Jak wejść do muzeów w Rzymie za darmo

,
Vatican

Jeśli planujesz podróż do Rzymu i chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, ten artykuł jest dla Ciebie. Powiemy Ci, jak i kiedy możesz wejść do muzeów w Rzymie za darmo i podzielimy się kilkoma przydatnymi spostrzeżeniami na temat zabytków Rzymu.

» Czytaj takżeBezpłatne wycieczki po Rzymie

Rzym znany jest z luksusowej architektury, bogatej historii, willi z dużymi parkami, włoskiej kuchni, ogromnej ilości muzeów, zielonych papug, palm, piñat. Do tego dochodzą jeszcze wysokie ceny.

Darmowe muzea to prosty sposób na zaoszczędzenie sporej części wakacyjnego budżetu. Zaoszczędzone pieniądze można wydać na rzymskich wyprzedażach lub w kolorowych sklepach z pamiątkami.

Jak dostać się do Muzeów Watykańskich za darmo

Jak dostać się do Muzeów Watykańskich za darmo

Ogromny kompleks Muzeów Watykańskich składa się z 54 sal. Znajdziesz tu dzieła wielkich mistrzów, takich jak Leonardo da Vinci, Rafael, Michał Anioł, Perugino, Lippi, a także zapierające dech w piersiach dzieła Caravaggio. Ma swój specyficzny klimat, ponieważ przechadzając się po nim, można znaleźć się w innym państwie, w Watykanie.

Najsłynniejszym dziełem jest Kaplica Sykstyńska. Było to dzieło geniuszy Michała Anioła i Rafaela. Fotografowanie tego dzieła jest surowo zabronione, gdyż można uszkodzić kolory lampą błyskową. Surowa obsługa co chwila będzie przypominać okrzykami „No photo”.

Adres: Musei Vaticani – Viale Vaticano, 00165 Roma.

Bezpłatny wstęp do Muzeów Watykańskich w każdą ostatnią niedzielę miesiąca.

Oczywiście o tej porze zwykła dwugodzinna kolejka przy wejściu zamienia się w czterogodzinną. Jest to więc opcja wizyty dla najbardziej cierpliwych dusz.

Bezpłatne muzea państwowe w Rzymie

Bezpłatne muzea państwowe w Rzymie

Raz w miesiącu wszystkie rzymskie muzea publiczne, a także bazyliki i biblioteki otwierają swoje podwoje całkowicie za darmo. Miejsca te otwarte są również w Noc Muzeów oraz dla pań w Międzynarodowy Dzień Kobiet. Jeśli jest to Twoja pierwsza podróż do Rzymu, warto odwiedzić najbardziej popularne miejsca. Poniżej wymieniono niektóre z nich, wraz z krótkimi opisami i tym z czego są słynne.

» Czytaj takżeRzym: 100 lifehacków dla podróżników

Koloseum, Forum Romanum i Palatyn

Koloseum, Forum Romanum i Palatyn

Wszyscy wiemy, że symbolem Wiecznego Miasta jest Koloseum, starożytny amfiteatr, w którym 2 tysiące lat temu walczyli gladiatorzy.

Obok niego znajduje się Łuk Triumfalny. Z jednym biletem można wejść na Forum Romanum i Palatyn. Wiesz o wilczycy, która wychowała założycieli Rzymu, bliźniaków Romulusa i Remusa, prawda? (Jej posąg znajduje się w Muzeach Kapitolińskich, tak na marginesie). Stało się to dokładnie na wzgórzu Palatyńskim.

Przed wizytą na Forum i słynnym wzgórzu radzimy zapoznać się z informacjami historycznymi, w przeciwnym razie zobaczycie tylko ruiny starożytnego Rzymu.

Museo e Galleria Borghese

Museo e Galleria Borghese

Galleria Borghese znajduje się w dużym parku w kształcie serca. Posiada ogromną kolekcję słynnych artystów i rzeźbiarzy, takich jak Caravaggio, Rafael, Tycjan, Reni, Rubens, Bernini, Canova i wielu innych. Kolekcja jest naprawdę zachwycająca.

Galeria Narodowa Sztuki Współczesnej

Galeria Narodowa Sztuki Współczesnej

Miłośnicy sztuki współczesnej powinni odwiedzić Galerię Narodową. W 75 salach znajdują się zarówno rewelacyjne projekty współczesne, jak i słynne dzieła Van Gogha, Klimta, Moneta, Cézanne’a i innych.

W każdą pierwszą niedzielę miesiąca wstęp jest bezpłatny.

» Czytaj takżeW jakim rejonie Rzymu najlepiej się zatrzymać

Życzymy Państwu udanej podróży do Rzymu!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *