Jak zaoszczędzić czas i pieniądze w Barcelonie — karta City Pass

,
Barcelona

Wielokrotnie pisaliśmy już o tym, jak długie kolejki stoją w palącym słońcu przed kasami biletowymi do Sagrada Família czy Park Güell. Czekając na wejście do głównych atrakcji miasta, możecie stracić naprawdę dużo czasu i energii — zwłaszcza latem. Jest na to jednak pewien sposób. Dla zagranicznych gości Barcelony, miasto przygotowało specjalną kartę rabatową — City Pass. Została ona zaprojektowana tak, aby wasza podróż była łatwa i przyjemna. Postaramy się szczerze przedstawić wam wszystkie zalety i wady tej karty.

Kartę Barcelona City Pass można kupić i odebrać z wyprzedzeniem — tak aby po przybyciu do stolicy Hiszpanii turyści mogli mieć już gotowy plan zwiedzania interesujących ich miejsc. Bilety na wybrane atrakcje wysyłane są na adres e-mail klienta, nie ma więc potrzeby odbierania ich na miejscu — wystarczy wydrukować otrzymany e-mailem bilet.

Korzyści z karty

City Pass jest idealnym rozwiązaniem dla osób, którzy przyjeżdżają do Barcelony na kilka dni. Wówczas można wykorzystać wszystkie oferowane przez kartę udogodnienia, które pozwalają zaoszczędzić pieniądze i czas turysty. Wśród zalet wyróżniamy:

 • Brak konieczności stania w kolejkach przed wejściem na atrakcje turystyczne Barcelony — przesyłane klientowi bilety uprawniają do wejścia z priorytetem.
 • Pakiet bezpłatnych usług — darmowe wejście do Park Güell i Sagrada Família, a także bezpłatny bilet na autobus turystyczny typu Hop On Hop Off.
 • 20% zniżki na różnego rodzaju wycieczki, rajdy rowerowe i atrakcje turystyczne.
 • Bezpłatny transfer na lotnisku z terminala 1 lub 2, a także darmowy przejazd z lotniska do miasta i z powrotem (w tym także z lotniska Girona do Barcelony).
 • Brak ograniczeń czasowych — w do przeciwieństwie do innych kart, czas działania City Pass nie jest ogranicza się do 24 lub 48 godzin.
 • Wszystkie usługi dostępne online — ani karta City Pass, ani bilety na atrakcje nie muszą być nigdzie fizycznie odbierane — wystarczy je wydrukować.

Decydując się na zakup karty, zyskujecie darmowe wejście do Sagrada Família i Park Güell (a są to główne atrakcje miasta — przyjechać do Barcelony i nie odwiedzić tych miejsc — to tak jakby w ogóle nie przyjeżdżać do stolicy Katalonii), wycieczkę piętrowym autobusem i transfer z lotniska i z powrotem, a nawet więcej, ponieważ karta oferuje też wiele zniżek.

Teraz to wszystko przeliczmy. Bilet wstępu do katedry kosztuje co najmniej 20 €, do Parku Güell — 10 €, transfer autobusem z lotniska to koszt 5.9 € w jedną stronę, bilet na autobus turystyczny — 28 €. Wychodzi na to, że na same te praktycznie obowiązkowe atrakcje będziecie musieli wydać około 80 € (w zależności głównie od rodzaju transportu z lotniska, z jakiego skorzystacie).

Wady karty

Pomimo licznych zalet karta City Pass ma także pewne wady:

 • Cena karty City Pass zależy od liczby dni pobytu w Barcelonie i może wynosić od 80 do 110 € (zwróćcie uwagę na to, co policzyliśmy wcześniej).
 • W ofercie karty nie znajdziecie darmowych wycieczek po mieście — musielibyście w tym celu zakupić inną kartę.
 • Okres ważności karty to tylko 2, 3, 4, maksymalnie 5 dni.
 • Po złożeniu zamówienia, dostawca ma 24 godziny na wysłanie wam karty e-mailem — nie należy więc odkładać zakupu City Pass na ostatnią chwilę.

Przed zakupem City Pass ważne jest, żeby dokładnie przeanalizować swój plan podróży. Jeśli nie nie macie w planach zwiedzać wielu wystaw i muzeów, a głównie wypoczywać na plaży, zakup tej karty okazałby się pewnie jedynie stratą pieniędzy.

Jak działa karta?

Aby kupić kartę miejską, wystarczy złożyć wniosek pod tym linkiem lub skontaktować się z biurem podróży lub kioskiem na lotnisku. Przed dokonaniem rezerwacji online, będziecie musieli wybrać lotnisko, na na które planujecie przylecieć. Warto również rozważyć następujące kwestie:

 • Transfer z lotnisk Barcelony możliwy jest za pośrednictwem autobusów firmy Was lub Aerobus, które z dowolnego terminala lotniska, zawiozą was na Plac Kataloński (Plaza Catalunya).
 • Po zakupie karty, na adres e-mail kupującego zostanie wysłany kod rabatowy, uprawniający do wstępu na wiele atrakcji turystycznych w Barcelonie o 20% taniej.

Na jakie atrakcje działa ta zniżka?

Po otrzymaniu karty i kodu rabatowego na adres e-mail, będziecie mogli korzystać z wielu różnych usług ze zniżką. Na liście atrakcji, przy których możecie ją wykorzystać znajdą się: nocne wycieczki, rajdy rowerowe, ciekawe zabytki, a dokładniej:

 • wycieczka na słynny stadion Barcelony;
 • zwiedzanie akwarium, zoo, licznych muzeów;
 • degustacja lokalnych win;
 • wstęp na pomnik Kolumba i wiele innych miejsc (więcej informacji znajdziecie tutaj).

Podsumowując: karta Barcelona City Pass na pewno pomoże wam maksymalnie czerpać przyjemność ze spacerów po tym wspaniałym hiszpańskim mieście.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *