» Europa » Włochy » Lombardia » Mediolan » Co zobaczyć w Mediolanie w 3 dni? Plan podróży z mapą

W Mediolanie znajduje się drugie co do wielkości lotnisko we Włoszech. W związku z tym dla wielu osób jest to początek włoskiego doświadczenia. Choć nie ma tu starożytnych ruin Rzymu czy romantycznych kanałów Wenecji, to jest to miasto, które może Cię zadziwić, daj mu tylko 3 dni. Po pierwsze, radzimy zarezerwować przed wyjazdem bilety na główne atrakcje, zwłaszcza na Ostatnią Wieczerzę. Najlepiej na 2-3 miesiące przed planowaną podróżą. Ponieważ wejściówki szybko się wyprzedają.

Jeśli bilety na dane atrakcje są wyprzedane, kup wycieczkę po Mediolanie, która obejmuje zwiedzanie fresków bez stania w kolejce. Jest to droższe niż kupno samego biletu wstępu, ale za to otrzymasz od przewodnika maksimum informacji. Poniżej zamieszczamy 3-dniową trasę wraz z mapą, które podpowiedzą Ci, co warto zobaczyć w Mediolanie. Znasz już termin swojej podróży? Zarezerwuj włoski apartament!

Wybierz hotel w Mediolanie

» Czytaj takżeTransport w Mediolanie: wszystko o biletach na autobus, tramwaj i metro

Co zobaczyć w Mediolanie – dzień pierwszy

Rozpoczynamy zwiedzanie Mediolanu! Pierwszego dnia wyruszamy najpierw do Katedry Duomo. Możesz śledzić całą trasę na poniższej mapce. (Jeśli widzisz mapę w małej skali, kliknij na „+”, aż zobaczysz trasę).

Katedra w Mediolanie (Duomo)

Wspaniała katedra Duomo znajduje się w historycznym centrum Mediolanu, niedaleko innych ważnych zabytków. To jeden z największych i najpiękniejszych kościołów na świecie, a także najwspanialszych budowli w stylu gotyckim. Aby zobaczyć wnętrze katedry i wejść na dach, należy kupić bilet na tarasy na dachu. Można z nim również zwiedzić Muzeum Duomo. Jeśli jedziesz metrem, wysiądź na stacji „Duomo”.

Galeria Vittorio Emanuele II

Galeria Vittorio Emanuele II znajduje się kilka minut spacerem od katedry. Słynie z luksusowych sklepów i mozaiki podłogowej w kształcie byka, która przynosi szczęście.

Co zobaczyć w Mediolanie – dzień drugi

Wyspani? Mamy nadzieję, że tak, bo rozpoczynamy drugi dzień naszej wędrówki. Tym razem będzie wiele kultury, ale i odpoczynku na łonie natury. Trasę zaczynamy od Santa Maria delle Grazie.

Park Sempione

Następnie udaj się doogromnego parku Sempione. Przy ładnej pogodzie jest to popularne miejsce dla mieszkańców na piknik, jogging, grę w piłkę i podziwianie piękna przyrody.

Wieczorem, po zakończeniu zwiedzania można się udać do przytulnej włoskiej restauracji na aperitif lub kolację. Tutaj znajdziecie wszystkie kulinarne opcje.

» Czytaj także10 najsmaczniejszych potraw w Mediolanie

Co zobaczyć w Mediolanie – dzień trzeci

Trzeciego dnia (ze względu na duże odległości między atrakcjami) proponujemy dla odmiany podróż metrem. Powodzenia!

Dzielnica Porta Nuova

Z Parku Sempione dojdziesz do dzielnicy Porta Nuova. Przy Via Federico Confalonieri oraz Via Gaetano de Castillia znajdują się w dwa niezwykłe wieżowce porośnięte drzewami. Budynki liczące 19 i 27 pięter, zdobyły wiele renomowanych nagród, również zagranicznych. Koniecznie wybierz się na spacer po dzielnicy.

Stadion San Siro

Na stadion San Siro dojedziesz metrem z Milano Centrale. (linia M2 na Garibaldi, później M5 do San Siro Ippodromo). Obiekt jest w stanie pomieścić aż 85 tys. kibiców co czyni go jednym z największych na świecie! Grają tutaj drużyny AC Milan oraz Inter Mediolan. Zapraszamy na wycieczkę po stadionie i muzeum.

Kanał Naviglio Grande

To najpiękniejszy kanał w Mediolanie i idealne miejsce na spacer i do odpoczynku. Ponadto w usytuowanych tutaj restauracjach można smacznie i niedrogo zjeść. Wypłyń w rejs łodzią po kanale i ciesz się chwilą! Do Naviglio dojedziesz metrem (linia 2 z Piazza del Duomo  do Navigli lup Porta Genova).

To już koniec naszej wycieczki. Mamy nadzieję, że trasa przypadła wam do gustu. Udanego zwiedzania Mediolanu!

» CZYTAJ TAKŻEPlaże w pobliżu Mediolanu, które warto odwiedzić

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *