» Europa » Irlandia » Dublin » Jednodniowe wycieczki z Dublina

Irlandia słynie z gościnności, surowych skalistych krajobrazów, muzyki narodowej i magicznych opowieści o elfach i skrzatach. Aby je poznać i zapoznać się z lokalnymi tradycjami, odwiedź zamki, opactwa i przyrodnicze miejsca. Przedstawiamy najlepsze jednodniowe wycieczki z Dublina z transferem.

Wycieczka z Dublina do miejsc, w których kręcono «Grę o Tron»

Gra o Tron była kręcona w pięciu krajach: Irlandii, Chorwacji, Islandii, Maroku i na Malcie. Zarezerwuj wycieczkę po miejscach «Gry o tron» w Winterfell, aby odwiedzić kultowe miejsca z serialu i poczuć się jak jego bohaterowie.

Podczas wycieczki będziesz mógł zrobić zdjęcia z płaszczami, flagami Starków i ich metalowymi mieczami. I przejść przez ten sam 800-letni las, w którym Starkowie znaleźli szczenięta wilków. A także odwiedzić zrujnowane opactwo z XII wieku, gdzie Robb Stark został «królem Północy». Z przewodnikiem odwiedzisz zamek i dwór Winterfell oraz przejdziesz przez Riverlands (Dorzecze) do bliźniaków Waldera Freya i obóz wojenny Robba Starka. Następnie udasz się do Strangford, małej wioski rybackiej, aby zjeść przywieziony lunch lub zamówić go w lokalnej kawiarni.

Wycieczka do Parku Narodowego Connemara i Zatoki Galway z Dublina

Park Narodowy Connemara to niekończące się łąki, torfowiska i wrzosowiska. Dzikie i nieokiełznane piękno i moc, która zachwyca raz na zawsze. Park jest otwarty na zwiedzanie przez cały rok. Możesz przyjechać tu samodzielnie, aby wędrować po wzgórzu Diamond, zobaczyć dzikie konie Connemara i podziwiać opactwo Kylemore. Ale lepiej zarezerwuj jednodniową wycieczkę z Dublina po Connemarze i Zatoce Galway.

Wycieczka po doliny Glendalough

Glendalough to starożytny klasztor z VI wieku. Wkrótce może zostać wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO w Irlandii. Wycieczka do tych miejsc spodoba się tym, którzy kochają surowe krajobrazy i nie boją się długich spacerów. Możesz zwiedzić średniowieczną osadę klasztorną i wybrać się na wędrówkę do Górnego Jeziora malowniczą ścieżką przyrodniczą. Dowiedz się, dlaczego filmy «P.S. Kocham Cię» i «Braveheart. Waleczne serce» zostały nakręcone w tych lokalizacjach i zrób piknik w pobliżu prawdziwego średniowiecznego zamku na koniec tego fascynującego spaceru.

Wycieczka na Groblę Olbrzyma

Giant’s Causeway, czyli Grobla Olbrzyma, to niesamowite zjawisko naturalne, które naprawdę przypomina chodnik wykonany przez człowieka i jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kiedyś miała tu miejsce erupcja starożytnego wulkanu, co spowodowało powstanie 40 000 ogromnych kolumn bazaltowych. Zarezerwuj wycieczkę z Dublina do Grobli Olbrzymów, aby zobaczyć wybrzeże Morza Irlandzkiego, zrobić bajeczne zdjęcia przy ruinach zamków Dunluce i Belfast oraz przejść się aleją splecionych bukowych drzew «The Dark Hedges». Przy okazji, w tym miejscu kręcono pewne sceny z «Gry o tron» i «Transformers».

» CZYTAJ TAKŻEDroga olbrzymów w Irlandii

Wycieczka z Dublina na Klify Moheru

Klify Moheru oferują tak niesamowity widok na Ocean Atlantycki i Wyspy Aran, że co roku przyciągają miliony turystów z całego świata. U podnóża stromych, 200-metrowych skał faluje oceaniczny przypływ, a na szczycie jednej z nich wznosi się stara wieża O’Briana. Na nią można się nawet wspiąć. Zarezerwuj wycieczkę po klifach Moheru, Burren i Galway, aby spędzić niezapomniany dzień w inspirujących dzikich krajobrazach. Zobaczysz małe portowe miasto Galway, miejsce, gdzie rzeka Corrib wpada do Oceanu Atlantyckiego i Narodowy Park Burren z jego «księżycowym» krajobrazem z szarego wapienia.

Porada od redakcji

Nie zapomnij zabrać ze sobą aparatu fotograficznego

Dlaczego warto odwiedzić Irlandię?

 • Unikalna przyroda

  W Irlandii zobaczysz różnorodne krajobrazy: od plaż i klifów na wybrzeżu po zielone wzgórza i jeziora.

 • Zabytki historyczne

  W okolicach Dublina znajduje się wiele starych zamków, klasztorów i miejsc archeologicznych. Odwiedź je, aby dowiedzieć się więcej o historii Irlandii i lepiej poznać ten kraj.

 • Bogate tradycje

  Na pewno zachwycą Cię autentyczne irlandzkie puby, lokalna kuchnia i przyjaźni mieszkańcy.

 • Aktywny wypoczynek

  Okolice Dublina oferują wiele możliwości do aktywnego wypoczynku, takie jak piesze i rowerowe wycieczki, a także sporty wodne.

Czego spróbować w Irlandii?

Koniecznie spróbuj obfitego gulaszu irlandzkiego, który składa się z wołowiny, cebuli, marchwi, ziemniaków i przypraw. Jeśli lubisz makarony, zamów makaron Bolognese. Jego receptura łączy najlepsze tradycje kulinarne Włoch i Irlandii. Innym klasycznym irlandzkim daniem jest ryba z frytkami. Jest to duży kawałek ryby smażony na maśle. Podaje się ją na poduszce z frytek z sosem tatarskim lub octowym. I oczywiście zamów irlandzkiego pieczonego ziemniaka w jednej z lokalnych kawiarni — całe ziemniaki nadziewane masłem, cebulą i solą i pieczone na złotą skórkę.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *