Walentynki: 10 rzeczy, które trzeba zrobić w Paryżu 14-go lutego

26 sty 2017
walentynki

Kiedy poczuć romantyczną atmosferę Paryża, jak nie w Walentynki? Trzeba jednak pamiętać że Francuzi, jak Polacy, uważają to święto za amerykańskie, dlatego też nie poświęcają mu aż tak dużo uwagi.

Czym więc możesz zająć się w Walentynki w Paryżu?

 • Pocałunek ze swoim ukochanym (ukochaną) przy wieży Eiffla, pod wieżą Eiffla lub na wieży Eiffla. Niestety, raczej nie uda Wam się pocałować nad wieżą Eiffla, ale to nic strasznego!

wieżą Eiffla

 

 • Pocałunek przy paryskim ratuszu. W pobliżu Hotelu de Ville  (dokładnie tak nazywa się ten budynek rządowy) znajduje się jeden z najsłynniejszych obrazów świata „Pocałunek przy paryskim ratuszu”. W 1950 roku, na zlecenie czasopisma Life, fotograf Doisneau pracował nad serią „Zakochani Paryżanie”. Od tamtej pory sam Paryż, jak i plac przed ratuszem stał się miejscem częstych pocałunków. Chętnie odwiedzają je zarówno osoby zakochane, jak i artyści. Jeden z fotografów ro roku przychodzi pod ratusz już rano 14-go lutego i do nocy robi zdjęcia całujących się osób. Następnie tworzy statystki, w którym roku na placu znalazło się najwięcej zakochanych. Możliwe, że sami znajdziecie się przed jego obiektywem. Jeszcze jedno: ta sama fotografia „Pocałunek przy paryskim ratuszu” została sprzedana za 155 tysięcy euro... Może i Wam dopisze szczęście:).
 • Pocałunek przy katedrze Sacre Coeur. To tak zwany dach Paryża, a gdzie, jak nie na dachu najlepiej całować się w Walentynki?
 • Montmartre! Tu znajdują się nawet dwa miejsca na pocałunek! Mamy nadzieję, że już wiesz, że 14-go lutego w Paryżu chodzi przede wszystkim o pocałunki! Możesz to zrobić przy słynnym czerwonym młynie Moulin Rouge i oczywiście przy ścianie miłości!
 • Pocałunek przy katedrze Notre Dame lub na jej platformie widokowej, niczym Quasimodo (niczego nie sugerujemy, to po prostu postać literacka) i Esmeralda. Na przód! Nic więc dziwnego, że Hugo napisał na ten temat tak grubą ksiązkę, a na każdym rogu słychać piosenkę Belle Petkuna i Garou.
 • Buziak pod mostem Marii (Pont Marie). Jak głos lokalna legenda, osoby, które pocałują się pod tym mostem, będą na zawsze razem, w szczęściu i miłości. Uważnie wybierz więc kandydata, z którym chcesz spędzić resztę swojego (szczęśliwego) życia!

mostem Marii

 

 • Pocałunek w Trocadero. Z tak znakomitym widokiem na wieżę Eiffla możesz liczyć na równie znakomity pocałunek!
 • Pola Elizejske! I na nich wypada się pocałować. Będąc w Paryżu, koniecznie musicie sobie dać buziaka na Polach Еlizejskich.
 • Park Tuileries wzdłuż rzeki Luwr. Całujcie się bez końca!
 • I coś na koniec! Na dowolnej stacji metra zajdźcie do fotobudki, pocałujcie się w niej i zróbcie sobie pamiątkowe zdjęcie. A później z radością spoglądajcie na nie! 

Zachęcamy Cię do robienia zdjęć wszystkim swoim pocałunkom w Paryżu! I nie z wyciągniętej ręki – poproście o przysługę dobrych ludzi w okolicy, na pewno chętnie Wam pomogą!

Dodaj komentarz

Restricted HTML

 • Dozwolone znaczniki HTML: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki