Teatro La Scala w Mediolanie: wszystkie informacje

, ,
Teatro La Scala

La Scala (Teatro alla Scala) to światowej sławy opera zbudowana w stylu neoklasycystycznym. Słynie z najwyższej klasy akustyki i wystawnych wnętrz.

Gdzie znaleźć i dojechać do La Scali

Teatr znajduje się na Piazza della Scala, przed Palazzo Marino i ratuszem. Adres: Via Filodrammatici 2.

Jak dojechać transportem publicznym?

Metro M1 Duomo (linia czerwona), M3 Montenapoleone (linia żółta).

Tramwaj nr 1, przystanek Via Manzoni – Piazza della Scala.

Tramwaj nr 2, przystanek Via Manzoni – Piazza della Scala.

Pociąg: Dworzec Główny Cadorna.

Jak dostać się na spektakl w La Scali (Mediolan)

spektakl

Łatwiej jest dostać się na spektakl, operę lub balet, jeśli kupisz bilety z wyprzedzeniem na oficjalnej stronie teatru. Na kilka dni przed spektaklem bilety mogą być już niedostępne.

W Mediolanie bilety są sprzedawane w Box Office Duomo c/o Mondadori na Piazza Duomo 1.

Bilety można nabyć również w następujących miejscach:

  • Box Office Galleria c/o Feltrinelli, adres: Via Ugo Foscolo 2.
  • Mondadori Multicenter, adres: Via Marghera 28.
  • Mariposa Duomo, Galleria S. Redegonda.
  • Teatro Nuovo, Piazza San Babila.
  • TicketOne c/o Teatro Dal Verme, adres: Via San Giovanni sul Muro 2.

Lub poprzez system rezerwacji telefonicznej pod numerem 02-860775.

Kiedy kupić bilet do La Scali w Mediolanie?

bilety

Początek sprzedaży dla każdego wydarzenia jest wskazany w osobnym kalendarzu. Bilety są sprzedawane w godzinach od 9:00 do 18:00 w biurze głównym. Online i przez telefon można kupić bilety o każdej porze dnia i godziny, bez weekendów i przerw.

Wszystkie ceny zawierają podatki. Bilety do nabycia w kasie głównej za 10% zaliczką na dzień przed spektaklem. Obowiązuje 20% opłata za rezerwację (zakup) online i w autoryzowanych punktach sprzedaży. Resztę zapłacicie Państwo przy wejściu do teatru.

Ceny wahają się od 24 do 80 € za miejsca w galerii (Galleria zona 4/3/2/1) do 300 € za miejsca w pierwszych rzędach (Platea e Palchi zona 1/2/3/4/5). Więcej informacji na temat poszczególnych części teatru (stragany, loże, galerie) znajduje się poniżej.

Jeśli kupujesz bilety w ostatniej chwili, wiedz, że na godzinę przed spektaklem La Scala oferuje bilety z 25% zniżką. Zasada ta nie dotyczy premier, na które wszystkie bilety rozchodzą się błyskawicznie.

Przy okazji, jeśli planujecie rodzinną wycieczkę, pamiętajcie, że do teatru mogą wejść dzieci powyżej 5 roku życia.

Wszystko o strefach w La Scali

Wszystko o strefach w La Scali

Parter

Najdroższe bilety w obszarze Platea (Parter). Większość dobrych miejsc w tym rejonie jest zarezerwowana przez Scalę, a cena nie zawsze odzwierciedla jakość miejsc. Widoczność nie jest najlepsza ze względu na miejsca siedzące z przodu, a akustyka nie jest najlepsza.

Loża

Palco (Loża), obszar za parterem, jest często zarezerwowany dla organów publicznych i ma cztery rzędy:

Rząd 1 – w tej samej cenie co parter, widoczność i akustyka znacznie lepsze, ale boczne położenie ogranicza widok na pełny obraz;

Rząd 2 – środek – doskonała widoczność, boki takie same jak w rzędzie 1;

Rząd 3 – zalecane są tylko miejsca w centrum i pierwsze miejsca na scenach bocznych. Inni mają słabą widoczność, trzeba będzie stanąć;

Rząd 4 – oglądanie praktycznie tylko na stojąco.

Galeria

Galleria Prima (Galeria 1) – jedyne miejsca w galerii z doskonałą widocznością i akustyką. Większość z nich jest rezerwowana przez Stowarzyszenie Scala.

Galleria Seconda (Galeria 2) – Widoczność jest dobra tylko w centrum, ale akustyka jest doskonała.

Galleria Terza (Galeria 3) – Centrum jest w miarę dobre, z kiepską widocznością i niedokładną akustyką po bokach.

Galleria Quarto (Galeria 4) – środkowe i boczne siedzenia zapewniają naprawdę słabą widoczność. Będziesz musiał stać.

Zalecamy przybycie na godzinę przed rozpoczęciem spektaklu. Na sali teatralnej podczas spektaklu obowiązuje bezwzględny zakaz używania kamer wideo, dokonywania wszelkiego rodzaju nagrań audio i wideo.

Podczas wizyty w teatrze należy przestrzegać zasad ubioru. Goście w nieodpowiedniej odzieży (spodenki, adidasy) nie są wpuszczani.

Co warto zobaczyć w pobliżu Teatro alla Scala

Piazza Duomo

Jedna z najlepszych restauracji w Mediolanie, Ristorante Teatro alla Scala Il Marchesino, znajduje się obok głównego wejścia do Teatru La Scala. Czynne od rana do późnego popołudnia, od poniedziałku do soboty.

Wszystko jest tu na najwyższym poziomie – widok, obsługa, jakość i kreatywność potraw oraz szeroki wybór win. Ceny są dość wysokie. Na przykład, za kieliszek białego, wytrawnego wina i talerz serów (4 kawałki sera) zapłacicie około 30 euro.

Miłośnicy scenicznej historii mogą odwiedzić muzeum teatralne (Museo Teatrale alla Scala). Znajduje się on z dala od głównego wejścia do teatru, przy Largo Antonio Ghiringhelli 1.

Muzeum jest otwarte codziennie, z wyjątkiem świąt państwowych. Godziny otwarcia: od 9.00 do 17.30 (ostatnie wejście o godz. 17.00).

Ceny biletów wstępu do muzeum: osoba dorosła wstęp pełny 9 €; w niektóre dni przedświąteczne może być bilet za 6 €; studenci 6 €; uczniowie 3,50 €; osoby powyżej 65 roku życia 6 €; dzieci poniżej 12 roku życia bezpłatnie. W muzeum prosimy o pozostawienie toreb i plecaków przy wejściu.

» Czytaj takżePinakoteka Brera

Życzymy Państwu inspirującej wizyty w Teatrze La Scala.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *