Trasy rowerowe po Paryżu

,
Trasy rowerowe po Paryżu

Może i Paryż nie jest najbardziej rowerowym miastem na świecie i daleko mu do Amsterdamu czy Kopenhagi, jednak sieć tras dla rowerzystów nieustannie się tu rozwija, a rower można wynająć za 5 euro. Koniecznie zobacz Paryż na dwóch kółkach!

» CZYTAJ TAKŻEVelib’. Jak wypożyczyć rower w Paryżu? Instrukcja ze zdjęciami

Z Placu Trocadero do Lasku Bulońskiego  (9,8 km)

Ta trasa chyba specjalnie została stworzona z myślą o osobach, które chciałyby podziwiać największe zabytki Paryża, jednocześnie nie gubiąc się w tłumie. Zaczyna się ona na Placu Trocadero (nie zapomnij sobie zrobić na nim selfie, bo jest przepiękny). Następnie udaj się w stronę wieży Eiffla, aby trafić bezpośrednio na Pola Marsowe – kolejne symboliczne miejsce, w którym trzeba zrobić sobie zdjęcie. Po krótkiej sesji fotograficznej kontynuuj jazdę, lekko skręcają  w lewo, wzdłuż Sekwany w kierunku Wyspy Łabędziej – sekretnego miejsca, ukrytego we wschodniej części Paryża.

Po drugiej stronie rzeki możesz podziwiać wspaniałą architekturę najbardziej ekskluzywnej paryskiej dzielnicy. Nie daj jednak za bardzo się ponieść, bo wciąż masz do pokonania długą drogę w kierunku Lasku Bulońskiego, w którym uwielbiali polować francuscy królowie. Tam możesz odpocząć przy jednym ze stawów i zwiedzić małe zoo.

Od Stalingradu do Lasku Vinceńskiego (12,4 km)

Ta trasa rozpoczyna się przy ultranowoczesnej dzielnicy z kanałem Saintt-Martin, w której możesz wybrać się do jednej z restauracji, barów, czy sklepu. Kontynuuj trasę wzdłuż kanału i jego ogrodów aż dojedziesz do Bastylii. Tutaj droga stanie się nieco trudniejsza. Jeżeli jesteś początkującym rowerzystą, sugerujemy Ci po prostu zatrzymać się.

Saint-Martin

W przeciwnym razie, dojedź do obwodnicy, aby dostać się na Promenadę Plante – żelazny wiadukt kolejowy z XIX wieku, który został przekształcony w zadrzewiony park. Później już dojedziesz do Lasku Vinceńskiego. Na terenie tego rozległego parku znajduje się wiele ciekawych atrakcji. Koniecznie rozpocznij od zamku Vincent. Podróż zakończ w przyjemny sposób, wybierając się nad jezioro Minimes.

Od parku Bercy do Noisiel (25,1 km)

Nogent-sur-Marne

Wycieczkę rozpocznij w Bercy. Park zaskoczy Cię wszędzie obecnymi zwierzętami, co rzadko kiedy zdarza się w parku miejskim. Dalsza część wycieczki będzie przebiegać wokół Lasku Vinceńskiego. Po drodze możesz zajrzeć na paryskie gospodarstwo ekologiczne, które znajduje się w samym sercu tej zielonej oazy. Wkrótce dotrzesz do drugiej co do wielkości rzeki w Paryżu – Marny,  nad którą odbyła się jedna z największych bitew I wojny światowej zakończonej klęską Niemców.

Gdy miniesz przedmieścia Saint-Maurice, gdzie kiedyś mieszkał słynny francuski malarz Eugene Delacroix i nie mniej znany markiz de Sade, dotrzesz bezpośrednio do Noisiel. Możesz tu odwiedzić muzeum jednej z najstarszych francuskich fabryk czekolad – Fabryki Meunier, która ma bardzo duże szanse na to, aby dostać się na listę chronionych obiektów kulturowych UNESCO.

Od Placu Republiki do parku Buttes Chaumont (5,1 km)

Buttes Chaumont

Ta krótka, ale bardzo intensywna, trasa doprowadzi Cię do najwyższego punktu w Paryżu. Jeżeli chcesz podjąć to wyzwanie, wsiądź na swojego dwukołowego rumaka na Placu Republiki i udaj się na wschód w kierunku stacji metra Parmentier. Następnie skręć w lewo i kontynuuj jazdę wzdłuż ulicy Oberkampf i Menilmontant i dalej w kierunku stacji metra Telegraphe. Nie jest to prosta trasa, więc możesz pozwolić sobie na chwilę przerwy i wypicie orzeźwiającego napoju w jednym z pobliskich barów.

Po takim odpoczynku na pewno będziesz mieć wystarczająco dużo siły, aby wspiąć się na wysokość 45 metrów i cieszyć oczy wspaniałymi widokami na Paryż po drodze do parku Buttes Chaumont – idealnego miejsca, aby rozłożyć koc, rozpakować kosz piknikowy i wynagrodzić sobie trudy towarzyszące zdobywaniu najwyższego punktu w mieście.

Od parku Monceau do lasu Sevran (20,9 km)

Ta trasa daje niepowtarzalną możliwość zobaczenia Paryż i jego mieszkańców z różnych perspektyw. Wycieczkę rozpocznij z jednej z eleganckich uliczek przy parku Monceau, kierując się do dawnej dzielnicy Czerwonych Latarni, gdzie znajduje się słynny kabaret Moulin Rouge. Tam dostań się do stacji metra Stalingrad. Skręć w lewo, przejedź w kierunku północnym przez La Villette Park (prawdziwy dowód na udaną modernizację dzielnicy Paryża) i wzdłuż kanału de l’Ourcq. Droga wzdłuż kanału, którą zdobią ciekawe przykłady sztuki ulicznej, doprowadzi Cię do przedmieścia Bondi i Patin, a następnie do terenów przemysłowych. Ostatecznie dojedziesz do lasu Sevran.

Udanej wycieczki!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *