» Europa » Wielka Brytania » Londyn » Dlaczego warto jechać do Londynu w lipcu? Lista atrakcji

Dlaczego warto jechać do Londynu w lipcu? Ponieważ to wtedy stolica Wielkiej Brytanii tętni życiem festiwali, hucznych uroczystości i świąt. Nawet król wyjeżdża na wakacje w tym czasie! Kim więc jesteśmy, by nie pójść w jego ślady? Radzimy zarezerwować pokój hotelowy z wyprzedzeniem!

» CZYTAJ TAKŻECo robić w Londynie? 20 pomysłów

Jaka pogoda jest w Londynie w lipcu?

Podróż to nie tylko atrakcje. Wymaga odpowiedniego przygotowania. Dlatego na koniec pozostaje jeszcze jedno ważne pytanie: Jaka pogoda jest w Londynie w lipcu? Jak się wtedy ubrać? Lipiec to najgorętszy miesiąc w roku na Wyspach. I chociaż panował tu zwykle łagodny klimat, w ostatnich latach nieprzewidywalność angielskiej pogody pobiła wszelkie rekordy. Nie chodzi tylko o ciągły deszcz i mgłę, ale także o niecodzienne upały w lecie! Przykładowo podczas ostatniej próby do parady z okazji Dnia Króla, kilku gwardzistów nawet zemdlało w palącym słońcu.

Dużym plusem dla turystów jest niska liczba dni deszczowych w lipcu, bo jedynie 5-8 w całym miesiącu. A wilgotność względna nie przekracza 72%.

 • Średnia temperatura w ciągu dnia: 25°C

  Temperatura w nocy: 18°C

W nocy temperatura spada do +18°C. Warto więc zabrać ze sobą bluzę przed wyjściem na miasto – wieczorem może zrobić się nieco chłodniej. I oczywiście spakuj parasol – deszcz zaczyna się tu niespodziewanie. W ciągu dnia nie zapomnij o kremie z filtrem i kapeluszu i staraj się pozostać w cieniu drzew w cudownych londyńskich parkach lub wybierz się do muzeum w godzinach największego nasłonecznienia.

» CZYTAJ TAKŻE5 najbardziej znanych parków w Londynie

Letnie otwarcie Pałacu Buckingham

Odwiedź jeden z niewielu działających pałaców królewskich na świecie! Niewiele osób wie, że od lipca do końca września można kupić bilet do oficjalnej rezydencji brytyjskiej rodziny królewskiej. To szansa, której nie można przegapić, jeśli wakacje wypadają latem. Bilety należy rezerwować z wyprzedzeniem.

Co będzie można zobaczyć?

 • 19 wspaniałych pokoi państwowych,
 • Biały Salon (najwspanialszy ze wszystkich pokoi państwowych),
 • Salę Tronową (z miejscami dla króla Karola III i królowej Camilli),
 • Salę balową,
 • Pokój muzyczny (gdzie chrzczono królewskie dzieci, w tym księcia Walii),
 • Galerię obrazów ze słynnymi dziełami Rembrandta, Rubensa, Poussina i Canaletta.

Zalecamy również pozostanie w pobliżu, aby obejrzeć słynną zmianę warty.

» CZYTAJ TAKŻE30 głównych zabytków w Londynie

Ceremonia liczenia łabędzi

w lipcu w Londynie odbywa się ceremonia liczenia łabędzi (Swan Upping). Przebiega ona w następujący sposób: przez cały tydzień urzędnicy w łodziach pływają po Tamizie, zbierają ptaki, oznaczają je i ważą.

 • Kiedy jest Swan Upping w 2024 roku?

  Od 15 do 19 lipca (od poniedziałku do piątku).

Podczas Swan Upping oczywiście nie wolno dotykać łabędzi królewskich, ale zobaczenie ich ze statku wycieczkowego jest koniecznością! Zarezerwuj miejsce pod tym linkiem. Natomiast bilety na rejs z szampanem dostępne są tutaj.

» CZYTAJ TAKŻEZmiana warty w Londynie: gdzie ją zobaczyć?

Hampton Court Garden Festival

Hampton Court Palace Garden to największy na świecie doroczny festiwal. Wydarzenie przez kilka dni gromadzi w zabytkowym pałacu najlepszych florystów, ogrodników, architektów krajobrazu i miłośników piękna. Więcej kwiatowych aranżacji niż w Hampton Court można zobaczyć tylko w lipcu podczas parady w słynnym parku Koekenhof w Holandii

 • Kiedy odbywa się Hampton Court Palace Gardenna 2024?

  Od 2 do 7 lipca (od wtorku do piątku).

Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze (organizator Chelsea Flower Show) zaprasza na inspirację w pachnącym ogrodzie!

» CZYTAJ TAKŻE16 najbardziej romantycznych miejsc w Londynie

Festiwal muzyczny BBC PROMS

BBC PROMS to największe wydarzenie muzyczne w Londynie i największy festiwal muzyki klasycznej na świecie. Trwa przez 2 miesiące i odbywa się w Royal Albert Hall oraz w plenerowych miejscach w całym mieście. Co ważne, Proms (Promenade Concerts) to nieformalne i niedrogie koncerty. Weź udział w tej tradycji, kupując bilet za jedyne 8 GBP na centralnej arenie lub wysokiej galerii sali koncertowej.

 • Kiedy jest BBC PROMS 2024?

  Od 19 lipca do 14 września.

Turniej Wimbledonu

Nawet jeśli nie jesteś fanem, musiałeś słyszeć o najsłynniejszym turnieju, który odbywa się na kortach tenisowych Wimbledon w Londynie.

 • Kiedy Turniej Wimbledonu 2024?

  Od 1 do 14 lipca.

» CZYTAJ TAKŻECo zobaczyć w Londynie?

Noc w londyńskim zoo

W każdy piątek od 18:00 do 22:00 londyńskie zoo jest otwarte tylko dla dorosłych. To wyjątkowe, dzikie nocne przeżycie, którego nie można przegapić!

 • Kiedy jest noc w londyńskim zoo w 2024 roku?

  W każdy piątek od 9 czerwca do 28 lipca.

» CZYTAJ TAKŻEW której części Londynu się zatrzymać?

W lipcu Londyn jest pełen festiwali, od sportowych po kwiatowe. Ciekawe wydarzenia mogą odbywać się w parku, wzdłuż zacienionych brzegów Tamizy, a nawet poza miastem. Już wiesz, dlaczego warto jechać do Londynu w lipcu. Dobrego czasu na Wyspach!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *