Plaże w pobliżu Mediolanu, które warto odwiedzić

, ,
Сomo

Mediolan jest otoczony piękną przyrodą, górami i akwenami wodnymi. Latem w mieście jest strasznie gorąco, ale w odległości 1-2 godzin jazdy samochodem można znaleźć kilka fajnych miejsc. Proponujemy, abyś nie marnował czasu w gorącym mieście z klimatyzacją, lecz wybrał się na wycieczkę na plażę.

Ten artykuł dotyczy miejsc położonych bardzo blisko Mediolanu, w odległości nie większej niż półtorej godziny jazdy wynajętym samochodem lub pociągiem podmiejskim.

Parking można zarezerwować z wyprzedzeniem tutaj.

» Czytaj takżeCiekawe miejsca w pobliżu Mediolanu (około godziny drogi)

Idroscalo

Idroscalo

Idroscalo to sztuczne jezioro w pobliżu lotniska Linate. W latach 30. XX w. wykorzystywano je jako lotnisko dla samolotów pasażerskich, a następnie przekształcono w miejsce rekreacji i sportu. Jezioro jest dość duże, ma 2,6 km długości, od 250 do 400 m szerokości i od 3 do 5 m głębokości.

W latach sześćdziesiątych plaża ta była popularnym ośrodkiem wypoczynkowym w Mediolanie. Nawet teraz, w weekendy, brzegi są pełne ludzi. Atmosfera jest spokojna, nie ma ulicznych sprzedawców ani walk o miejsce w cieniu.

Na terenie ośrodka znajdują się dwa boiska do piłki nożnej i jedno duże boisko do rugby, korty tenisowe, sztuczna ściana wspinaczkowa, baseny ze zjeżdżalniami oraz place zabaw dla dzieci. Na plaży można wypożyczyć leżaki. Na tarasach znajdują się prysznice

Kąpiel jest dozwolona od 1 kwietnia do 30 sierpnia w godzinach od 8:00 do 21:00.

Ticino

Ticino

Plaże nad rzeką Ticino znajdują się niedaleko lotniska Malpensa, na przedmieściach Mediolanu. Jest to największy park rzeczny w Europie, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

W Ticino znajdują się dwie plaże. Castelnovate, pomimo swojej popularności w rejonie Malpensy, jest raczej mało uczęszczane i słabo zaludnione. Zaleca się ostrożne pływanie: prądy morskie mogą być bardzo silne.

Plaża Melissa została otwarta w 2013 r. Jest to prawdziwa oaza spokoju i zabawy w Sesto Calende. Bezpłatny dostęp, leżaki do wynajęcia, prysznice i boiska do siatkówki sprawią, że wakacje będą wspaniałe.

Można pływać od 1 czerwca do 30 września, w godzinach od 8.00 do 21.00, siedem dni w tygodniu.

Ticino: Wybierz hotel

» Czytaj takżeJak dojechać do Portofino: rady dla turystów

Medolago

Medolago

Jest to jedna z najpopularniejszych plaż w Lombardii. W Medolago jest wszystko: bary, prysznice, stoły i parasole, miejsca do grillowania i wygodny parking. Od piątku do niedzieli organizowane są wieczory muzyczne, podczas których można potańczyć.

Brzegi rzeki są kamieniste, a szczególnie ładne jest koryto z wartkim nurtem i wartkim nurtem, otoczone lasem.

Medolago: Wybierz hotel

» Czytaj takżePlaże Neapolu: 14 najlepszych w kierunku Rzymu i Sorrento + mapa

Trebbia

Trebbia

Trebbia jest rzeką o licznych zboczach i pasie plażowym o długości 50 km. Woda w rzece jest krystalicznie czysta, od błękitu nieba po szmaragdową zieleń.

Brzegi w przeważającej części składają się z białych kamyków. Natomiast plaża La Cisetta w pobliżu miejscowości Brunello jest miejscami piaszczysta.

La Cisetta jest oddalona o półtorej godziny jazdy samochodem od stolicy Lombardii.

Trebbia: Wybierz hotel

Jezioro Como

Jezioro Como

Nad jeziorem Como znajdują się 33 plaże. Największą z nich jest Lido di Colico. Jest to piaszczysta plaża z barem, restauracją, pizzerią i płatnymi leżakami. Pracują tu szkoły kitesurfingu i windsurfingu. Można także wypożyczyć kajaki, aby zwiedzić jezioro.

» Czytaj takżeGdzie najlepiej zatrzymać się nad jeziorem Como

Zobacz wszystkie hotele nad jeziorem Como tutaj.

Jezioro Como: Wybierz hotel

Bellagio

Bellagio

W tej miejscowości znajduje się dzika plaża, pokryta białymi kamykami i otoczona bujną roślinnością. Niewiele osób o nim wie, więc prawie zawsze jest opustoszała.

Nie ma tu żadnych udogodnień, ale przyroda jest zachwycająca. Co prawda, nie da się tu długo pływać, bo jak wszędzie na brzegach jeziora Como woda jest lodowata.

Bellagio: Wybierz hotel

Lierna

Bellagio

W gminie Lierna nad brzegiem jeziora Como znajdują się dwie dobre plaże. Riva Bianca znajduje się w najstarszej części gminy, jest otoczona górami i wygląda jak naturalny amfiteatr. Pod względem piękna krajobrazu przewyższa wszystkie plaże nad jeziorem. Jest tylko jedna wada – plaża jest raczej dzika, nieprzystosowana do wypoczynku.

Druga plaża w pobliżu mola jest odpowiednia do uprawiania sportów wodnych.

Zobacz najlepsze hotele w Lierna.

Lierna: Wybierz hotel

» Czytaj takżeWszystkie najlepsze plaże w odległości godziny jazdy samochodem od Mediolanu

Życzymy przyjemnej podróży i udanych wakacji!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *