» Europa » Francja » Alzacja » Strasburg » 10 rzeczy które trzeba zrobić w Strasburgu

Wciąż zastanawiasz się na tym, co robić w Strasburgu lub co zobaczyć? Mamy wiele pomysłów, którymi chętnie się z Tobą podzielimy! Do miasta możesz dojechać z Paryża, ponieważ to tylko 2 godziny drogi. Na miejscu zajęć wystarczy Ci na cały dzień, a nawet dłużej. Przygotowaliśmy listę 10 rzeczy, które trzeba zrobić w Strasburgu. To co, zaczynamy? Możesz wyruszyć najpierw na wycieczkę z naszym przewodnikiem audio i poznać bliżej miasto.

Pobierz przewodnik po Strasburgu

» CZYTAJ TAKŻEz Paryża do Strasburga na jeden dzień

Zwiedzanie katedry

Naszą listę 10 rzeczy, które trzeba zrobić w Strasburgu zaczynamy od Katedry Notre Dame de Strasbourg. To jedna z głównych atrakcji miasta. Jest to przepiękny gotycki kościół z oryginalnym kolorem różowo-brązowym i tylko jedną wieżą. Zarówno budowla, jak i otaczający ją ogród są po prostu wspaniałe. Warto też zajrzeć do środka, gdzie znajduje się stary zegar, wskazujący nie tylko czas, ale także miesiąc, rok, znak zodiaku i położenie planet. Ponadto, co pół godziny przedstawia niewielką scenkę.

Polecamy Ci również udać się na taras widokowy katedry w Strasburgu, z którego możesz podziwiać całe miasto. Pamiętaj, że wspinanie się na górę wiąże się z aktywnością fizyczną! Wejście znajduje się z prawej strony świątyni.

» Czytaj takżeGłówne atrakcje w Strasburgu

Piesza wędrówka po wyspie

Grande-Île to historyczna część Strasburga. Tu skupiają się wszystkie główne atrakcje miasta. Większość wyspy to strefa dla pieszych. Spacer tutaj jest zarówno ciekawy, jak i przyjemny. Tylko trzeba uważać na rowerzystów :). Jak już wcześniej wspominaliśmy, przygotowaliśmy dla ciebie specjalną trasę z audio przewodnikiem w języku angielskim po całym starym i nowym Strasburgu. W sumie jest to 3-4 godzinna wycieczka za 7 €. (Można ją pobrać tutaj). Obejmuje ona 34 punkty miasta, w tym:

  • Mała Francja;
  • Kryte mosty i Galeria Vauban;
  • Zwiedzanie Katedry w Strasburgu (wewnątrz i na zewnątrz);
  • wiele placów, wąskich uliczek, pałaców i mostów;
  • ciekawe opowieści i legendy. Dowiecie się na przykład, jak testowano przydatność zawodową średniowiecznych urzędników i gdzie w Strasburgu palono czarownice.

» CZYTAJ TAKŻEZ Paryża do Strasburga na jeden dzień

Rejs tramwajem wodnym po kanałach

Tramwaj wodny w Strasburgu praktycznie zastępuje wycieczkę po mieście. Przepłyniesz się po kanałach i zobaczysz niemal wszystkie główne atrakcje stolicy Alzacji. W tym czasie będzie czekać na Ciebie kilka niespodzianek: bramy i ruchome mosty.

» CZYTAJ TAKŻENajbardziej romantyczne miejsca we Francji

Degustacja lokalnej kuchni

Strasburg to niesamowita mieszanka różnych kultur. Zauważysz to zarówno na ulicach, jak i w kuchni. Przykładowo, głównym daniem alzackim jest szukrut, czyli kiszona kapusta smażona z różnymi rodzajami mięsa. Danie najpewniej wywodzi się z Niemiec, a do tego podaje się je z piwem. W dobrej restauracji najlepiej zamówić jedną porcję szukrutu na dwie osoby. Zachęcamy także do spróbowania fole gras i słodkiego białego wina, które również powstały dzięki recepturom mieszkańców Strasburga.

» CZYTAJ TAKŻEJakie niemieckie miasta warto odwiedzić?

Kawa lub obiad w Małej Francji

Mała Francja to najpiękniejsza część miasta. Może i nie ma ona najprzyjemniejszej historii, jednak obecnie bardzo miło się po niej spaceruje. Koniecznie wybierz kawiarnię z widokiem na kanał!

» CZYTAJ TAKŻETop 10 zabytków Alzacji

Spacer z Francji do Niemiec i z powrotem

Strasburg znajduje się tuż przy granicy z Niemcami. Zbudowano tu nawet most nad Renem, który łączy z tymi sąsiadami Francję. Po jego obu stronach znajdują się parki, a po niemieckiej rozciąga się przytulne miasteczko Kehl. Do mostu Europy najlepiej dojechać wypożyczonym rowerem lub autobusem numer 21.

» CZYTAJ TAKŻEGdzie najlepiej zatrzymać się w Strasburgu?

Piknik w Oranżerii

W Strasburgu znajduje się wiele parków, jednak tym najbardziej lubianym przez mieszkańców miasta jest Oranżeria. Została stworzona na życzenie Napoleona dla jego żony Josephiny. Kobieta nigdy jednak nie odwiedziła tego miejsca, które obecnie wyróżnia się przepiękną architekturą krajobrazu i kwitnie przez cały rok. Piknik w Oranżerii to sama przyjemność!

» CZYTAJ TAKŻE10 najpiękniejszych miasteczek Alzacji

Rozkład wydarzeń

Strasburg to jedna z trzech stolic Unii Europejskiej. Na cześć tego faktu (i nie tylko) odbywa się tu wiele interesujących imprez takich jak:

Przed podróżą do Strasburga dobrze dowiedzieć się, czy w mieście akurat nie szykuje się ciekawe wydarzenie.

» CZYTAJ TAKŻENajlepsze bożonarodzeniowe jarmarki w Europie

Nocleg w starej części miasta

Zatrzymaj się w samym centrum miasta, czyli na wyspie. Może to kosztować Cię nieco więcej niż nocleg w innych częściach Strasburga, jednak na pewno będzie o wiele bardziej przyjemne. Stara część miasta wyróżnia się nie tylko niesamowitym stylem architektonicznym, lecz także swoją roślinnością. Kwitną w niej magnolie i grządki kwiatów, a ponadto mieszkańcy dekorują swoje okna i balkony roślinami doniczkowymi. To jedno z najpiękniejszych miejsc we Francji!

Strasburg: Wybierz hotel

» CZYTAJ TAKŻEColmar: zabytki, trasa, porady

Wizyta w jednym z muzeów w Strasburgu

W Strasburgu znajduje się wiele muzeów, w których zobaczysz ciekawe kolekcje i wiele interaktywnych atrakcji. Najlepsze z nich to:

  • Muzeum Historii Miasta,
  • Muzeum Alzacji,
  • Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

» CZYTAJ TAKŻE7 obowiązkowych wycieczek w Paryżu

To już koniec naszej listy 10 rzeczy, które trzeba zrobić w Strasburgu. Udanej podróży!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *