10 najlepszych pubów w Dublinie: gdzie się znajdują i z czego są znane

,
The Temple Bar

W Dublinie jest około 17 pubów na kilometr kwadratowy: od staroświeckich, przytulnych lokali z długą tradycją po modne, młodzieżowe miejscówki. Oto dziesięć najlepszych propozycji, które ułatwią wybór.

The Temple Bar

Bar ten, położony w sercu dzielnicy o tej samej nazwie, oferuje niezrównaną jakość i różnorodność piw beczkowych i butelkowych. Serwuje się tu także doskonałe obiady i kolacje, a przez większość wieczorów gra muzyka na żywo. The Temple Bar jest jednym z niewielu barów, które posiadają licencję na całodobową sprzedaż piwa.

Adres: 47-48, Temple Bar, Dublin 2

Godziny otwarcia: оd czwartku do soboty оd 10:30 do 2:30, оd niedzieli do środy оd 10:30 do 1:30.

» Czytaj takżeDzielnice Dublina: gdzie powinien zatrzymać się turysta?

The Porterhouse

Niech ten trzypiętrowy budynek o rustykalnym wystroju cię nie zniechęca. W Porterhouse serwowane są najwyższej klasy piwa warzone na miejscu, których nie można dostać nigdzie indziej na świecie.

Adres: 18, Parliament Street, Dublin.

Godziny otwarcia: od 16:00 do 22:00, piątki, soboty i niedziele od 12:00.

 

Bar

Gravity Bar

Gravity Bar, jeden z dziesięciu najlepszych podniebnych barów na świecie, znajduje się na najwyższym piętrze Guinness Storehouse (Muzeum Piwa Guinnessa). Przez panoramiczne okna można podziwiać piękno miasta z góry, delektując się świeżym, aromatycznym piwem. Za 26 euro można kupić bilet na wycieczkę po browarze Guinnessa, która daje ciekawy wgląd w proces warzenia piwa i pozwala spróbować gotowego produktu. Pod tym linkiem można kupić bilet online.

Adres: Market St S, The Liberties, Dublin

Godziny otwarcia: od 12:00 do 23:30, w soboty  do północy.

» Czytaj takżeMuzeum Piwa Guinnessa i Muzeum Whisky Jameson

The Brazen Head

Plotka głosi, że został on otwarty w 1198 r. i był jednym z ulubionych miejsc Robin Hooda. Pomieszczenie ma niskie sufity, co było powszechne w tym budynku wiele lat temu, a staroświeckie meble są jak najbardziej stosowne. Jeśli szukasz miejsca z prawdziwie irlandzką atmosferą, wybierz się do The Brazen Head Pub.

Adres: 20 Lower Bridge St, Usher’s Quay, Dublin, 8

Godziny otwarcia: od 12:00  do 23:30.

Sinnotts Bar

Według organizatorów konkursu James Joyce Pub Award jest to miejsce, które zasługuje na miano prawdziwego irlandzkiego pubu. Oferuje doskonałe jedzenie i muzykę na żywo. Ściany zdobią liczne portrety historycznych postaci Dublina. Należy pamiętać, że jest to bar sportowy.

Adres: 2.King St S, Dublin

Godziny otwarcia: od 11:30 do 20:00, (od 12:30 w niedzielę).

» Czytaj takżeGdzie pysznie i niedrogo zjeść w Dublinie?

 

McDaid’s bar

McDaid’s

To miejsce w stylu Art Deco jest nadal ulubionym miejscem dublińskich pisarzy i literatów, którzy często prezentują tam swoje prace. Nawet Oscar Wilde rzadko przejeżdżał tędy bez zatrzymania się. Centralne położenie sprawia, że jest tu niezły ruch.

Adres: 3, Harry Street, Dublin.

Godziny otwarcia: od 12:00 do 23:30 (od poniedziałku do czwartku), od 10:30 do 00:30 (w piątek i sobotę), od 12:30 do 23:00 (w niedzielę).

» Czytaj takżeIrlandzka whisky: gdzie jej spróbować w Dublinie?

Mulligan’s

Lokal składa się z kilku połączonych budynków, co znajduje odzwierciedlenie we wnętrzu. Dzięki przytulnej atmosferze i przyjaznej obsłudze, pub często pojawia się w nominacjach do James Joyce Pub Award.

Adres: 8, Poolbeg Street, Dublin

Godziny otwarcia: od 12:00 do 23:30 (od poniedziałku do czwartku), od 11:00 do 00:30 (w piątek i sobotę), od 12:30 do 23:00 (w niedzielę).

O’Donoghue’s

The Dubliners, znany irlandzki zespół folkowy i balladowy, rozpoczął swoją karierę w tym miejscu. Jest to więc stałe miejsce dla fanów zespołu i muzyki folkowej. A w sezonie turystycznym miejsce to wypełnia się muzyką graną na żywo.

Adres: 15, Merrion Row, Dublin.

Godziny otwarcia: od 10:00 do 00:00 (od poniedziałku do czwartku), od 10:00 do 1:00 (w piątek i sobotę), od 11:00 do 00:00 (w niedzielę).

» Czytaj także10 dań, których warto spróbować w Irlandii

 

Bar in Dublin

The Auld Dubliner

Od wystroju po jedzenie i napoje – ten tradycyjny irlandzki pub jest godny swojej nazwy. W ciągu dnia jest to oaza spokoju w środku tętniącego życiem miasta. Jednak po zmroku atmosfera się zagęszcza i rozkręcają się imprezy.

Adres: 24-25, Temple Bar, Dublin, 2.

Godziny otwarcia: od 10:30 do 23:30 (od poniedziałku do soboty), od 12:00 do 23:30 (w niedzielę).

Wybierz hotel w Dublinie

The Palace

W 1998 roku The Observer napisał o tym lokalu: „prawie doskonały pub”. Lubią wpadać tu dziennikarze. Jedzenie jest smaczne i niedrogie, co przyciąga podróżnych w biegu, a na barze dostępnych jest ponad sto różnych rodzajów irlandzkiej whisky.

Adres: 21, Fleet St, Dublin, 2.

Godziny otwarcia: od 10:30 do 23:30 (od poniedziałku do czwartku), od 10:30 do 00:30 (w piątek i sobotę), od 12:30 do 23:30 (w niedzielę).

 

Irish Bar

Zwiedzając Dublin, koniecznie zajrzyj do kilku pubów. Poznaj lepiej miasto dzięki lokalnym przewodnikom. Po ich autorskich wycieczkach zaprzyjaźnisz się ze stolicą Irlandii. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej, wybrać i zarezerwować wycieczkę, która najbardziej ci się spodoba.

Miłego odpoczynku! 

» Czytaj także15 najbardziej przytulnych barów w Londynie

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *