Gdzie najlepiej zatrzymać się w Strasburgu?

, ,
Strasburg

Strasburg to miasto o długiej i ciekawej historii. W ciągu 10 wieków przechodził on z rąk Niemców do rąk Francuzów i odwrotnie. Dopiero w połowie ubiegłego wieku na dobre znalazł się we Francji. Jest to jedno z trzech miast na świecie, które nie są stolicami, a w których znajdują się siedziby organizacji międzynarodowych. „Stolica parlamentarna” Unii Europejskiej przyciąga wielu turystów, a na jej popularność dodatkowo wpływa niezwykłe połączenie stylów architektonicznych.

Centrum Strasburga

Strasburg

City-Centre, Strasbourg: Wybierz hotel

Całe centrum miasta z pewnością wyróżnia się wieloma atrakcjami, które można spotkać praktycznie na każdym kroku. Jeśli chcesz więc wybrać się na spacer wśród najbardziej interesujących miejsc i jak najszybciej trafić do hotelu, najlepiej będzie Ci zdecydować się na nocleg w centrum, na przykład w „Małej Francji” (Petite France) lub na Starym Mieście (Grande Ille). Najbardziej znane obiekty Strasburga to: Katedra Notre Dame, Dom Kammerzella, Pałac Reński i kryte mosty. Jeśli zdecydujesz się dojechać do miasta pociągiem lub planujesz dostać się z niego pociągiem do innego miasta, pamiętaj, że Dworzec Główny w Strasburgu (Gare de Strasbourg-Ville) znajduje się dokładnie w tej części miasta.

Hotel w „Małej Francji” możesz zarezerwować tutaj. Pod tym linkiem natomiast znajdziesz nocleg w okolicach dworca.

» Czytaj takżeGłówne atrakcje w Strasburgu

Wschodnia część Strasburga

Strasburg

Pozostała część miasta jest równie interesująca, jednak oczywiście znajduje się w niej już nieco mniej atrakcji, a do tego większość powstała na przestrzeni XIX-XX wieku. Wschodnia część to dość cicha okolica, w której znajdują się budynki uniwersyteckie oraz liczne muzea i parki. Jeśli chcesz zatrzymać się trochę dalej od zatłoczonych dzielnic, będzie to idealne miejsce dla Ciebie.

Oranżeria

Południowo-wschodni obszar Oranżerii (Orangerie) to kompleks budynków, ze względu na które Strasburg nazywa się „stolicą parlamentarną”. Znajdziesz tu siedzibę Rady Europy, Parlament Europejski i Trybunał Praw Człowieka. Trudno dostać się na wycieczkę po nich, jednak jest to możliwe. Zarezerwuj hotel w okolicy pod tym linkiem.

» Czytaj także10 rzeczy, które trzeba zrobić w Strasburgu

Południowa część Strasburga

Strasburg

Południowe dzielnice Krutenau i Finkwiller uważa się za najbardziej demokratyczne i młodzieżowe. Znajduje się w nich sporo tanich restauracji, barów i innych atrakcji tego typu. Jeśli jesteś fanem turystyki kulinarnej, wiesz dokąd się wybrać. Istnieją jednak małe szanse na to, że znajdziesz tu coś ciekawego do zobaczenia. Stąd najszybciej dostaniesz się na międzynarodowe lotnisko Eintzheim. Zobacz hotele w pobliżu lotniska w Strasburgu pod tym linkiem.

Niebezpieczne dzielnice Strasburga

Strasburg

Wybierając nocleg w Strasburgu, możesz swobodnie kierować się swoimi preferencjami. Nie zalecamy jednak zatrzymywać się lub spacerować wieczorem po osiedlach przylegających do zakładów przemysłowych miasta, których jest w Strasburgu całkiem sporo. Chociaż jest to dobrze rozwinięte miasto, na niebezpieczne osoby można trafić wszędzie.

Najlepsze hotele w Strasburgu na każdy budżet

Ze względu na dużą liczbę osób odwiedzających Strasburg, miejsca w hotelach lub apartamenty warto rezerwować z wyprzedzeniem. Oto hotele w parlamentarnej stolicy, które można śmiało polecić gościom:

Wszystkie hotele w Strasburgu znajdziesz pod tym linkiem.

Udanego odpoczynku w Strasburgu!

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *