» Europa » Belgia » Brugia » Co robić w Brugii: 10 pomysłów

Starożytne miasto Brugia jest domem dla uroczych, klimatycznych miejsc. Ciesz się belgijskimi słodyczami lub nietypowymi atrakcjami, a my podpowiemy, czym dokładnie się zająć! Oto lista 10 rzeczy do zrobienia, które nie pozwolą ci się nudzić w Brugii. Ale po pierwsze, nie zapomnij zarezerwować hotelu w centrum miasta

» CZYTAJ TAKŻEBrugia: 10 pomysłów na wypoczynek

Rejs łodzią

Podróżnicy nazywają Brugię «Wenecją Północy»‎. Chociaż nie zobaczysz tu pałaców ani gondolierów, w mieście jest wiele kanałów, po których organizowane są wycieczki łodzią. I nie powinieneś tylko oglądać ich z mostów, ale zdecydowanie wziąć w nich udział. W ciągu 30 minut dowiesz się wiele o historii Brugii i zobaczysz miasto z ciekawej i pięknej perspektywy.

Adres: Nieuwstraat, 11

Godziny otwarcia: codziennie od 9:00 do 17:00. Zimą wycieczki mogą zostać odwołane z powodu pogody

Koszt: 10 € bilet dla osoby dorosłej, 6 € dzieci (4-11 lat). Płatność wyłącznie gotówką

Zrób zdjęcie z wierzbą płaczącą

Będąc w Brugii, warto zrobić sobie zdjęcie z wierzbą płaczącą odbijającą się w kanale i wieżą Beffroi w tle! Aby złapać taki kadr, udaj się na nabrzeże Róż. Boisz się zgubić? Rozwiązaniem może być autorska wycieczka z przewodnikiem: z miłością opowie Ci o pięknym mieście i zaprezentuje zdjęcia zrobione po drodze. 

Adres: Rozenhoedkaai, 3

Policz łabędzie

Niedaleko Béguinage, w parku Wijngaardplein, na brzegu kanału osiedliła się mała kolonia łabędzi. Praktycznie nie boją się ludzi i wkrótce zaczną cierpieć na otyłość z powodu nadopiekuńczych turystów. Tutaj możesz wsiąść do prawdziwego powozu i wybrać się na przejażdżkę po Brugii.

Degustacja belgijskiego piwa

Piwo w Brugii leje się z kranu. Browar Huisbrouwerij De Halve Maan znajduje się w granicach miasta i posiada prawdziwy rurociąg piwny. Odwiedź obiekt w ramach wycieczki: zostanie Ci pokazane, jak warzy się piwo tej marki i oczywiście będziesz mógł go skosztować. Wewnątrz znajduje się bar i restauracja.

Adres: Walplein, 26

Godziny otwarcia: zwiedzanie browaru odbywa się codziennie, od 11:00 do 16:00, w języku niderlandzkim, francuskim i angielskim. Lunch w restauracji odbywa się od 12:00 do 15:30, kolacja od 18:00 do 21:00

Koszt: wycieczka – 12 euro, 5 euro dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat ze specjalnymi napojami bezalkoholowymi. Lunch w restauracji (2-3 dania) – około 27 euro, szklanka piwa od 3,5 euro

Spróbuj frytek belgijskich

Mieszkańcy Brugii wiedzą wszystko o narodowym fast foodzie! Mają smażalnie na każdym rogu i nawet całe muzeum frytek. Odwiedzający poznają tutaj historię i tajniki przygotowywania dania i sosów, a na koniec wycieczki otrzymują torbę z głównym eksponatem. Średnio cena porcji frytek w Brugii wynosi 3 euro (mała porcja na jedną osobę) i 5 euro (na dwie osoby).

Adres Muzeum Frytek: Vlamingstraat, 33

Godziny otwarcia: codziennie od 10:00 do 17:00, z wyjątkiem 25 grudnia i 1 stycznia

Koszt: 7 euro

Zrób zdjęcie na pustym moście św. Bonifacego

Most Bonifacego (Bonifaciusbrug) jest zdecydowanie najbardziej malowniczym mostem w Brugii. Chociaż wygląda na starą kamienną konstrukcję, w rzeczywistości jest jednym z najnowszych w mieście i ma zaledwie 110 lat. Historię mostu, a także wielu innych ciekawych miejsc w mieście, można zawsze poznać podczas wycieczek z przewodnikiem. Łodzie z turystami nieustannie przepływają pod Bonifaciusbrug, a tłumy gromadzą się na moście, aby robić zdjęcia ze średniowiecznymi domami na tle kanału. Spróbuj zrobić tu zdjęcia w ciągu dnia bez nikogo innego w kadrze, a przekonasz się, że jest to misja prawie niemożliwa.

Wejście na dzwonnicę Beffroi

Zobacz Brugię z wysokości 83 metrów, wspinając się na wieżę Beffroi. Ceną za widok na czerwone dachy, oprócz oczywiście pieniędzy jest też ból mięśni po pokonaniu 366 stopni. Kartę Musea Brugge uprawniającą do bezkolejkowego wstępu do wieży i 12 innych muzeów w Brugii można kupić pod tym linkiem.

Adres: Markt, 8

Godziny otwarcia: na wieżę można wejść od 9:30 do 18:00. Wyjątki: 1 stycznia i 25 grudnia

Koszt: 12 euro dla odwiedzających w wieku od 26 do 65 lat, dzieci poniżej 5 roku życia wchodzą bezpłatnie, 10 euro dla wszystkich innych

Zjedz czekoladę

Nigdzie nie znajdziesz tylu belgijskich sklepów z czekoladą, co na ulicach Brugii! Można tu kupić klasyczne praliny, batony i różne figurki (od postaci z kreskówek po bohaterów filmów pornograficznych). I oczywiście miasto jest pełne kawiarni serwujących prawdziwą gęstą gorącą czekoladę. A dla podróżników, którzy chcą poznać teorię pochodzenia ziaren kakaowca i historię deseru pralinowego, jest muzeum Choco-story, przy Wijnzakstraat, 2.

Wybierz się na spacer najwęższą uliczką Brugii

Po spróbowaniu lokalnego piwa, frytek i czekolady można spróbować przecisnąć się przez najwęższą uliczkę Brugii. A raczej w jedną z nich, ponieważ miejscowi nie zgadzają się w tej kwesti: De Garre czy Stoofstraat. Krótka uliczka De Garre doprowadzi Cię do baru o tej samej nazwie, podczas gdy spacer wzdłuż Stoofstraat zaprowadzi Cię do kilku sklepów z czekoladą i kawiarni.

Powalcz z wiatrakami w Brugii

Nie każdy podróżnik wie, że w Brugii zachowały się wiatraki. A jednak wzdłuż promenady parku Kruisvest znajdują się 4 konstrukcje. Nie są to najczęściej odwiedzane przez turystów obiekty ze względu na oddalenie od centrum miasta. Do młynów można z łatwością dojść pieszo z centralnego placu, ale nie każdemu zostanie energii na taką podróż po obejrzeniu licznych zabytków. W takim przypadku warto skorzystać z transportu publicznego. Autobusy 4 i 90 kursują regularnie z Grote Markt do Koeleweimolen Mill, a podróż trwa 10 minut.

Mała rada: Zatrzymując się w Brugii, spróbujcie odwiedzić interesujące was miejsca przed południem, zanim pojawią się tłumy turystów. Jeśli planujecie krótką jednodniową wizytę w mieście, wybierajcie dni robocze. Od wtorku do piątku wszystkie muzea będą otwarte, a liczba odwiedzających będzie dużo mniejsza.

Brugia: Wybierz hotel

Oto mapa przedstawiająca miejsca wymienione w artykule.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom nie będziesz się nudzić w Brugii! Miłych spacerów po mieście!

» CZYTAJ TAKŻESamodzielna wycieczka po Belgii: trasa i przydatne wskazówki

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *