Walentynki: 10 rzeczy, które trzeba zrobić w Paryżu 14-go lutego

14 lut 2021
Paryż

Kiedy poczuć romantyczną atmosferę Paryża, jak nie w Walentynki? Trzeba jednak pamiętać że Francuzi, jak Polacy, uważają to święto za amerykańskie, dlatego też nie poświęcają mu aż tak dużo uwagi.

Czym więc możesz zająć się w Walentynki w Paryżu?

 • Pocałunek ze swoim ukochanym (ukochaną) przy wieży Eiffla, pod wieżą Eiffla lub na wieży Eiffla. Niestety, raczej nie uda Wam się pocałować nad wieżą Eiffla, ale to nic strasznego!
 • Pocałunek przy paryskim ratuszu. W pobliżu Hotelu de Ville  (dokładnie tak nazywa się ten budynek rządowy) znajduje się jeden z najsłynniejszych obrazów świata „Pocałunek przy paryskim ratuszu”. W 1950 roku, na zlecenie czasopisma Life, fotograf Doisneau pracował nad serią „Zakochani Paryżanie”. Od tamtej pory sam Paryż, jak i plac przed ratuszem stał się miejscem częstych pocałunków. Chętnie odwiedzają je zarówno osoby zakochane, jak i artyści. Jeden z fotografów ro roku przychodzi pod ratusz już rano 14-go lutego i do nocy robi zdjęcia całujących się osób. Następnie tworzy statystki, w którym roku na placu znalazło się najwięcej zakochanych. Możliwe, że sami znajdziecie się przed jego obiektywem. Jeszcze jedno: ta sama fotografia „Pocałunek przy paryskim ratuszu” została sprzedana za 155 tysięcy euro... Może i Wam dopisze szczęście:).
 • Pocałunek przy katedrze Sacre Coeur. To tak zwany dach Paryża, a gdzie, jak nie na dachu najlepiej całować się w Walentynki?
 • Montmartre! Tu znajdują się nawet dwa miejsca na pocałunek! Mamy nadzieję, że już wiesz, że 14-go lutego w Paryżu chodzi przede wszystkim o pocałunki! Możesz to zrobić przy słynnym czerwonym młynie Moulin Rouge i oczywiście przy ścianie miłości!

 • Pocałunek przy katedrze Notre Dame lub na jej platformie widokowej, niczym Quasimodo (niczego nie sugerujemy, to po prostu postać literacka) i Esmeralda. Na przód! Nic więc dziwnego, że Hugo napisał na ten temat tak grubą ksiązkę, a na każdym rogu słychać piosenkę Belle Petkuna i Garou.
 • Buziak pod mostem Marii (Pont Marie). Jak głos lokalna legenda, osoby, które pocałują się pod tym mostem, będą na zawsze razem, w szczęściu i miłości. Uważnie wybierz więc kandydata, z którym chcesz spędzić resztę swojego (szczęśliwego) życia!
 • Pocałunek w Trocadero. Z tak znakomitym widokiem na wieżę Eiffla możesz liczyć na równie znakomity pocałunek!
 • Pola Elizejske! I na nich wypada się pocałować. Będąc w Paryżu, koniecznie musicie sobie dać buziaka na Polach Еlizejskich.
 • Park Tuileries wzdłuż rzeki Luwr. Całujcie się bez końca!
 • I coś na koniec! Na dowolnej stacji metra zajdźcie do fotobudki, pocałujcie się w niej i zróbcie sobie pamiątkowe zdjęcie. A później z radością spoglądajcie na nie! 

Zachęcamy Cię do robienia zdjęć wszystkim swoim pocałunkom w Paryżu! I nie z wyciągniętej ręki – poproście o przysługę dobrych ludzi w okolicy, na pewno chętnie Wam pomogą!

Dodaj komentarz

Restricted HTML

 • Dozwolone znaczniki HTML: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki