trasa do Taorminy przebiega wzdłuż autostrady A18 Catania — Messina. Podróż zajmie wam zajmie około godziny. Pamiętajcie o tym, że część trasy odbywa się na płatnej autostradzie, za skorzystanie z której będzie trzeba zapłacić 1-2 euro. Do Taorminy dojedziecie samochodem także darmową drogą nr S114, ale zajmie to znacznie dłużej. Nie zapominajcie o tym, że Taormina to miasto położone na szczycie góry i podczas jazdy po serpentynach, wśród kierowców wyznających włoski styl jazdy, łatwo wypaść z trasy. Warto również wziąć pod uwagę fakt, że wjazd do historycznego centrum miasta jest ograniczony. Mówiąc wprost, centrum miasta otwarte jest tylko dla pieszych, dlatego najlepiej zostawić samochód na parkingu przed miastem.Najlepiej też zarezerwować nocleg poza ścisłym centrum — atrakcje turystyczne wciąż będą na wyciągnięcie ręki, a ceny hoteli znacznie niższe. Wiele oddalonych od serca miasta hoteli posiada także miejsca parkingowe dla gości. Ofertę hoteli znajdziecie pod tym linkiem.

» Czytaj takżeJak i gdzie wynająć samochód na Sycylii

Jak dojechać do miasta taksówką

Taormina

Najłatwiejszym i najwygodniejszym sposobem na dotarcie do Taorminy z lotniska w Katanii jest skorzystanie z taksówki. Jest to jednak również najdroższa opcja — za godzinną podróż do Taorminy zapłacicie co najmniej 80 euro. Aby nie ryzykować taksówkarskich oszustw i nie dać się zwieść ceną, możecie z wyprzedzeniem zarezerwować taksówkę transferową przez ten link, a kierowca spotka się z wami na lotnisku.

Miłej podróży na Sycylię!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *