Jak dostać się z Paryża do Strasburga?

, ,
Pociąg do Strasburga

Strasburg to jedno z najładniejszych miast we Francji, a także stolica Unii Europejskiej. Podpowiemy Ci, jak dostać się do niego z Paryża i ile może to kosztować.

Pociągiem

Pociągi do Strasburga odjeżdżają z Dworca Wschodniego w Paryżu (Paris Est). Każdego dnia między tymi dwoma miastami kursuje 16 pociągów. Pierwszy w dni powszednie z Paryża do Strasburgu odjeżdża o 6:25 rano, a ostatni o 20:55. Uwaga! Rozkład jazdy pociągów może ulec zmianie.

Najtańszy bilet kosztuje 33 euro, jednak jego cena zależy od dnia i godziny odjazdu – może wzrosnąć nawet do 134 euro. Możesz zarezerwować tutajmożesz zarezerwować tutaj.

Czas przejazdu na trasie Paryż-Strasburg pociągiem bezpośrednim TGV wynosi 2 godziny 20 minut.

Poniżej przedstawiamy przykładowe czasy przejazdów pociągów do Strasburgu:

  • ze Stuttgartu – 1 godzina 20 minut;
  • z Zurychu – 2 godziny 5 minut;
  • z Lille – 3 godziny 20 minu;
  • z Monachium – 3 godziny 40 minut;
  • z Nantes – 5 godzin 10 minut,
  • z Bordeaux – 6 godzin 45 minut.

Samolotem

Dziennie między Paryżem a Strasburgiem kursuje średnio 10 samolotów. Większość z nich startuje z lotniska Orly, jednak jest też kilka lotów z lotniska Charles de Gaulle.

Czas lotu to 1 godzina i 15 minut.

Samochodem

Możesz z wyprzedzeniem wynająć samochód w Paryżu i odebrać go bezpośrednio na lotnisku (Charles de Gaulle lub Orly), aby samodzielnie przejechać do Strasburga.

Musisz trzymać się autostrady A4. Pamiętaj, że ograniczenie prędkości na tej trasie wynosi 130 km/h. Odległość z Paryża do Strasburgu to 490 km. Oznacza to, że za kierownicą spędzisz prawie 5 godzin. Za przejazd zapłacisz łącznie około 90 euro. 40 euro trzeba przeznaczyć na autostradę, a resztę na paliwo. Ostateczny koszt może oczywiście różnić się, w zależności od cen paliwa.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *