» Europa » Belgia » Brugia » Brugia: 10 pomysłów na wypoczynek

Brugia jest małym miastem jak na dzisiejsze standardy, ale ma bogatą ofertę turystyczną. Zwiedzanie, muzea, piwo, czekolada i mniej oczywiste rzeczy do zrobienia w Brugii – wszystko zebrane w pigułce. Ale po pierwsze, nie zapomnij zarezerwować hotelu w centrum miasta

Znajdź hotel w Brugii

» CZYTAJ TAKŻECO PRZYWIEŹĆ Z BELGII?

Wejdź na dzwonnicę

Wieża Belforta jest główną atrakcją Brugii. Znajduje się na centralnym placu w Brugii i ma 83 metry wysokości. Kiedyś była to wieża obronna, teraz jest klejnotem w koronie miasta, a jej 47 dzwonów wybija co godzinę. Warto przejść się po 366 schodach. Z góry widać całe miasto jak na średniowiecznej mapie. Dzwonnica jest czynna od 10.00 do 17.00, a bilet kosztuje 8 euro. Pod tym linkiem można kupić kartę Musea Brugge, aby wejść do wieży i 12 innych muzeów w Brugii bez kolejki.

Rejsy łodzią po kanałach

Jedną z wielkich atrakcji turystycznych są wycieczki kanałami. Kanałów w Brugii jest aż nadto. Jest to ciekawa wycieczka w cenie około 8 euro za około godzinę, a dodatkowo kapitan może opowiedzieć o mieście. Z wody inaczej patrzy się na Brugię niż z chodnika. Tutaj naprawdę można zobaczyć najciekawsze miejsca. Przy okazji jest to okazja do zobaczenia, kto mieszka pod niezliczonymi mostami w Brugii. Tutaj można zarezerwować wycieczkę łodzią i spacer z przewodnikiem.

Dotknij krwi Chrystusa

W Bazylice Świętej Krwi znajduje się fragment krzyża, na którym został ukrzyżowany Jezus. Krew Chrystusa została zachowana na drewnie. Relikwia została przywieziona do Brugii z II wyprawy krzyżowej i od tego czasu znajduje się tam do dziś. Można dotknąć kapliczki religijnej i złożyć modlitwę lub prośbę do Boga. Jeśli nie jesteś osobą religijną lub po prostu nie wierzysz w świętość obiektu, możesz po prostu zwiedzić bazylikę i podziwiać jej, nie do końca typowy, wystrój.

Kup czekoladę

Belgijska czekolada jest jedną z najsmaczniejszych, jeśli nie najsmaczniejszą, na świecie. A Brugia pełna jest cukierni, które robią je według własnych receptur. Możesz je kupić dla siebie i swoich bliskich. To prawdopodobnie najlepszy prezent, jaki kiedykolwiek dostaniesz w Brugii. 

Napij się lokalnego piwa

Nie da się przebić belgijskiego piwa. A każde miasto ma swój własny rodzaj piwa. No więc w Brugii też jest. Nazywa się «Brugse Zot». Można go spróbować we wszystkich kawiarniach i barach w Brugii. Jest też browar «De Halve Maan», który obecnie jest muzeum. Można wziąć udział w 40-minutowej wycieczce z przewodnikiem, który opowie i pokaże, jak powstaje piwo, po czym nastąpi degustacja.

Zobacz młyny

W Brugii zachowały się 3 autentyczne młyny. Są trochę dalej od centrum, ale okolica jest spokojniejsza niż Rynek. Czasami młyny są otwarte i za 3 do 4 euro można je zwiedzić i zobaczyć jak kiedyś produkowano mąkę czy olej i w jakich warunkach musieli pracować młynarze.

Zwiedź jedno z muzeów

Brugia ma wiele muzeów. Najsłynniejszym z nich jest Groeningemuseum. Jest to muzeum sztuk pięknych. Można tu znaleźć dzieła znanych malarzy flamandzkich oraz obrazy przywiezione do Brugii z całego świata. My jednak polecamy Historium. 

Zostaniesz przeniesiony do 1435 roku, ale – uwaga – w wirtualnej rzeczywistości. To okres świetności Brugii. Wtedy miasto było współczesnym Nowym Jorkiem, serio. Finansowe i biznesowe centrum całej Europy Północnej. Przejdziesz przez kilka sal i znajdziesz się na starym rynku, w pracowni artysty, w porcie, a nawet w łaźni. To zabawne doświadczenie wymieszane z historią i kulturą za 19 euro. Kup bilet w przedsprzedaży tutaj.

Zjedz gofra z Liège

Pojechać do Belgii i nie zjeść gofra? Nie ma mowy! 2 euro za prawdziwe szczęście.

Przejedź się bryczką

Nie jest najtańsza atrakcja ze wszystkich, ale należy do bardziej ekscytujących. W bryczce mieszczą się zazwyczaj 4 osoby. Woźnica poprowadzi indywidualną wycieczkę tylko dla Ciebie. Brugia i tupot kopyt to już całkiem średniowieczne doświadczenie. A kiedy pada deszcz, woźnica podnosi dach, aby ochronić cię przed złą pogodą. Łodzie nie mają takiej możliwości – warto o tym pamiętać. Tutaj można zarezerwować przejażdżkę bryczką.

Odwiedź jarmark świąteczny

Jeśli znajdziecie się w Brugii zimą, blisko Nowego Roku, odwiedźcie jarmark świąteczny, napijcie się grzanego wina, kupcie pamiątki i, jeśli macie jeszcze energię, przejedźcie się na lodowisku. 

Proponujemy też przed wyjazdem obejrzeć film «Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj» (akcja dzieje się w Brugii) i przespacerować się po lokacjach filmowych. 

» CZYTAJ TAKŻESAMODZIELNA WYCIECZKA PO BELGII: TRASA I PRZYDATNE WSKAZÓWKI

Jeśli zdecydujecie się zostać w Brugii na kilka dni (a warto to zrobić choćby ze względu na możliwość zobaczenia miasta nocą), to najlepiej zarezerwować hotel w centrum miasta, gdzie wszystko jest po prostu bogatym średniowiecznym miastem! 

Udanej wycieczki!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *