Pchle targi Amsterdamu

,
Pchle targi Amsterdamu

W czasie podróży najciekawsze zakupy często dokonywane są nie w centrach handlowych, czy też małych sklepikach, ale na pchlich targach, których w Amsterdamie jest pełno. Niektóre pchle targi są otwarte prawie przez cały tydzień, a niektóre są otwarte tylko w poszczególne dni. W każdym razie, jeśli lubisz rzadkie i niezwykłe rzeczy, pchle targi w Amsterdamie będą dla Ciebie prawdziwym skarbem.

Targ na placu Waterlooplein

Największym pchlim targiem w Amsterdamie jest Waterlooplein, zlokalizowany w centrum miasta. Dzięki dogodnym godzinom pracy i dużemu wyborowi oryginalnych pamiątek Waterlooplein jest najpopularniejszym pchlim targiem wśród turystów i mieszkańców. Zagubieni w niezliczonej ilości gablot z ekstrawaganckimi ubraniami, kolorowymi koszulkami, fantazyjnymi meblami do domu i dziwacznymi drobiazgami, nie zauważysz nawet upływu czasu. Przy okazji, w Waterlooplein wielu początkujących holenderskich projektantów mody wystawia swoje prace, więc tutaj za bardzo skromną sumę można kupić nie tylko olśniewającą, ale też modną garderobę. Miłośnicy stylu vintage lub hippie będą tu szczególne szczęśliwi — natomiast jeśli wolisz klasykę, wybór dla Ciebie będzie znacznie mniejszy.

Lokalizacja: Waterlooplein, 1011 PG, 10 minut spacerem od Placu Dam.
Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku od 9:00 do 17:00, sobota — od 8:30 do 17:00.
Przystanek: Stadhuis.

Noordermarkt

Nie mniej interesujący jest kolejny pchli targ w Amsterdamie — Noordermarkt, który ukrywa się w głębi Jordanu. Łowcy niezwykłych rzeczy znajdą tu duże pole do działania: Witryny Noordermarkt wypełnione są zabytkową odzieżą, zabytkowymi książkami, rzadkimi monetami, zabytkowymi meblami i dodatkami kolekcjonerskimi. Można tu również skosztować tradycyjnych holenderskich przysmaków, takich jak gorące gofry z syropem karmelowym lub świeży śledź. Jeśli jesteś entuzjastą zdrowego jedzenia, pamiętaj, że rynek Noordermarkt oferuje również doskonałe jakościowo produkty rolne w bardzo niskiej cenie.

Lokalizacja: Stationsplein 10, 1012 AB.
Godziny otwarcia: od poniedziałku do soboty od 9:00 do 15:00.
Stacja: Westermarkt albo Marnixbad.

» CZYTAJ TAKŻEGdzie zjeść w Amsterdamie tanio i smacznie

IJ Hallen

Pchli targ IJ Hallen jest jednym z największych nie tylko w Amsterdamie, ale także w północnej Holandii. Jest to poważne wyzwanie nawet dla najbardziej zagorzałych zakupowiczów: tutaj znajdziesz ponad 1500 witryn, a w nich wszystko, co można kupić: od starych instrumentów muzycznych po obrazy współczesnych artystów. IJ Hallen odbywa się na początku i na końcu miesiąca, a żeby się tu dostać, trzeba zapłacić 4,5 euro. Doświadczeni kupcy przychodzą na rynek wcześnie rano, aby złapać szczególnie cenne towary, ale nawet jeśli przyjdziesz później, jest jeszcze wiele do zobaczenia w głębi IJ Hallen.

Lokalizacja: T.T. Neveritaweg 15.
Godziny otwarcia: sobota-niedziela (daty należy sprawdzić z wyprzedzeniem na stronie internetowej targu), od 09:00 do 16:30.
Stacja: Klaprozenweg albo Ataturk.

Uwaga: ten rynek znajduje się po drugiej stronie rzeki IJ, więc będziesz musiał skorzystać z promu!

De Looier Arts & Antiques

De Looier Arts & Antiques Antique Market to prawdziwy raj dla miłośników antyków. Całkiem niepozorny z zewnątrz, ale wyjątkowy od wewnątrz: tutaj można znaleźć rzadkie azjatyckie meble, zabytkową biżuterię i niezwykle piękne srebra. Jeśli szukasz czegoś specjalnego dla swojego domu lub niezwykłego prezentu, który będzie urokliwie antyczny to najlepszym miejscem na znalezienie tego, czego pragniesz, jest De Looier Arts & Antiques.

Lokalizacja: Elandsgracht
Godziny otwarcia: poniedziałek — środa od 11:00 do 17:00, czwartek — od 11:00 do 21:00, sobota — od 9:00 do 17:00.
Przystanek: Elandsgracht.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *