Mediolan w styczniu: pogoda, zakupy i rozrywka

, ,
Mediolan w styczniu

Styczeń jest najzimniejszym miesiącem roku w Mediolanie. Mimo to, wielu turystów przylatuje do światowej stolicy mody właśnie w styczniu. Zgadnij dlaczego? Tak jest, to początek sezonu zimowych wyprzedaży.

W styczniu można również zobaczyć arcydzieła Mediolanu, takie jak Ostatnia Wieczerza Leonarda da Vinci bez typowych dla lata tłumów. W zimie wycieczka do Mediolanu może być bardzo ekscytująca. Wystarczy ciepło się ubrać i zawczasu pomyśleć o zakupach i rozrywkach.

» Czytaj takżeBoże Narodzenie we Włoszech: o tradycji

» CZYTAJ TAKŻEDzielnice Mediolanu: Gdzie się zatrzymać? Najlepsze i najgorsze miejsca na nocleg

Pogoda w styczniu

Pogoda w styczniu

Zima w Mediolanie jest wilgotna i niezbyt mroźna. Temperatury w ciągu dnia wynoszą zazwyczaj od +1 do +7 stopni Celsjusza. W słoneczne dni temperatura może wzrosnąć nawet do 12 stopni, a w nocy spaść do -4.

To prawda, odczuwalna temperatura jest niższa, a to z powodu wilgoci. Od czasu do czasu występują opady śniegu z zamieciami, a następnie marznący deszcz. Wiatr w Mediolanie może być chłodny.

Należy więc pamiętać o zabraniu ciepłej i najlepiej wiatroszczelnej odzieży: kurtki puchowej, czapki, szalika i rękawiczek, wełnianych skarpet, swetra i bielizny termicznej. Do tego najlepiej nieprzemakalne buty.

W taką pogodę najlepszą rozrywką jest zwiedzanie muzeów i wystaw.

Zakupy w Mediolanie

Zakupy w Mediolanie

Mediolan jest uznawany za europejską stolicę zakupów. Ludzie przylatują tu przede wszystkim dla autentycznych, markowych przedmiotów. Zakupoholicy z niecierpliwością czekają na styczeń, kiedy to rozpoczyna się ich ukochany sezon zimowych wyprzedaży.

» Czytaj takżeZakupy w Mediolanie: najlepsze outlety w mieście

Od 7 stycznia przez 60 dni można kupić ubrania i buty z rabatem od 20% do 50%. W połowie lutego niektóre sklepy obniżą ceny nawet o 75%.

Chcesz mieć komfortowe zakupy? Zarezerwuj transfer do centrum handlowego Serravalle lub centrum handlowego Fox Town Designer Mall.

W poszukiwaniu luksusowych marek udaj się do Quadrilatero della moda. Dla mniej ekskluzywnych marek wybierz się na Corso Buenos Aires, jedną z najdłuższych ulic na świecie.

Mediolan: Wybierz hotel

Święta i wydarzenia

Święta i wydarzenia

Sylwester w Mediolanie obchodzony jest głośno i wesoło w gronie przyjaciół. Najpopularniejszym miejscem do świętowania jest Piazza Duomo. W noc sylwestrową odbywa się wielki koncert z udziałem znanych włoskich piosenkarzy i DJ-ów. Tłum przed katedrą liczy tysiące osób.

6 stycznia Włosi obchodzą jedno z najważniejszych świąt w roku – święto Trzech Króli. Symbolem święta jest Befana (Baba Jaga). W tym dniu panuje zwyczaj obdarowywania się nawzajem prezentami. Uroczystości obejmują wielką paradę kostiumów z Duomo do Bazyliki św. Eustorgiusza.

» Czytaj takżeTydzień Mody w Mediolanie. Jak trafić na pokaz

Jednym z najbardziej znanych i ważnych wydarzeń odbywających się w Mediolanie jest Fashion Week. Pokaz jesienno-zimowej odzieży męskiej odbywa się w styczniu, w czasie, gdy miasto przechodzi przemianę. Wiele znanych osób przyjeżdża na te dni do światowej stolicy mody. Głównym problemem tego miesiąca jest znalezienie wolnych pokoi hotelowych.

Mediolan w środku zimy, choć chłodny, jest bardzo przyjazny. To świetny czas, aby odwiedzić muzea i galerie sztuki, designerskie salony i przytulne restauracje.

Polecamy wizytę w słynnej Pinacoteca Brera z dziełami Caravaggia, Rafaela i Aieza. Spełnij marzenia w Galleria Vittorio Emanuele i biegnij przez tamtejsze luksusowe sklepy – Prada, Dolce & Gabbana, Gucci, Versace, Armani i wiele innych.

Jeśli celem Twojej podróży do Mediolanu jest odwiedzenie jak największej ilości muzeów, galerii, kościołów i innych atrakcji, styczeń jest Twoim miesiącem.

» Czytaj takżeBoże Narodzenie i Nowy Rok w Rzymie: przygotowania do świątecznej podróży

Życzymy Państwu miłego stycznia w Mediolanie.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *