» Europa » Holandia » Amsterdam » Dzielnica Muzeów w Amsterdamie

Czy to zbieg okoliczności, czy nie, ale kilka z najbardziej interesujących muzeów w Holandii znajduje się w Amsterdamie prawie obok siebie, wokół placu, który nosi nazwę Placu Muzealnego. I całą dzielnicę również zaczęto nazywać Muzealną. Jakie muzea znajdują się w tym rejonie i czy można znaleźć hotel bezpośrednio w pobliżu?

» CZYTAJ TAKŻEMuzea w Amsterdamie: które z nich warto odwiedzić?

Atrakcje i zabytki w Dzielnicy Muzealnej

  • Poznajcie bogatą kolekcję holenderskich obrazów w Muzeum Państwowym (Rijksmuseum), które znajduje się przy Museumstraat 1.
  • Jedno z najpopularniejszych muzeów na świecie, Muzeum Van Gogha, znajduje się w pobliżu przy Paulus Potterstraat 7. Mieści ono największą kolekcję obrazów słynnego Holendra.
  • Naprzeciwko Muzeum Van Gogha, przy Paulus Potterstraat 8, znajduje się Muzeum Diamentów
  • Więcej sztuki współczesnej z Amsterdamu i całego świata można znaleźć w Muzeum Miejskim (Stedelijk) przy Museumplein 10.
  • Muzeum Moco na Honthorststraat 20, w małej rezydencji, opowie ci o najbardziej współczesnej sztuce, która dosłownie rodzi się na naszych oczach.

Nie zapominajmy o jeszcze jednej słynnej atrakcji AmsterdamuVondelparku, który również znajduje się w Dzielnicy Muzealnej.  Jest to idealne miejsce na spacery i relaks, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Przy okazji, w Vondelparku znajduje się także muzeum poświęcone historii kina, a cały rok pokazywane są filmy z różnych lat. W okresie letnim organizowane są pokazy filmów i przedstawienia na świeżym powietrzu. W parku znajduje się kilka kawiarni i restauracji, w których można napić się kawy lub coś zjeść. 

» CZYTAJ TAKŻEAmsterdam w 1 dzień: co zobaczyć i czego spróbować

Zakupy w Dzielnicy Muzealnej

Muzea to nie wszystko, czym może pochwalić się Dzielnica Muzealna. Doświadczeni zakupoholicy z pewnością znają najbardziej elegancką ulicę Amsterdamu – P.C. Hooftstraat, gdzie znajdują się światowe marki luksusowe. Ale zalecamy Wam, aby nie ograniczać się tylko do zakupów tutaj: skręćcie na sąsiednią uliczkę Van Baerlestraat, gdzie znajdziecie sklepy z modnymi ubraniami holenderskiego producenta. Miłośnicy modnych i oryginalnych rzeczy znajdą wiele ciekawych rzeczy w butikach niezależnych projektantów z Holandii na ulicach Jacob Obrechtstraat i Cornelis Schuytstraat. 

» CZYTAJ TAKŻEPchle targi Amsterdamu

Hotele w Dzielnicy Muzealnej

W Dzielnicy Muzealnej znajduje się wiele hoteli na każdą kieszeń. Bez wątpienia zaletą pobytu właśnie w tej części miasta jest to, że znajdziecie się blisko centrum, a jednocześnie nie będziecie odczuwać dyskomfortu związanego z ciągłym hałasem i zgiełkiem. Inaczej mówiąc, to jeden z najlepszych rejonów, w których warto się zatrzymać na czas podróży.

  • Jeśli szukasz miejsca, aby tylko przenocować, być może hotel ABBA (Overtoom 118-122) z prostymi, ale czystymi pokojami z podstawowym wyposażeniem od 50 euro za noc, będzie odpowiedni.
  • Bardziej komfortowy pobyt w przyjemnym sąsiedztwie Vondelparku oferuje hotel Park Plaza Vondelpark (Koninginneweg 34-36) za 70-120 euro.
  • Hotel Conservatorium (Van Baerlestraat 27) oferuje luksusowe pokoje z szeroką gamą dodatkowych usług, w tym masażami, salą fitness i sauną. Ceny pokoi zaczynają się od 345 euro.
Dzielnica Muzeów: wybierz hotel

Gdzie zjeść w Dzielnicy Muzeów?

Jeśli chodzi o gastronomiczną stronę Dzielnicy Muzeów, powinniśmy wspomnieć o Café Loetje (Johannes Vermeerstraat 52), która serwuje najlepsze steki w Amsterdamie za 20 euro. Fanom kuchni azjatyckiej polecamy skosztowanie dań indonezyjskich w SamaSebo (P.C. Hooftstraat 27), wielodaniowy obiad będzie kosztował około 18 euro. Jeśli wolisz kuchnię europejską, duży wybór dań kuchni francuskiej, włoskiej i holenderskiej znajdziesz w Le Garage Café (Ruysdaelstraat 54-56), ze średnim rachunkiem w wysokości około 25 €.

» CZYTAJ TAKŻEGdzie zjeść w Amsterdamie tanio i smacznie

Jak dostać się do Dzielnicy Muzeów?

Dzielnica Muzeów jest dobrze skomunikowana ze wszystkimi częściami miasta. Z Dworca Centralnego można tu szybko dojechać tramwajem nr 5 (przystanki Hobbemastraat, Van Baerlestraat lub Museumplein). Bezpośrednio z lotniska można dojechać autobusem numer 197, który zatrzymuje się na przystanku Museumplein.

» CZYTAJ TAKŻEDzielnice Amsterdamu: gdzie najlepiej się zatrzymać?

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *