Bilety do Luwru: jak je kupić, i ile kosztują

,
Luwr

Luwr — największe muzeum sztuki na świecie. Dawna rezydencja królewska zachwyca teraz nie tylko swoją architekturą, ale również w zbiorami 300.000 eksponatów, które od dawna reprezentują perełki takie jak: „Mona Lisa”, „Wenus z Milo”, „Wolność wiodąca lud” i inne arcydzieła. Jeśli chcesz zwiedzić to wszystko i uzyskać więcej informacji, kupić bilet z audio przewodnikiem tutaj. Poniżej znajdziesz opis sposobów na zakup biletów.

Jak kupić bilety Luwru online

Od 2020 roku Luwr będzie sprzedawał bilety tylko online z datą i godziną wizyty. Prawie wszystkie kasy biletowe muzeum są zamknięte. Nic dziwnego, że bilety są często wyprzedawane z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Rezerwacja biletów z wyprzedzeniem online.

Można to zrobić na oficjalnej stronie muzeum lub przez firmę pośredniczącą. Jedna z najbardziej wiarygodnych znajduje się pod tym linkiem. Lub po prostu wybierz datę z kalendarza poniżej. Otrzymasz e-bilet i instrukcje z oficjalnego biura turystycznego w Paryżu.

Małoletni, dzieci i młodzież mają prawo do bezpłatnego wstępu do muzeum. Ponadto, wstęp wolny jest także dla studentów do 26 lat włącznie, przebywających na terytorium Unii Europejskiej.

W każdą pierwszą sobotę miesiąca w muzeum odbywają się darmowe „nokturny”. Od 18:00 do 21:45 można zwiedzać Luwr za darmo. Ale i tak trzeba wcześniej zarezerwować darmowy bilet przez internet.

» Czytaj takżeLuwr – 10 arcydzieł, których nie możecie przegapić

Audioprzewodnik po Luwrze w języku polskim

Luwr Mona Lisa

Przed wizytą można wypożyczyć oficjalny audioprzewodnik po wystawie stałej Luwru. Kosztuje on 5 euro i jest dostępny w języku angielskim, francuskim, japońskim, włoskim, koreańskim i hiszpańskim. Niestety, języka polskiego na tej liście nie ma. Dlatego miło nam poinformować, że pod tym linkiem znajdziecie nasz autorski audioprzewodnik po Luwrze w języku polskim.

Jak dostać się do Luwru

Luwr położony jest przy Rue de Rivoli, najbliższej stacji metra Palais-Royal / musée du Louvre (stamtąd można łatwo dostać się do samego muzeum).

Godziny otwarcia Louvre

Luwr jest otwarty codziennie oprócz wtorku. Muzeum jest otwarte od 9 rano do 6 po południu, a w piątek od 9 rano do 21:45. Muzeum jest nieczynne w dniach istotnych świąt świeckich i publicznych, 1 maja, 11 listopada, 25 grudnia i 1 stycznia.

Ile czasu zajmuje zwiedzanie Luwru

Łączna powierzchnia Luwru to 200 tysięcy metrów kwadratowych. Muzeum jest podzielone na obszary tematyczne: istnieją działy sztuki egipskiej, rzymskiej, francuskiej, greckiej, islamskiej, zachodniej. Aby obejść wszystkie wystawy i zobaczyć wszystkie eksponaty, to zajęłoby co najmniej 3 dni, ale najbardziej podstawowe dzieła, można obejrzeć i w 2 godziny.

Ponadto, jeżeli interesujesz się sztuką, zdecydowanie powinieneś odwiedzić Muzeum d’Orsay (patrz bilety) oraz  Centrum Sztuki Współczesnej Pompidou.

Miłego pobytu w Luwrze!

1 komentuj
  1. Anonim
    Anonim says:

    Roxi
    Osob do 26 roku zycia bez legitymacji studenckiej nie wpuszcza juz za darmo?
    Dodatkowo, czytalam na innym blogu, ze soboty od godziny 18 sa darmowe wejscia, to prawda?

Komentarze wyłączone