Jak kupić bilet do Teatro alla Scala

, ,
Teatro alla Scala

Teatro alla Scala jest wiodącym teatrem operowym we Włoszech. Na jej scenie występowali Maria Callas, Enrico Caruso, Luciano Pavarotti, Montserrat Caballé i Placido Domingo.

» Czytaj takżeTeatro La Scala w Mediolanie: wszystkie informacje

Historia Teatro La Scala

Historia Teatro La Scala

Teatr został zbudowany na miejscu kościoła Santa Maria della Scala. Budowa odbywała się w latach 1776-1778. Projekt został zrealizowany przez architekta Giuseppe Piermarini.

Fasady teatru zostały zaprojektowane w stylu neoklasycznym. Wystrój wnętrza jest uderzająco luksusowy. Wnętrze jest typowym przykładem budynku operowego w kształcie podkowy (100 na 38 metrów).

Od pierwszych koncertów La Scala stała się popularna wśród publiczności ze względu na swoją doskonałą akustykę.

Podczas II wojny światowej Teatr La Scala doznał wielu zniszczeń. W rekordowo krótkim czasie budynek został odrestaurowany i już w 1946 roku publiczność mogła cieszyć się koncertem byłego dyrektora artystycznego teatru, Arturo Toscaniniego.

8 marca 1913 roku otwarto Muzeum Teatro La Scala. Znajdują się tu autografy, portrety, kostiumy i instrumenty muzyczne związane z historią teatru. Na szczególną uwagę zasługuje fortepian, który należał do Giuseppe Verdiego.

Muzeum znajduje się przy Largo Ghiringhelli 1, Piazza Scala. Koszt biletów: normalny – 9€, ulgowy – 6€. Bilet wstępu do muzeum umożliwia zwiedzanie samego audytorium.

Jak kupić bilet

Jak kupić bilet

Pierwszą metodą jest zakup biletów na oficjalnej stronie teatru. Rezerwacje otwierane są z 2-miesięcznym wyprzedzeniem. Zaleca się śledzenie początku sprzedaży: tanie miejsca wyprzedają się w ciągu kilku godzin.

Ceny wahają się od 45 euro do kilkuset euro. Koszty wzrastają w okresach świątecznych i zależą od spektaklu. Opera jest generalnie droższa niż balet.

Dla tych, którzy nie zdążyli kupić biletu na czas, jest druga opcja, w której za bilet zapłacicie tylko 15€. Po pierwsze, wybierz przedstawienie, na które chcesz się wybrać. W dniu spektaklu należy udać się do kasy biletowej na Via Filodrammatici (na lewo od głównego wejścia) około godziny 13:00.

To tutaj dokonuje się selekcji 140 osób, które chcą wejść do teatru. Wstęp na teren obiektu odbywa się za okazaniem dowodu tożsamości. Nie będzie można wziąć biletów dla przyjaciół i krewnych. Po rejestracji otrzymasz numer, który powinieneś zapamiętać lub zapisać.

O godzinie 17:00 należy ponownie udać się do kasy biletowej, gdzie zostaniesz wywołany po numerze porządkowym i nazwisku i otrzymasz bilet za 15 EUR. Nie zapomnij dokumentu tożsamości, który pokazałeś przy zapisie.

Miejsca na te bilety znajdują się daleko z tyłu na galerii. Stamtąd w najlepszym wypadku zobaczysz tylko połowę sceny.

Jednak to nie ma znaczenia, gdy gasną światła i rozlegają się pierwsze akordy znanej melodii.
W końcu teatr słynie z doskonałej akustyki. W końcu teatr słynie z doskonałej akustyki. Eksperci zauważają, że w górnych lożach subtelne tony muzyki są jeszcze bardziej słyszalne.

W La Scali można było zobaczyć tak znane produkcje jak Tosca, La Recognizione Europa, Madama Butterfly, Otello i wiele innych. Zobaczyć włoską operę w Mediolanie to spełnienie marzeń.

Jeśli same koncerty nie są tak interesujące, jak wnętrze audytorium i eksponaty muzealne, zarezerwuj 2,5-godzinne zwiedzanie La Scali, prywatną wycieczkę po muzeum lub niedrogi, ale pełen atrakcji spacer po Mediolanie z wizytą w teatrze, Katedry w Mediolanie i Galerii Wiktora Emanuela II.

» Czytaj takżeTydzień Mody w Mediolanie. Jak trafić na pokaz

Życzymy Wam radosnych i niezapomnianych emocji!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *