» Europa » Czechy » Praga » Karta podróżna CoolPass w Pradze: czy warto ją kupić?

Podróżowanie jest zawsze kosztowne. Ale co, jeśli powiemy ci, że istnieje sposób na obniżenie kosztów i odwiedzenie większej liczby zabytków? Dla sprytnych podróżników Praga ma kartę turystyczną CoolPass. Dzięki niej możesz zobaczyć ponad 70 miejsc turystycznych, uczestniczyć w wydarzeniach, zamawiać jedzenie w restauracjach i korzystać z transportu po obniżonych cenach! Jest to szczególnie istotne i ekonomiczne w przypadku podróży rodzinnych. 

Karta podróżna CoolPass w Pradze nie tylko pozwoli Ci zaoszczędzić budżet, ale także sprawi, że wakacje będą bardziej komfortowe i mobilne. Dlaczego jeszcze warto ją kupić? 

Kup kartę turystyczna i zwiedzaj Pragę

» CZYTAJ TAKŻECo zobaczyć w Pradze?

Jak działa karta podróżna CoolPass?

Karta podróżna CoolPass w Pradze obejmuje wstęp do ponad 60 atrakcji, w tym do:

 •  Zamku Praskiego,
 • Muzeum Żydowskiego,
 • Synagogi i Starego Cmentarza Żydowskiego,
 • 7 lokalizacji Galerii Narodowej,
 • praskiego zoo,
 • 120-minutową wycieczkę autobusową,
 • rejs po Praskiej Wenecji,
 • wybór 4 rejsów z Prague Boats.

Dla porównania bez karty turystycznej:

Nawet przy tych kosztach karta podróżna Coolpass zwróci się z nawiązką. Co więcej, bez niej nie odwiedziłbyś nawet jednej dziesiątej dostępnych miejsc w Pradze. Kartę można kupić na okres od 1 do 6 dni. Jedyną trudnością jest wybór, co odwiedzić z ogromnej listy Coolpass?

Skosztuj lokalnej kuchni, obejrzyj występy folklorystyczne, a także ciesz się znakomitymi koncertami muzyki klasycznej w autentycznej scenerii lub odwiedź wyjątkowy Teatr Czarnego Światła. Opcji jest tak wiele, że nie sposób zobaczyć wszystkiego w ciągu 6 dni!

» CZYTAJ TAKŻERejsy po Wełtawie: jaką wycieczkę kupić?

1 dzień w Pradze z kartą turystyczną CoolPass

Jak można wykorzystać kartę podróżną Coolpass podczas jednego dnia w Pradze?

 • Wycieczka autobusem

  Po pierwsze, rozpocznij dzień od 2-godzinnej wycieczki autobusowej po historycznej Pradze. Podczas przejażdżki zanurzysz się w atmosferze starożytnej stolicy, zobaczysz słynne zabytki architektury i usłyszysz fascynujące historie o przeszłości miasta. Jest to również wygodny sposób na dotarcie do Zamku Praskiego.

 • Zwiedzanie Zamku Praskiego

  Po drugie, przeznacz kilka godzin na zwiedzanie Zamku Praskiego. Przejdź się jego wąskimi uliczkami, podziwiaj widok na miasto, odwiedź ciekawe muzea i ogrody pałacowe. Jeśli planujesz spędzić tu więcej czasu, zalecamy wcześniejszą rezerwację wycieczki z przewodnikiem lub pobranie naszego mobilnego audioprzewodnika.

 • Platformy widokowe

  Warto dostać się na jedną z platform widokowych, takich jak Schody Starego Zamku, Katedra Świętego Wita lub Pawilon Hanavsky. Można stamtąd podziwiać piękną panoramę Pragi.

 • Muzeum Kampa i Galeria Tańczącego Domu

  Warto odwiedzić Muzeum Kampa i Galerię Tańczącego Domu, gdzie można zobaczyć wyjątkowe eksponaty sztuki współczesnej i poznać historię niezwykłej budowli. Co ciekawe, w słynnym budynku swoje podwoje otworzy hotel Dancing House – Tančící dům.

 • Degustacja czeskich trunków

  Wieczorem koniecznie zostaw sobie czas na kufel piwa Gambrinus z tradycyjnymi kiełbaskami! Ta starożytna rozrywka sprawi, że doświadczysz czeskiego smaku. 

Ważne jest, aby pamiętać, że z Coolpass każde miejsce można odwiedzić tylko raz.

Na posiłek polecamy się wybrać do Hard Rock Cafe Prague w pobliżu Rynku Staromiejskiego lub restauracji Bohemia Goose w centrum miasta. 

Miejsca z «Coolpass» na drzwiach oferują zniżki na zamówienia.

» CZYTAJ TAKŻE5 najlepszych tarasów widokowych w Pradze

Czy warto kupić CoolPass?

Korzystanie z CoolPass w Pradze jest łatwe. Po zakupie karty turystycznej wystarczy zainstalować aplikację, która zawiera przewodnik ze wszystkimi lokalizacjami oraz instrukcję obsługi. Przy kasie dowolnej atrakcji wystarczy ją pokazać, aby przejść za darmo bez stania w kolejce lub uzyskać zniżkę.

Z CoolPass oprócz bezpłatnego dostępu do wielu najpopularniejszych miejsc turystycznych, otrzymasz również cyfrowy przewodnik, a także zniżkę na: autobus hop-on hop-off, wycieczki wodne, piesze, rejsy gastronomiczne oraz różne pokazy, koncerty, restauracje i sklepy Bohemian Garnet.

» CZYTAJ TAKŻEJakie zamki w Czechach warto zobaczyć?

Jeśli planujesz zapoznać się z najważniejszymi zabytkami Pragi, CoolPass to Twój must have. Ta karta turystyczna będzie złotym kluczem, który otworzy wszystkie drzwi «klasycznej»‎ Pragi! Podróżuj, oszczędzaj pieniądze i ucz się nowych rzeczy dzięki nowemu produktowi mobilnemu Prague CoolPass!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *