Bilety do Luwru: jak je kupić, i ile kosztują

Luwr

Luwr — największe muzeum sztuki na świecie. Dawna rezydencja królewska zachwyca teraz nie tylko swoją architekturą, ale również w zbiorami 300.000 eksponatów, które od dawna reprezentują perełki takie jak: „Mona Lisa”, „Wenus z Milo”, „Wolność wiodąca lud” i inne arcydzieła. Jeśli chcesz zwiedzić to wszystko i uzyskać więcej informacji, kupić bilet z audio przewodnikiem tutaj. Poniżej znajdziesz opis sposobów na zakup biletów. 

Jak kupić bilety Luwru online

Bilety do muzeum można kupić na miejscu, ale aby uniknąć kolejek przy kasie, najlepiej zrobić to wcześniej. Na oficjalnej stronie internetowej Luwru nie ma bezpośredniej sprzedaży biletów. Muzeum nie jest w to zaangażowane. Bilety sprzedawane są przez odrębną firmę. Jedną z najlepszych metod znajdziesz tutaj. Po zapłacie otrzymasz e-bilet i instrukcjami urzędowego biura turystycznego w Paryżu.

Przy zakupie w kasie biletu Luwru kosztuje 15 euro, a w Internecie — 17 euro. W ten sposób płacisz 2 euro więcej, ale nie tracisz czasu w kolejkach

Małoletni, dzieci i młodzież mają prawo do bezpłatnego wstępu do muzeum. Ponadto, wstęp wolny jest także dla studentów do 26 lat włącznie, przebywających na terytorium Unii Europejskiej. Jeden trick dla mieszkańców innych krajów – posiadacza międzynarodowej legitymacji studenckiej, nikt nie zapyta, jakiego kraju jesteś. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca do muzeum wszyscy mogą wchodzić za darmo, ale tylko od października do marca.

» Czytaj takżeLuwr – 10 arcydzieł, których nie możecie przegapić

Jak dostać się do Luwru

Luwr

Luwr położony jest przy Rue de Rivoli, najbliższej stacji metra Palais-Royal / musée du Louvre (stamtąd można łatwo dostać się do samego muzeum).

Godziny otwarcia Louvre

Luwr jest otwarty codziennie oprócz wtorku. W poniedziałek, czwartek i sobotę, muzeum jest otwarte od 9 rano do 6 po południu, a w środę, piątek i niedzielę od 9 rano do 10 wieczorem. Muzeum jest nieczynne w dniach istotnych świąt świeckich i publicznych, 1 maja, 11 listopada, 25 grudnia i 1 stycznia.

Paris City Card

Ile czasu zajmuje zwiedzanie Luwru

Luwr Mona Lisa

Łączna powierzchnia Luwru to 200 tysięcy metrów kwadratowych. Muzeum jest podzielone na obszary tematyczne: istnieją działy sztuki egipskiej, rzymskiej, francuskiej, greckiej, islamskiej, zachodniej. Aby obejść wszystkie wystawy i zobaczyć wszystkie eksponaty, to zajęłoby co najmniej 3 dni, ale najbardziej podstawowe dzieła, można obejrzeć i w 2 godziny.

Ponadto, jeżeli interesujesz się sztuką, zdecydowanie powinieneś odwiedzić Muzeum d’Orsay (patrz bilety) oraz  Centrum Sztuki Współczesnej Pompidou.

Miłego pobytu w Luwrze!