» Francja » Paryż » Bilety do Luwru: jak je kupić, i ile kosztują

Luwr — największe muzeum sztuki na świecie. Dawna rezydencja królewska zachwyca teraz nie tylko swoją architekturą, ale również w zbiorami 300.000 eksponatów, które od dawna reprezentują perełki takie jak: «Mona Lisa», «Wenus z Milo», «Wolność wiodąca lud» i inne arcydzieła. Jeśli chcesz zwiedzić to wszystko i uzyskać więcej informacji, kupić bilet z audio przewodnikiem tutaj. Poniżej znajdziesz opis sposobów na zakup biletów.

Jak kupić bilety Luwru online

Od 2020 roku Luwr będzie sprzedawał bilety tylko online z datą i godziną wizyty. Prawie wszystkie kasy biletowe muzeum są zamknięte. Nic dziwnego, że bilety są często wyprzedawane z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Rezerwacja biletów z wyprzedzeniem online.

Można to zrobić na oficjalnej stronie muzeum lub przez firmę pośredniczącą. Jedna z najbardziej wiarygodnych znajduje się pod tym linkiem. Lub po prostu wybierz datę z kalendarza poniżej. Otrzymasz e-bilet i instrukcje z oficjalnego biura turystycznego w Paryżu.

Do Luwru za darmo

Małoletni, dzieci i młodzież mają prawo do bezpłatnego wstępu do muzeum. Ponadto, wstęp wolny jest także dla studentów do 26 lat włącznie, przebywających na terytorium Unii Europejskiej.

W każdą pierwszą sobotę miesiąca w muzeum odbywają się darmowe nokturny. Od 18:00 do 21:45 można zwiedzać Luwr za darmo. Ale i tak trzeba wcześniej zarezerwować darmowy bilet przez internet.

» Czytaj takżeLuwr – 10 arcydzieł, których nie możecie przegapić

Audioprzewodnik po Luwrze w języku polskim

Przed wizytą można wypożyczyć oficjalny audioprzewodnik po wystawie stałej Luwru. Kosztuje on 5 euro i jest dostępny w języku angielskim, francuskim, japońskim, włoskim, koreańskim i hiszpańskim. Niestety, języka polskiego na tej liście nie ma. Dlatego miło nam poinformować, że pod tym linkiem znajdziecie nasz autorski audioprzewodnik po Luwrze w języku polskim.

Oferujemy niedrogą, ale ciekawą dwugodzinną audiowycieczkę po 45 muzealnych arcydziełach. Zapraszamy do wysłuchania fragmentu:

Jak dostać się do Luwru

Luwr położony jest przy Rue de Rivoli, najbliższej stacji metra Palais-Royal — Musée du Louvre (stamtąd można łatwo dostać się do samego muzeum).

Godziny otwarcia Louvre

Luwr jest otwarty codziennie oprócz wtorku. Muzeum jest otwarte od 9:00 do 18:00, a w piątek od 9:00 do 21:45. Muzeum jest nieczynne w dniach istotnych świąt świeckich i publicznych, 1 maja, 11 listopada, 25 grudnia i 1 stycznia.

Ile czasu zajmuje zwiedzanie Luwru

Łączna powierzchnia Luwru to 200 tysięcy metrów kwadratowych. Muzeum jest podzielone na obszary tematyczne: istnieją działy sztuki egipskiej, rzymskiej, francuskiej, greckiej, islamskiej, zachodniej. Aby obejść wszystkie wystawy i zobaczyć wszystkie eksponaty, to zajęłoby co najmniej 3 dni, ale najbardziej podstawowe dzieła, można obejrzeć i w 2 godziny. Nie zapomnij zabrać ze sobą audioprzewodnika. Z nim będziesz miał wystarczająco czasu, żeby zobaczyć to, co najważniejsze.

Ponadto, jeżeli interesujesz się sztuką, zdecydowanie powinieneś odwiedzić Muzeum d’Orsay (patrz bilety) oraz Centrum Sztuki Współczesnej Pompidou.

Miłego pobytu w Luwrze!