» Europa » Francja » Paryż » Bilety do Luwru: jak je kupić i ile kosztują?

Luwr to największe muzeum sztuki na świecie. Dawna rezydencja królewska zachwyca nie tylko swoją architekturą, ale również zbiorem 300 tys. eksponatów.  Zobaczysz tu takie perełki jak: «Mona Lisa», «Wenus z Milo» czy «Wolność wiodąca lud». Jeśli chcesz zwiedzić Luwr i uzyskać więcej informacji, kup bilet z audioprzewodnikiem tutaj. Polecamy również naszą wycieczkę po muzeum sztuki w języku polskim. Natomiast w dalszej części artykułu doradzamy jak kupić bilety do Luwru i ile kosztują.

Pobierz przewodnik po Luwrze

» CZYTAJ TAKŻELuwr w Paryżu: szczegółowy przewodnik

Bilety do Luwru – jak je kupić online?

Bilety do Luwru kupisz tylko online z datą i godziną wizyty. Prawie wszystkie kasy biletowe muzeum są zamknięte. Pamiętaj, żeby zarezerwować wejściówki z wyprzedzeniem, ponieważ są często wyprzedawane z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Możesz to zrobić pod tym linkiem lub po prostu wybierz datę z kalendarza poniżej. Następnie otrzymasz e-bilet i instrukcje z oficjalnego biura turystycznego w Paryżu.

Bilety do Luwru za darmo – kiedy?

Po pierwsze, małoletni, dzieci i młodzież mają prawo do bezpłatnego wstępu do muzeum. Dalej, wstęp wolny jest także dla studentów do 26 lat włącznie, przebywających na terytorium Unii Europejskiej.

Co więcej, w każdy pierwszy piątek miesiąca w Luwrze odbywają się darmowe nokturny. Pamiętaj, że muzeum można zwiedzać za darmo od 18 do 21:45. Jednak trzeba wcześniej zarezerwować darmowy bilet przez.

» Czytaj takżeLuwr – 10 arcydzieł, których nie możecie przegapić

Audioprzewodnik po Luwrze

Przed wizytą w muzeum można wypożyczyć oficjalny audioprzewodnik po wystawie stałej Luwru. Kosztuje 5 euro i jest dostępny w języku angielskim, francuskim, japońskim, włoskim, koreańskim i hiszpańskim. Niestety, języka polskiego na tej liście nie ma. Dlatego (jak już wspominaliśmy na początku) polecamy nasz autorski audioprzewodnik po Luwrze w języku polskim. Oferujemy niedrogą, ale ciekawą dwugodzinną wycieczkę po 45 muzealnych arcydziełach. Zapraszamy do wysłuchania jej fragmentu:

Luwr – godziny otwarcia i ważne wskazówki

Luwr jest otwarty codziennie (oprócz wtorku) od 9 do 18. Natomiast w piątek można zwiedzać muzeum nieco dłużej, bo do 21:45.

 • Jak dostać się do Luwru?

  Luwr położony jest przy stacji metra Palais-Royal — Musée du Louvre. Stamtąd można łatwo dostać się do samego muzeum.

 • Luwr jest nieczynny

  1 maja, 11 listopada, 25 grudnia i 1 stycznia.

Ile czasu zajmuje zwiedzanie Luwru?

Łączna powierzchnia Luwru to 200 tysięcy metrów kwadratowych. Muzeum jest podzielone na obszary tematyczne. Istnieją działy: sztuki egipskiej, rzymskiej, francuskiej, greckiej, islamskiej i zachodniej. Obejście wszystkich eksponatów zajęłoby co najmniej 3 dni, dlatego polecamy zobaczenie najbardziej podstawowych dzieł w 2 godziny. Ponadto, jeżeli interesujesz się sztuką, zdecydowanie powinieneś odwiedzić Muzeum d’Orsay (patrz bilety) oraz Centrum Sztuki Współczesnej Pompidou.

Miłego pobytu w Luwrze!

» CZYTAJ TAKŻEMusée Guimet - sztuka azjatycka w Paryżu

5 komentarzy:
 1. Anonim
  Anonim says:

  Roxi
  Osob do 26 roku zycia bez legitymacji studenckiej nie wpuszcza juz za darmo?
  Dodatkowo, czytalam na innym blogu, ze soboty od godziny 18 sa darmowe wejscia, to prawda?

  Odpowiedz
 2. milka353
  milka353 says:

  Napisałaś „w każdą pierwszą sobotę miesiąca w Luwrze odbywają się darmowe nokturny”. Według strony luwru, nie w soboty, tylko w piątki, więc nie wprowadzaj w błąd.
  Bardzo proszę podaj jakie dokładnie dzieła są w polskim przewodniku audio po luwrze.
  Dzięki

  Odpowiedz
  • Anna Gerasimova
   Anna Gerasimova says:

   Dzień dobry! Bardzo dziękuję za zauważenie błędu. Poprawiliśmy go!
   Audioprzewodnik po Luwrze w języku polskim zawiera 45 ważnych dzieł z różnych kolekcji. To więcej niż w jakiejkolwiek wycieczce z przewodnikiem. Nie będziesz rozczarowany.

   Odpowiedz
  • Anna Gerasimova
   Anna Gerasimova says:

   Witaj, Kamila! Tak, możesz otrzymać darmowy bilet. Aby to zrobić, zarezerwuj bezpłatną wizytę na oficjalnej stronie muzeum. Potrzebny będzie dokument potwierdzający.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *