10 pomysłów, gdzie pojechać z Londynu na 1 dzień

,
Windsor Castle

Londyn jest niewątpliwie zawsze atrakcyjny. Jeśli jednak nudzisz się w stolicy i chcesz pojechać do sąsiedniego miasta lub innego kuszącego miejsca, polecamy zwrócić uwagę na nasze 10 popularnych miejsc, które można odwiedzić w jeden dzień.

Stonehenge

Kamienna megalityczna struktura Stonehenge w Wiltshire jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i znajduje się około 130 km na południowy zachód od Londynu. Przejażdżka autobusem do jednego z najbardziej znanych stanowisk archeologicznych na świecie kosztuje około 53 funty za osobę, w tym bilet wstępu (szczegóły patrz tutaj) i potrwa około 6 godzin.

Stonehenge: Wybierz hotel

Oxford

Miasto Oxford słynie z najstarszego uniwersytetu w krajach anglojęzycznych i w całej Europie, Uniwersytetu Oksfordzkiego. Wiodące rankingi brytyjskie nazywają je najlepszymi w kraju. Ponadto, dał światu około 50 laureatów Nagrody Nobla. W mieście jest wiele ciekawych miejsc związanych z życiem wielkich naukowców, artystów, polityków, którzy studiowali w jednej z uczelni oksfordzkich, oddalonej o godzinę jazdy pociągiem od stolicy. Wycieczki autobusowe z audio przewodnikiem w języku polskim i zwiedzanie zaczyna się od 16 funtów. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są pod następującym linkiem.

Oxford: Wybierz hotel

Cambridge

Podobnie jak Oxford, Cambridge jest jednym z najstarszych ośrodków uniwersyteckich w Europie, z ponad 800-letnim doświadczeniem i 120 laureatami Nagrody Nobla. Od średniowiecza miasto to posiadało prawidłowy układ geometryczny i zespoły architektoniczne kolegiów, zgrupowane wokół prostokątnych bloków. Znajduje się tu romański okrągły kościół, późnogotycka kaplica z XV-wiecznego King’s College i inne atrakcyjne zabytki. Jazda pociągiem z Londynu trwa nieco ponad godzinę, a bilet kosztuje 17,70 funta za sztukę. Polecamy wycieczkę autobusową z audio przewodnikiem w języku polskim. Koszt podróży wynosi od 16,50 funtów za osobę. Kliknij na link, aby dokonać rezerwacji z wyprzedzeniem.

Cambridge: Wybierz hotel

Brighton

Miasto Brighton znajduje się w East Sussex, na wybrzeżu kanału La Manche. Jeśli podróżujesz pociągiem, jest on oddalony od Londynu o 80 km. Piękne plaże, niesamowita architektura i wszelkiego rodzaju centra rozrywki przyciągają dużą liczbę turystów. Pociąg odjeżdżający ze stacji Victoria Station dojeżdża tam w ciągu 1 godziny i 13 minut. Bilet w jedną stronę będzie kosztował około 30 funtów. Dużo bardziej opłacalne jest skorzystanie z autobusu: taka podróż będzie kosztować 11 funtów.

Brighton: Wybierz hotel

Bath

Położone na zachód od Londynu nad rzeką Avon, miasto Bath jest siedzibą biskupa. Turystów przyciągają zabytki epoki klasycyzmu, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Od czasów starożytnych kąpielisko znane jest jako uzdrowisko balneologiczne ze względu na swoje lecznicze źródła (właściwie jego nazwa jest tłumaczona z języka angielskiego jako „kąpiel”). Miasto zawdzięcza swoje istnienie gorącym źródłom. Jest ich tylko 4, średnia temperatura wynosi 46°C. Bilet kolejowy do Bath kosztuje około 36 funtów w jedną stronę. Czas podróży wynosi 1,5 godziny. Jazda autobusem jest dłuższa (prawie 3 godziny), ale tańsza: koszt podróży wynosi 14 funtów.

Bath: Wybierz hotel

Windsor Castle

Rezydencja brytyjskich monarchów, Windsor Castle, znajduje się w Windsor, Berkshire. Od ponad 900 lat zamek jest nienaruszalnym symbolem monarchii, wznoszącym się na wzgórzu w dolinie Tamizy Królowa i inni członkowie rodziny szlacheckiej nadal spędzają tu większość wolnego czasu. Do dziś zamek pozostaje ważnym miejscem spotkań i uroczystych wizyt głów państw obcych. Jego luksusowe wnętrza ozdobione są obrazami wybitnych mężów stanu i dziełami sztuki zgromadzenia królewskiego. Bilet w jedną stronę kosztuje około 11 funtów, a podróż trwa krócej niż godzinę. Kliknij w ten link, żeby zaznajomić się z wycieczką autobusową po Windsor, która zawiera w sobie audio przewodnika i zwiedzanie. Koszt zaczyna się od 15 funtów za osobę.

Windsor Castle: Wybierz hotel

Birmingham

Birmingham, angielskie miasto liczące milion mieszkańców, jest drugim co do wielkości miastem w kraju po Londynie pod względem liczby ludności. Jest to dom katedry anglikańskiej, zbudowanej w latach 1710-1725. Miasto ma wiele atrakcyjnych zabytków, takich jak Kościół św. Pawła, Muzeum Birmingham z własną galerią sztuki, Muzeum Transportu i Podwodnego Świata oraz biżuteria. Budynek Rady Miejskiej wieńczy wysoka wieża zegarowa Big Brum. Najlepszym sposobem dotarcia do Birmingham jest pociąg: bilety zaczynają się od 14 funtów, czas podróży — około 2 godzin.

Birmingham: Wybierz hotel

Stratford-upon-Avon

Położony nad rzeką Avon, Stratford-upon-Avon jest 35 km od Birmingham i jest znany jako miejsce narodzin wybitnego dramaturga Williama Szekspira. Wybudowany w 1879 roku Królewski Teatr Szekspirowski spłonął w 1926 roku, ale w tym samym miejscu architekt Elizabeth Scott zaprojektowała nowy budynek, który istnieje do dziś. W otwarciu teatru w 1932 roku wziął udział książę Edward z Walii. Oprócz Teatru Królewskiego, w Stratford znajdują się dwa inne teatry — Teatr Łabędzia i Teatr Nadwodny. Zaleca się skorzystanie z autobusu, ponieważ takie podróżowanie będzie tańsze niż pociągiem (odpowiednio £12 i £55). Czas podróży wynosi 2,5 godziny.

Stratford-upon-Avon: Wybierz hotel

Liverpool

Miasto Liverpool słynie z legendarnej grupy The Beatles i swojej drużyny piłkarskiej. W latach 60. ubiegłego wieku Liverpool stał się jednym z najpopularniejszych ośrodków kultury młodzieżowej. Jeśli chodzi o widoki, jest ich wiele. Na czele listy stoi zespół architektoniczny budynków administracyjnych portu w Liverpoolu, uznanych przez UNESCO za obiekt światowego dziedzictwa kulturowego. George’s Hall, Kolumna Wellington, wzniesiona na pamiątkę angielskiego zwycięstwa pod Waterloo, Super Lamb Banana, rzeźba w formie jagnięciny stylizowana na banana i wiele innych ciekawych miejsc. Polecamy odwiedzenie Muzeum Historii Beatlesów, które jest popularne wśród turystów. Szczegółowe informacje o wizycie i biletach można znaleźć tutaj. Przejazd pociągiem do Liverpoolu trwa ponad 3 godziny i kosztuje od 25 do 40 funtów. Jazda autobusem potrwa 6 godzin, ale będzie znacznie tańsza — od 7 funtów na osobę.

Liverpool: Wybierz hotel

Manchester

Manchester, ważny ośrodek kulturalny, przemysłowy, finansowy, handlowy i transportowy kraju, był w przeszłości jednym z centrów rewolucji przemysłowej wraz z Birmingham, Liverpoolem i Londynem. Wśród zabytków architektury na szczególną uwagę zasługują: gotycka katedra z XV wieku, budynek giełdy, zbudowany w stylu klasycyzmu w XIX wieku. Miłośnicy sztuki pięknej mogą odwiedzić Galerię Sztuki, w której znajduje się bogata kolekcja sztuki angielskiej od XVII do XIX wieku. Fani piłki nożnej będą mogli również spacerować po stadionach Old Trafford lub Etihad, a może nawet spotkać się ze sławnymi graczami. Podróż pociągiem do Manchesteru potrwa około 2 godzin, a cena biletu zaczyna się od 24 funtów.

Manchester: Wybierz hotel

W ten sposób zaprezentowaliśmy 10 najpopularniejszych miejsc, do których można udać się na jeden dzień z tętniącego życiem Londynu. Aby podróżować po kraju z komfortem, oferujemy Wam możliwość skorzystania z usługi wynajmu samochodu osobowego w atrakcyjnych cenach. Dużo łatwiej i oszczędniej będzie zwiedzać okolice stolicy samochodem. I pamiętaj, że koszt wszystkich przedstawionych powyżej wycieczek zależy od miesiąca i dnia planowanej wycieczki.

Udanej wycieczki!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *