Jak i w jakiej dzielnicy zarezerwować tani hotel w Paryżu?

, ,
Paryż

Paryż każdego miesiąca odwiedzają miliony turystów, co na pewno wpływa na ceny usług turystycznych, w tym przede wszystkim zakwaterowania. Jak zwiedzić Paryż, aby nie zbankrutować? Aby wybrać odpowiednie i jednocześnie niezbyt drogie miejsce zatrzymania, należy wziąć pod uwagę poniże punkty:

  • Twoje zainteresowania: Co zamierzasz robić w Paryżu? Chcesz zwiedzać fascynujące muzea, pójść na spacer po parkach, a może rozkoszować się francuską kuchnią?
  • Z kim podróżujesz? Samemu, z rodziną, a może ze znajomymi?
  • Na jaki komfort liczysz? Ktoś może być całkowicie zadowolony z łóżka w schronisku, podczas gdy ktoś inny woli prywatny pokój hotelowy, a rodzina z dziećmi może szczególną uwagę zwracać na dostęp do oddzielnej kuchni

Tanie dzielnice w Paryżu

Wiele opcji taniego zakwaterowania możesz znaleźć w dzielnicy 9, 10 i 11, jednak pamiętaj, że graniczą one z dzielnicami 18, 19 i 20, które nie mają zbyt dobrej reputacji z powodu zbyt wielu zgłaszanych w nich przestępstw. Jeżeli podróżujesz w większej grupie, wciąż możesz wziąć pod uwagę takie rozwiązanie, jednak te dzielnice (18, 19 i 20) mogą nie być bezpieczne dla turystów indywidualnych i rodzin.

9. dzielnica: Wybierz hotel

Najdroższe dzielnice Paryża

W każdym razie, dzielnica 9 to doskonałe miejsce na pobyt. Noclegi tu są tańsze niż w centrum, a do atrakcji turystycznych wcale nie jest tak daleko. Zobacz hotele w tej dzielnice, klikając w nasz link.

Hotele w dzielnicy 10 i 11 znajdziesz tutaj. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo i unikaj okolic dworców Gare du Nord i Gare de l’Est.

Najtańsze miejsca noclegowe znajdziesz w dzielnicy 19 i 20. Jeżeli więc zależy Ci na tym, aby zaoszczędzić tak dużo, jak tylko jest to możliwe, wybierz hotel w którejś z nich.

20. dzielnica: Wybierz hotel

Montmartre

Na szczególną uwagę zasługuje dzielnica 18, która (jak żadna inna paryska dzielnica) posiada wiele sprzecznych opinii. Z jednej strony, znajduje się tutaj Montmartre, z którym wielu osobom od razu kojarzy się Paryż. Z drugiej strony jednak, ze względu na liczne oszustwa i inne przestępstwa dzielnica ta zdążyła już zasłużyć sobie niezbyt dobrą reputację. Co więcej, jest to dzielnica bardzo zróżnicowana – spotkasz tu zamożne osiedla mieszczańskie sąsiadujące z osiedlami biednymi. Jeżeli zdecydujesz się na zakwaterowanie w tej dzielnicy, uważaj, aby nie stać się ofiarą kieszonkowców. W każdym razie, jest to całkiem przyjemna okolica z doskonale rozwiniętą siecią transportową. Hotele w tej dzielnicy znajdziesz tutaj.

Najtaniej i najbezpieczniej będzie Ci zatrzymać się w dzielnicy 13 lub 14. Wadą dzielnicy 13 może być jej „zwyczajność” – nie ma w niej prawie żadnych interesujących miejsc, a obecne China Town pozbawia ją paryskiego uroku. Jej sąsiadka, dzielnica 14, jest pod tym względem znacznie bardziej interesująca, gdyż jest to dzielnica Montparnasse, który słynie ze swojej bogatej historii. Wspomnienia wielkich artystów i pisarzy, którzy szczególnie upodobali sobie tę dzielnicę w XIX wieku, nadają jej wyjątkową atmosferę. Hotele w 13 dzielnicy znajdziesz tutaj, a pod tym linkiem przedstawiamy Ci hotele w dzielnicy 14.

14. dzielnica: Wybierz hotel

Booking.com

Gdzie nie da rady zaoszczędzić? Najdroższe dzielnice Paryża

Paryż

Biorąc pod uwagę powyższe informacje, a także zalety i wady poszczególnych dzielnic, można rozważyć możliwość poszukiwania taniego noclegu w różnych częściach Paryża.

Jeżeli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy na zakwaterowaniu w Paryżu i jednocześnie zależy Ci na wielu udogodnieniach, od razu zrezygnuj z najbardziej pożądanych i centralnych dzielnic – od 1 do 6. Hostele z minimalną liczbą udogodnień to chyba jedyna opcja na budżetowe zakwaterowanie w tych dzielnicach.
Wiele osób decyduje się na zatrzymanie w dzielnicy 7, którą również uważa się za centralną i która jednocześnie zachęca obecnością wieży Eiffla. Ogólnie rzecz biorąc, jest to dobra i porządna dzielnica, w której można znaleźć atrakcyjne opcje noclegowe w rozsądnej cenie. Aby jednak zobaczyć inne atrakcje poza wieżą Eiffla, prawdopodobnie będziesz musiał kilka razy skorzystać z transportu publicznego.

Jak zaoszczędzić i wciąż zatrzymać się w centrum Paryża?

Paryż

17. dzielnica: Wybierz hotel

To samo można powiedzieć o dzielnicy 8, pomijając fakt, że ceny tutaj są nieco wyższe – na poziomie dzielnic 1-6. Nie jest więc to najlepsze rozwiązanie dla osób o niskim budżecie. Nie ma co rozpaczać – w przypadku dzielnicy 8 wystarczy tylko nieco sprytu. Jeżeli spojrzysz na mapę Paryża, zauważysz, że dzielnica 8 graniczy z dzielnicą 17, która jest całkowicie bezpieczna i spokojna, znajduje się w niej wiele przytulnych kawiarni i restauracji, a zakwaterowanie w niej kosztuje o wiele mniej niż w dzielnicy 8. Oczywiście, jest ona nieco oddalona od centrum, ale rekompensuje to dobrze rozwinięta sieć transportu publicznego. Zatrzymując się w dzielnicy 17, w pobliżu granicy z dzielnicą 8, możesz łatwo skorzystać z wszystkich jej zalet w przystępnej cenie. Hotele w tej dzielnicy znajdziesz pod tym linkiem.

Jeszcze jeden mały sekret: na ulicy Saint Denis (dzielnica 3, 15 minut spacerem od katedry Notre Dame) znajduje się dużo 1- i 2-gwiazdkowych hoteli. Dzięki temu możesz zatrzymać się w centrum miasta i dotrzeć do wszystkich atrakcji na piechotę. Ale! Jest też oczywiście kilka minusów. To tętniąca życiem ulica imigrancka, która nie jest zbyt przyjemna i na pewno nie polecamy jej rodzinom z dziećmi. Z drugiej strony, wystarczą 2 kroki, aby znaleźć się w cudownej części Paryża. To właśnie tu mieszka też Renata Litvinova wraz z córką, która jest zadowolona ze swojej okolicy!

Hotele w tej okolicy możesz znaleźć pod tym linkiem.

3. dzielnica: Wybierz hotel

Przedmieścia Paryża: gdzie warto zatrzymać się?

Tanie dzielnice w Paryżu

La Défense: Wybierz hotel

Aby jak najwięcej zaoszczędzić na zakwaterowaniu w Paryżu, niektórzy turyści decydują się zatrzymać nawet poza granicami miasta. Oczywiście, hotele na paryskich przedmieściach są zdecydowanie tańsze, a do tego można liczyć na większy wybór pokoi. Przed podjęciem takiej decyzji radzimy jednak dokładnie oszacować koszty transportu: ile będzie kosztować Cię codzienna wycieczka do Paryża i z powrotem? Jest to szczególnie istotne, gdy podróżujesz z rodziną. I najważniejsze: czas. Zastanów się, czy warto poświęcić nawet kilka godzin dziennie na transport publiczny, które równie dobrze można byłoby przeznaczyć na zwiedzanie Paryża.

O czym warto pamiętać, rezerwując niedrogie zakwaterowanie w Paryżu:

  • Rozmiary pokoi w hotelu mogą Cię bardzo zaskoczyć, nie tylko pozytywnie. Jeżeli nie chcesz spędzać wieczoru w pokoju o powierzchni 9 metrów kwadratowych, a tym bardziej, jeżeli podróżujesz z rodziną lub znajomymi, najlepiej będzie Ci wynająć mieszkanie.
  • W wielu tanich hotelach możesz nie mieć dostępu do suszarki do włosów, czajnika, czy lodówki. Suszarkę lub czajnik możesz zabrać ze sobą, jednak brak lodówki może być już większym problemem, szczególnie jeżeli chcesz coś samodzielnie zrobić do jedzenia, a nie przez cały czas jeść w kawiarniach i restauracjach.
  • Francuskie śniadania: w wielu francuskich hotelach śniadania nie są wliczone w cenę noclegu, a za kwotę, którą zapłacisz dodatkowo, otrzymasz rogalika i filiżankę kawy. Bardziej sensownym rozwiązaniem jest więc śniadanie poza hotelem, na przykład w pobliskiej piekarni lub bistro, gdzie za te same pieniądze dostaniesz bardziej obfite posiłki.

Co więcej, możesz też trafić na brak kosmetyków, podarte ręczniki, nieregularne usługi sprzątania i inne niedogodności. Ogólnie rzecz biorąc, nie należy oczekiwać zbyt wiele od niedrogiego hotelu w Paryżu, bo może doprowadzić to do dużego rozczarowania, jednak podstawowy zakres wygód potrzebnych podczas podróży za niewielką cenę można znaleźć nawet w Paryżu.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *