10 rzeczy, które trzeba zrobić w Strasburgu

, ,
Strasburg

Wciąż zastanawiasz się na tym, co robić w Strasburgu lub co zobaczyć? Przedstawimy Ci więcej ciekawostek niż tylko jak zgłosić sprawę do strasburskiego Trybunału Praw Człowieka. Do Strasburga można też pojechać z Paryża na 1 dzień. To mniej niż 2 godziny drogi. A zajęć wystarczy na cały dzień! A jeżeli wciąż będzie Ci mało wrażeń, zawsze możesz jeszcze zarezerwować wycieczkę po mieście.

Zwiedzanie katedry

Zwiedzanie katedry

Katedra Notre Dame de Strasbourg to jedna z głównych atrakcji miasta. Jest to przepiękny gotycki kościół z oryginalnym kolorem różowo-brązowym i tylko jedną wieżą. Zarówno budowla, jak i otaczający ją ogród są po prostu wspaniałe. Warto też zajrzeć do środka, gdzie znajduje się stary zegar wskazujący nie tylko czas, ale także miesiąc, rok, znak zodiaku i położenie planet, jak również przedstawia niewielką scenkę co pół godziny.

Polecamy Ci udać się też na taras widokowy katedry, z którego możesz podziwiać atrakcyjny widok na Strasburg. Pamiętaj, że wspinanie się na górę wiąże się z aktywnością fizyczną. Wejście znajduje się z prawej strony katedry.

» Czytaj takżeGłówne atrakcje w Strasburgu

Piesza wędrówka po wyspie

Grande-Île to historyczna część Strasburga. Tu skupiają się wszystkie główne atrakcje miasta. Większość wyspy to strefa dla pieszych. Spacer tutaj jest zarówno ciekawy, jak i przyjemny. Tylko trzeba uważać na rowerzystów :).

Przygotowaliśmy dla ciebie specjalną trasę z audio przewodnikiem w języku angielskim po całym starym i nowym Strasburgu. Można go pobrać tutaj.

Obejmuje on 34 punkty miasta, w tym:

  • Mała Francja
  • Kryte mosty i Galeria Vauban
  • Zwiedzanie Katedry w Strasburgu (wewnątrz i na zewnątrz)
  • wiele placów, wąskich uliczek, pałaców i mostów
  • ciekawe opowieści i legendy. Dowiecie się na przykład, jak testowano przydatność zawodową średniowiecznych urzędników i gdzie w Strasburgu palono czarownice.

W sumie jest to 3-4 godzinna wycieczka po Strasburgu. I to za jedyne 7 €. Więc śmiało pobierajcie. Będzie bardzo ciekawe!

Rejs tramwajem wodnym po kanałach

Rejs tramwajem wodnym po kanałach

Tramwaj wodny w Strasburgu praktycznie zastępuje wycieczkę po mieście. Przepłyniesz się po kanałach i zobaczysz niemal wszystkie główne atrakcje stolicy Alzacji. Możesz też skorzystać z przewodnika audio we własnym języku, który skupia się na szczegółach, jednak nie jest pozbawiony nieścisłości. Co więcej, podczas wycieczki będzie czekać na Ciebie kilka niespodzianek: bramy i ruchome mosty.

» CZYTAJ TAKŻENajbardziej romantyczne miejsca we Francji: gdzie wybrać się na miesiąc miodowy

Degustacja lokalnej kuchni

Degustacja lokalnej kuchni

Strasburg to niesamowita mieszanka różnych kultur. Zauważa się to zarówno na jego ulicach, jak i w kuchni. Na przykład, głównym daniem alzackim jest szukrut, czyli kiszona kapusta smażona z różnymi rodzajami mięsa. Danie najpewniej wywodzi się z Niemiec, a do tego podaje się je z piwem. W dobrej restauracji lepiej zamówić jedną porcję szukrutu na dwie osoby – w innym przypadku możecie sobie nie poradzić z nim.

Zachęcamy także do spróbowania fole gras i słodkiego białego wina, które również powstały dzięki recepturom mieszkańców Strasburgu.

Kawa lub obiad w Małej Francji

Kawa lub obiad w Małej Francji 

Mała Francja to najpiękniejsza część miasta. Może i nie ma ona najprzyjemniejszej historii, jednak obecnie bardzo miło spaceruje się w niej. Wybierz kawiarnię z widokiem na kanał i rozkoszuj się pięknym widokiem z każdej strony!

Wybierz hotel w centrum Strasburga

Spacer z Francji do Niemiec i z powrotem

Spacer z Francji do Niemiec i z powrotem

Strasburg znajduje się tuż przy granicy z Niemcami. Zbudowano tu nawet most dla pieszych nad Renem, który łączy Francję z Niemcami. Mieszkańcy miasta i turyści uwielbiają chodzić po nim, całkowicie legalnie przekraczając granicę. Ponadto, po obu stronach znajdują się parki, a po niemieckiej stronie rozciąga się przytulne miasteczko Kehl.

Do mostu Europy najlepiej dojechać wypożyczonym rowerem lub autobusem numer 21.

Piknik w Oranżerii

Piknik w Oranżerii

W Strasburgu znajduje się wiele parków, jednak tym najbardziej lubianym przez mieszkańców miasta jest Oranżeria. Została ona stworzona na życzenie Napoleona dla jego żony Josephiny. Kobieta nigdy jednak nie odwiedziła go, ale park i tak pozostał na swoim miejscu. Wyróżnia się on przepiękną architekturą krajobrazu i kwitnie przez cały rok. Piknik w nim to sama przyjemność.

Rozkład wydarzeń

Rozkład wydarzeń

Strasburg to jedna z trzech stolic Unii Europejskiej. Na cześć tego faktu i nie tylko odbywa się tu wiele interesujących imprez. W mieście okresowo pojawiają się bożonarodzeniowe jarmarki, odbywa się festiwal fontann, a także festiwal teatru ulicznego i nie tylko. Przed podróżą do Strasburga dobrze dowiedzieć się, czy w mieście akurat nie będzie odbywać się coś ciekawego.

Nocleg w starej części miasta

Nocleg w starej części miasta

Zatrzymaj się w samym centrum miasta, czyli na wyspie. Może to kosztować Cię nieco więcej niż nocleg w innych częściach Strasburga, jednak na pewno będzie o wiele bardziej przyjemne. Stara część miasta wyróżnia się nie tylko niesamowitym stylem architektonicznym, lecz także swoją roślinnością. Kwitną w niej magnolie i grządki kwiatów, a mieszkańcy dekorują swoje okna i balkony kwiatami doniczkowymi. Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc we Francji.

Strasburg: Wybierz hotel

» Czytaj takżeGdzie najlepiej zatrzymać się w Strasburgu?

Wizyta w jednym z muzeów w Strasburgu

Wizyta w jednym z muzeów w Strasburgu

W Strasburgu znajduje się wiele muzeów. Najlepsze z nich to Muzeum Historii Miasta, Muzeum Alzacji i Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Zobaczysz tu dość ciekawe kolekcje i wiele interaktywnych atrakcji. Zwiedzanie nie zajmuje dużo czasu, a sprawia ogromną przyjemność.

Udanego pobytu w Strasburgu!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *