Mapa metra w Paryżu

27 wrz 2021
Metro w Paryżu

Metro w Paryżu to 220 kilometrów torów, 303 stacje, 14 głównych linii i 2 linie dopełniające (bis). Jest to główny środek transportu w mieście – każdego dnia korzysta z niego około 5 milionów osób. Odległość między poszczególnymi stacjami nie jest duża, więc nie ma szans, aby znaleźć w Paryżu w miejscu, z którego odległość do stacji metra będzie większa niż 500 metrów. Metro w Paryżu znajduje się wszędzie.

Jeśli jednak nie podoba Ci się metro, możesz zamówić taksówkę.

Poniżej znajdziesz mapę paryskiego metra z głównymi atrakcjami turystycznymi. Więcej o najważniejszych stacjach przeczytasz w innym naszym artykule.

Szczegółowy schemat metra w Paryżu w większej rozdzielczości w formacie PDF możesz pobrać bezpośrednio pod tym linkiem.

Metro w Paryżu działa od 5:30 rano do 1:00 w nocy (do 2:00 w piątek i sobotę). Chociaż schemat linii wygląda na skomplikowany, tak naprawdę można z łatwością zorientować się w nim. Przeczytaj nasz artykuł „Jak korzystać z metra w Paryżu. Szczegółowe wskazówki”.

Bilet na jeden przejazd metrem kosztuje 1,90 euro i jest ważny przez godzinę. Możesz też wybrać jedną z wielu różnych taryf, o których przeczytasz w artykule „Jakie bilety najlepiej kupować w paryskim metrze?”.

Oprócz metra w Paryżu dobrze rozwinięta jest także sieć pociągów podmiejskich RER. Korzystanie z nich jest bardzo wygodne i wręcz konieczne, jeśli chcesz udać się do Wersalu, Disneylandu czy na lotnisko

Upload files
Załącznik Rozmiar
Mapa metra w Paryżu 486.18 KB
Dodaj komentarz

Restricted HTML

  • Dozwolone znaczniki HTML: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki