Paryż w marcu. Co robić?

, ,
Paryż

Przedstawiamy Ci 10 faktów na temat marca w Paryżu. Jeżeli wybierasz się do francuskiej stolicy właśnie w tym miesiącu, koniecznie zapoznaj się z naszymi poradami.

Jeżeli chcesz odwiedzić Paryż wiosną, marzec na pewno nie będzie odpowiednim miesiącem. Jest on wciąż za chłodny. Paryska wiosna rozpoczyna się 20 lub 21 marca, czyli w dzień równonocy wiosennej. Wcześniej możesz liczyć tylko na zimną pogodę!

W marcu w Paryżu jeszcze prawie nic nie kwitnie. Nie zobaczysz kolorowych i bujnych kwiatów. Może być już jednak na tyle ciepło, że na drzewach zaczną pojawiać się młode liście. idealny czas na spacer po parkach!

Pogoda w marcu w Paryżu:

  • Minimalna tempeartura: 5 ° C
  • Maksymalna temperatura: 11 °C
  • Średnia temperatura: 8 ° C

Jak ubierać się w marcu?

Paryż

Zazwyczaj w marcu w Paryżu wciąż jest dość chłodno. Średnia temperatura to 8-10 stopni. Dlatego też koniecznie zabierz ze sobą ubrania na każdą pogodę. Możesz spakować lekką koszulę i spodnie lub sukienkę, licząc na słońce, ale na pewno będziesz tez potrzebować swetra, kurtki, szalika i płaszcza wiosennego.

W marcu w Paryżu może dość często padać deszcz. To miasto nawet słynie ze swoich nieprzewidywalnych i gwałtownych ulew. Dlatego też upewnij się, że zabierasz ze sobą parasol, któremu nie będzie straszny silny deszcz i wiatr.

Spakuj nieprzemakające obuwie. Buty powinny być wygodne – w wielu przypadkach zdecydowanie lepiej przejść się po Paryżu niż korzystać z transportu publicznego.

Nie zapominaj, że we Francji w marcu zmienia się czas na letni. W ostatnią niedzielę marca wszyscy Francuzi przestawiają swoje zegarki o godzinę do przodu. Bądź uważny!

Paryż

Trochę o parkach

W związku ze zmianą czasu i nadejściem wiosny, parki stają się coraz bardziej popularne. Może wydać Ci się to dziwne, ale zamyka się je na noc. W okresie letnim otwarte są one aż do godziny 21:00-22:30 (w zależności od parku). Marzec to znakomity miesiąc na spacer po zielonych zakątkach Paryża.

Opowiemy Ci trochę o głównych wydarzeniach marcowych w Paryżu

8 marca we Francji to, jak u nas, Dzień Kobiet. Tego dnia w większość paryskich muzeów oferuje bezpłatne wycieczki i warsztaty, jak również wystawy na temat równouprawnienia, feminizmu i roli kobiet w historii.

Marzec to okres wielkiego postu. Jeżei wydaje Ci się, że Notre Dame zasłynęła wyłącznie dzięki powieści Wiktora Hugo, to się mylisz. Przechowywane są w niej jedne z najważniejszych relikwii chrześcijańskich. W każdy piątek Wielkiego Postu (czyli w tym przypadku w marcu) w katedrze Notre Dame możesz zobaczyć oryginalną koronę cierniową.

Paryż

Jeżeli jesteś we francuskiej stolicy podczas dnia św. Patryka, koniecznie dołącz do irlandzkiej społeczności w Paryżu. W ten sposób na pewno miło spędzisz swój czas!

W marcu w Paryżu odbywają się targi książki. Jest to jedno z największych wydarzeń tego typu na świecie. Jeżeli interesujesz się literaturą lub czymś, co jest z nią związane, na pewno znajdziesz coś dla siebie. Zajrzyj też na oficjalną stronę targów.

W marcu odbywa się tradycyjny festiwal „Kino na wiosnę”. Wszystkie kina w te trzy dni są takie same – trzy i pół euro. Więcej o festiwalu można przeczytać na jego oficjalnej stronie internetowej.

I na koniec:

Marzec nie jest najdroższym miesiącem w Paryżu. Nie jest to jeszcze sezon turystyczny, co oznacza, że możesz skorzystać ze zniżek i niskich cen biletów lotniczych oraz zakwaterowania.

Atrakcyjne oferty hoteli w Paryżu w marcu możesz znaleźć pod tym linkiem.

Z naszymi wycieczkami po francuskiej stolicy możesz zapoznać się tutaj.

Wybierz hotel w Paryżu

Szczęśliwego marca!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *