Jak dostać się do Paryża z lotniska Beauvais?

Lotniska Beauvais

Omówimy wszystkie sposoby, dzięki którym możesz dostać się z lotniska Beauvais do centrum Paryża.

W Paryżu znajduje się duże międzynarodowe lotnisko – Roissy-Charles de Gaulle (artykuł na temat tego, jak dostać się z niego do centrum miasta), główne lotnisko regionalne – Orly (też już napisaliśmy artykuł o tym, jak dojechać z niego do miasta), a także najbardziej oddalone lotnisko – Beauvais, o którym opowiemy w tym artykule. Ostatnie lotnisko obsługuje tanie linie lotnicze i znajduje się 90 (!) km od Paryża, w Pikardii. Lata na nie głównie Ryanair, ale też i inne linie lotnicze. Lotnisko często nazywane jest „Paris-Beauvais”. Droga na nie jest bardzo długa, niewygodna i droga. Czasami wychodzi nawet, że taniej dostanie się na nie taksówką, zwłaszcza w przypadku, gdy podróżuje się w więcej niż 3 osoby (sprawdź taksówki z Beauvais do hotelu, klikając w ten link). Postaramy się jednak przedstawić Ci kilka sposobów na dojazd z lotniska do miasta.

Zwróć szczególną uwagę na fakt, że lotnisko Beauvais zamknięte jest od godziny 0:30 do 6 rano. Oznacza to, że spędzenie na nim nocy nie jest możliwe.

Dojazd na lotnisko własnym samochodem

Beauvais Airport

Dojazd autostradą A16 zajmuje około 1 godziny. Możesz wynająć samochód na lotnisku lub z wyprzedzeniem na tej stronie.

Dojazd na lotnisko Beauvais autobusem

Navette

Możesz skorzystać z autobusu, który łączy lotnisko Beauvais ze stacją metra Porte Maillot w Paryżu. Obraz poniżej pokazuje, gdzie autobus zatrzymuje się na lotnisku.

Autobus przewozi tylko pasażerów z lotniska. Kursuje codziennie i będzie podstawiony około 15-30 minut po wylądowaniu samolotu. Kierunek jego jazdy to: Paris-Porte Maillot (Metro/RER: Porte Maillot). Dzięki niemu możesz też wrócić z Paryża na lotnisko. Autobusy z Paryża odjeżdżają trzy godziny przed odlotem Twojego samolotu, więc koniecznie sprawdź rozkład jazdy. Bilety możesz kupić na miejscu – w kasie lub automacie. Zalecamy jednak kupić je z wyprzedzeniem, gdyż wtedy będą one tańsze (15,90 euro za zakup online zamiast 17 euro za zakup w kasie) i zaoszczędzisz trochę czasu – zazwyczaj wszyscy pasażerowie przed wejściem do autobusu najpierw stoją w kolejce do kasy.

Shuttle

Możesz też wsiąść w autobus SuperShuttle, który zawiezie Cię do Paryża lub Disneylandu. Zatrzymuje się on w pobliżu pierwszego terminalu lotniska. Cena biletu za jednego pasażera wynosi 55 euro (do Paryża), a za dwóch — 90 euro. Za przejazd do Disneylandu zapłacisz 54 euro za osobę lub 84 euro za dwie osoby. Cena biletu dla dzieci jest dwa razy niższa.

Jeszcze jeden sposób: możesz dojechać najpierw do miasta Beauvais. Cena biletu wynosi 4 euro (bilet ważny jest przez 48 godzin). W mieście znajdują się hotele, sklepy i dworzec kolejowy, z którego dostaniesz się do Paryża lub innych francuskich miast.

Na końcu tego artykułu znajdziesz plik z rozkładem autobusów z Beauvais na lotnisko i z powrotem. Cena za przejazd wynosi 15 euro.

Dojazd z lotniska Beauvais pociągiem

Gare du Nord

Na dworcu w mieście Beauvais musisz wsiąść w pociąg TER (Train Express Régional) w kierunku Gare du Nord, metro – Gare du Nord RER – Magenta. Pociągi kursują od 6:30 do 20:00 i odjeżdżają w odstępach czasowych od 30 minut do 1 godziny i 30 minut. Cena biletu wynosi 10 euro, a czas przejazdu to około 1 godziny i 20 minut.

Uwaga: pociąg przejeżdża przez pobliską miejscowość Beauvais, a nie przez same lotnisko!

Dojazd na lotnisko taksówką

Taxi

Z dworca w mieście Beauvais na lotnisko najłatwiej dojechać taksówką. Koszt przejazdu wynosi 13 euro w dni powszednie i 16 euro w niedzielę oraz święta. Czas przejazdu to około 15 minut.

Taksówką możesz dojechać z lotniska Beauvais do Paryża lub w drugą stronę. Przejazd zajmuje od 1 godziny do 1,5 godziny. Zamów taksówkę z lotniska Beauvais do Paryża.

Tak, jak pisaliśmy wcześniej, nie jest łatwo dostać się na lotnisko, jednak ceny lotów na nie są bardzo tanie.

Udanej podróży!

Powiązane artykuły
Dodaj komentarz

Restricted HTML

  • Dozwolone znaczniki HTML: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki