Amsterdam w marcu 2020 r. — początek wiosny

14 lut 2021
Amsterdam

W marcu Amsterdam wita swoich gości zmienną, chłodną pogodą. Aby Twoja marcowa wizyta w Amsterdamie była pozytywnym doświadczeniem, musisz przygotować się do wyjazdu z wyprzedzeniem.

Pogoda w marcu

Amsterdam

Amsterdam, Amsterdam

W pierwszym wiosennym miesiącu pogoda w mieście jest dość zmienna. W ciągu dnia średnia temperatura wynosi około 7-10°C, a w nocy spada do 2°C. Z powodu deszczu powietrze jest wilgotne, a wieczorem ulice są często zamglone.

Jednak nie jest tak źle z pogodą w marcu. To początek sezonu kwitnienia tulipanów. W marcu są ciepłe, słoneczne dni, kiedy można chodzić po ulicach i cieszyć się początkiem wiosny.

Co robić?

Amsterdam

Jest szansa na przeziębienie podczas popularnych wycieczek po mieście z powodu wilgoci i wiatru. Dlatego radzimy wybrać zamknięte łodzie z ogrzewaniem wewnątrz. To co powinieneś zjeść pod tym linkiem. I tutaj można zamówić nie tylko spacer po kanałach, ale rejs z niesamowitą kolacją i wliczonymi w cenę napojami (bezalkoholowymi i alkoholowymi).

Amsterdam

Najlepiej poczekać na ciepłą pogodę w restauracji lub kawiarni. Połącz prosty wieczór z filiżanką kawy z niezwykłą wycieczką gastronomiczną.

Aby pieszy spacer po Amsterdamie był komfortowy, polecamy zabranie ze sobą przeciwdeszczowej kurtki, ciepłego swetra i parasola. Można go również kupić na miejscu, w razie potrzeby, w prawie każdym sklepie za 10-15 €, a od sprzedawców ulicznych za 2-3 €. 

Wydarzenia w Amsterdamie

Wystawa jachtów

Wystawa jachtów

Coroczne Targi Łodzi HISWA Amsterdam odbywają się od 6 do 10 marca i w tym samym czasie rozpoczyna się nowy sezon żeglarski. Zwiedzający wystawę mogą obejrzeć łodzie żaglowe, jachty i zwykłe łodzie, obejrzeć prezentacje nowego sprzętu do windsurfingu, wioślarstwa i kitesurfingu, dowiedzieć się o rozwoju elektroniki i urządzeń nawigacyjnych oraz wiele więcej o wszystkim, co wiąże się ze sportami wodnymi.

Podczas gdy dorośli poznają nowe rzeczy, dzieci mogą bawić się w Strefie Wodnej Rozrywki. Impreza odbywa się na terenie głównego centrum wystawienniczego Amsterdam RAI. Bilet dla dorosłych na wystawę kosztuje 15 €, dzieci do 16 roku życia mogą ją odwiedzić za darmo. Polecamy zakup biletów online, w którym to przypadku cena będzie niższa (oficjalna strona HISWA Amsterdam Boat Show).

Otwarcie parku Keukenhof

Keukenhof

Pod koniec marca rozpoczyna się czas kwitnienia tulipanów. Kwiaty te można podziwiać na otwarciu Keukenhof Park, znajdującego się na przedmieściach Amsterdamu przy Stationsweg 166a, 2161AM Lisse. Park jest otwarty dla zwiedzających 21 marca i jest gotowy do przyjęcia gości aż do połowy maja. Każdego roku na terenie Kekenhof kwitnie około 7 milionów kwiatów: tulipany, irysy, storczyki, lilie, róże, hiacynty i wiele innych. Możesz nie tylko patrzeć na nie, ale także kupować cebulki swoich ulubionych odmian.

» PRZECZYTAJ TAKŻR ARTYKUŁ — Jak samemu dostać się do Parku Keukenhof z Amsterdamu?

Napływ turystów do Amsterdamu znacznie wzrośnie dopiero pod koniec wiosny, więc zwiedzanie miasta w marcu jest bardziej opłacalne. Można skorzystać ze specjalnych ofert przewoźników lotniczych i zatrzymać się w jednym z tanich hoteli, które zazwyczaj są zajęte w sezonie.

Życzymy jak najwięcej ciepłych marcowych dni i spacerów po wiosennym mieście!

Dodaj komentarz

Restricted HTML

  • Dozwolone znaczniki HTML: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki