Mapa atrakcji z atrakcjami turystycznymi

,
Paryż

Zabytkom w Paryżu poświęciliśmy na naszej stronie cały rozdział. O najważniejszych z nich napisaliśmy w oddzielnym artykule. Znajdziesz także artykuł, w którym podpowiadamy, jakie zabytki i muzea znajdują się w konkretnej dzielnicy oraz artykuł o stacjach metra.

W tym tekście przedstawimy Ci kilka map Paryża: dwie mapy z atrakcjami, schemat paryskiego metra i plan podróży po Paryżu autobusem i tramwajem wodnym.

Wszystkie mapy w większym rozmiarze możesz pobrać pod tym artykułem.

Mapa Paryża z atrakcjami turystycznymi

Aby łatwiej było Ci poruszać zorientować się w okolicy, przygotowaliśmy polskie i francuskie nazwy głównych atrakcji turystycznych, muzeów i pomników w Paryżu. Dzięki temu łatwiej znajdziesz je na mapie.

Mapa statków wycieczkowych

 

Paryż z Sekwany prezentuje się po prostu przepięknie. To jeden z lepszych widoków na miasto – tym bardziej, że wzdłuż rzeki znajdują się prawie wszystkie główne atrakcje miasta. Bilet na tramwaj wodny możesz kupić z wyprzedzeniem pod tym linkiem. Powyżej natomiast znajduje się schemat Twojej wycieczki.

Mapa autobusów turystycznych w Paryżu

Trasa turystycznego autobusu piętrowego znajduje się powyżej. W ciągu jednego lub dwóch dni możesz zobaczyć wszystkie główne atrakcje Paryża. Wystarczy, że wysiądziesz na przystanku, który Cię interesuje, a później znowu wsiądziesz do autobusu i będziesz kontynuować wycieczkę. Bilety na tego typu wycieczkę znajdziesz tutaj.

Karta metra w Paryżu

W Paryżu działa 16 linii metra i znajdują się 303 stacje. O tym, jak nie zgubić się między nimi, możesz przeczytać w naszym oddzielnym artykule. Tymczasem pobierz mapę ze schematem linii metra z atrakcjami turystycznymi, którą znajdziesz pod tym artykułem.

1 komentuj
  1. Natalia
    Natalia says:

    Świetny artykuł!
    Bardzo dobrze opisane szczegóły. Nie spodziewałam się tak dokładnego opisu! Super!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *