Dokąd w Rzymie wybrać się z dziećmi

,
Rzym

Rzym to niesamowite miasto, w którym na każdym rogu kryją się historyczne tajemnice,ciekawostki i urokliwe miejsca. Spacer po Rzymie może być prawdziwą przygodą – w szczególności dla dzieci, ponieważ znajdziecie dla nich w Wiecznym Mieście wiele ciekawych zajęć. Przy okazji, możesz kupić bilety online na główne atrakcje Rzymu tutaj.

Szkoła Gladiatorów

Szkoła Gladiatorów

Nawet jeśli Twoje dzieci nigdy nie słyszały o rzymskich gladiatorach, w tym miejscu w ciekawy sposób przedstawią im historię starożytnych wojowników. Animatorzy wymachujący mieczami, nawet zabawkowymi, zainteresują każde dziecko. Muzeum Gruppo Storico Romano posiada specjalny program dla dzieci, który obejmuje zwiedzanie muzeum z uzbrojonymi gladiatorami, przebranie w strój gladiatora, dwugodzinną lekcję walki mieczem z instruktorem, jak również bezpłatny napój.

W programie mogą brać udział dzieci od lat sześciu. Po zakończeniu wycieczki wszyscy uczestnicy otrzymują dyplom gladiatora. Muzeum Gruppo Storico Romano znajduje się w pobliżu Koloseum, więc taką zabawę połączyć można jeszcze ze zwiedzaniem areny walk gladiatorów. Koszt udziału w programie dla dzieci zaczyna się od 60 $.

Godziny otwarcia: od 9.00 do 19.00 (o 19.00 rozpoczyna się ostatnia lekcja)

Adres: 18 Via Appia Antica

Stacja metra: San Giovanni

Teatr lalek Teatrino di Pulcinella al Gianicolo

Pulcinella

Teatry lalek są bardzo popularne w Europie, ale jednym z najlepszych jest właśnie ten rzymski – Teatrino di Pulcinella al Gianicolo, który znajduje się w parku na wzgórzu Gianicolo, w dzielnicy Trastevere. Do tego miejsca najlepiej wybrać się w ciepłym okresie, ponieważ spektakle odbywają się na zewnątrz.

Główną postacią teatru jest słynna włoska lalka Pulcinella. Przedstawienia odbywają się w weekendy od 10.30 do 13.00 i od 16.00 do 19.00.

Wstęp jest bezpłatny

Adres: Viale del Gianicolo

Stacja metra: Ottaviano

Muzeum dla dzieci Explora

muzeum dla dzieci

Muzeum Explora zostało stworzone specjalnie dla dzieci, w celu umożliwienia im poznania historii i nauki w zabawny sposób. Ekspozycja muzeum jest w pełni interaktywna, co daje dzieciom możliwość eksperymentowania z różnymi materiałami i narzędziami. Z jego zwiedzania jednak z pewnością będą też czerpać przyjemność rodzice.

Explora podzielone jest na kilka stref: dla dzieci w wieku do 3 lat od 3 do 6 lat i od lat 6 do 12, gdzie dla każdej grupy wiekowej dobrano odpowiednie zajęcia i rozrywki. Większość z nich ma na celu przybliżenie dzieciom zagadnień z zakresu ekologii, ekonomii i technologii. Dzieci mogą spróbować swoich sił w roli maszynisty, kucharza, pracownika supermarketu, a nawet strażaka. Wszystkie gry pomagają dzieciom lepiej zrozumieć strukturę otaczającego je świata i poznać zjawiska naukowe, gospodarcze i społeczne.

Wstęp: 5-8 euro dla dzieci

Godziny otwarcia: wtorek – niedziela od 10.00 do 19.00

Adres: Via Flaminia 82

Stacja metra: Flaminio

Lody

Lody

Wydaje się, że największą pokusą i najlepszym przysmakiem dla dzieci w Rzymie są właśnie lody. Sklepy z lodami i lodziarnie spotykać będziecie na każdym kroku i trudno się oprzeć aby nie spróbować wszystkiego. Jeszcze trudniej jest jednak stwierdzić w którym z tych miejsc lody będą naprawdę dobre.

Świetnym lokalem, w którym naprawdę rozpieszczą wasze dzieci jest lodziarnia Fata Morgana, oferująca najlepsze naturalne lody w Rzymie – bez barwników, konserwantów chemicznych i glutenu. Miłośnicy nietypowych smaków mogą skosztować tam sorbetu z egzotycznych jagód, migdałowo-pomarańczowego lub lodów lawendowych. Amatorom klasyki polecamy spróbować lodów czekoladowych, kremowych i pistacjowych.

Godziny otwarcia: codziennie od 12.00 do północy

Adres: 5 Piazza degli Zingari

Stacja metra: Cavour

» Czytaj także10 najlepszych lodziarni w Rzymie

Muzeum Technotown

Technotown to kolejne dziecięce muzeum z ciekawymi interaktywnymi eksponatami. Technotown znajduje się w średniowiecznej willi w jednym z najpiękniejszych parków w Rzymie. Zwiedzając muzeum, dzieci będą mogły przenieść się w czasie – zobaczą obraz starożytnego Rzymu, a po podróży w przyszłość zwiedzą zmotoryzowany samolot.

Zagrają tam również w wirtualną piłkę nożną, spróbują swoich sił w animacji 3D próbując stworzyć własnego robota. Ekspozycje rozmieszczone są w siedmiu salach, z których każda poświęcona jest konkretnemu tematowi. Muzeum na pewno spodoba się dzieciom w wieku od 10 do 17 lat.

Wstęp: 4-8 euro

Godziny otwarcia: wtorek – niedziela od 9.30 do 19.00.

Adres: Via Lazzaro Spallanzani

Stacja metra: Policlinico

Usta Prawdy

Usta Prawdy Santa Maria

Podczas spaceru po Rzymie zabierzcie swoje dziecko w okolice kościoła Santa Maria, obok którego znajduje się słynna marmurowa maska nazywana „Usta Prawdy”. Legenda głosi, że jeśli człowiek włoży rękę w Usta Prawdy i wypowie kłamstwo, to usta maski zamkną się i ręka pozostanie w nich na zawsze.

Opowiedzcie tę legendę dzieciom i polećcie im sprawdzić ją praktyce! Możliwe, że zanim dostaniecie się do Ust, będziecie musieli chwilę postać w kolejce, ale warto sią poświęcić.

Adres: 18 Piazza della Bocca della Verità

Stacja metra: Circo Massimo

Rzymskie Zoo (Bioparco di Roma)

Rzymskie Zoo

Rzymskie Zoo zostało otwarte w 1911 roku. Niedawno zostało ono gruntownie wyremontowane i jego styl podporządkowano pewnej koncepcji: teraz jest już nie tylko rezerwatem zwierząt, ale także przyrodniczym centrum edukacyjnym dla dzieci.

Organizowane są tam lekcje o ochronie środowiska i zwierząt, podczas których dzieci uczą się jak dbać o przyrodę. Główną atrakcją jest jednak obcowanie ze zwierzętami – w ZOO dzieci mogą zobaczyć lwy, tygrysy, niedźwiedzie, małpy, żyrafy, wilki i wiele innych. Dla bardzo małych dzieci zapewniony jest kącik ze zwierzętami domowymi, gdzie maluchy mogą nakarmić i pogłaskać prosiaczki, króliki, kurczęta.

Wstęp: 13-16 EUR

Godziny otwarcia: codziennie od 9.30 do 17.00 zimą i jesienią, od 9:30 do 18.00 na wiosną i latem.

Adres: ulica Viale del Giardino Zoologico

Stacja metra: Spagna

Winda w czasie

Jedną z najfajniejszych rzymskich atrakcji dla dzieci jest trójwymiarowa podróż wehikułem czasu, podczas której dzieci mogą wrócić do przeszłości i zobaczyć wzrost i upadek Cesarstwa Rzymskiego. W rzeczywistości wszystko to dzieje się podczas oglądania filmu o historii Rzymu, ale dzięki trzem panoramicznym ekranom i nowoczesnemu systemowi nagłośnienia, można w pełni zanurzyć się w inną rzeczywistość.

W ciągu 45 minut pokonacie prawie 3000 lat – od najdawniejszych czasów do dzisiejszego Rzymu. Na filmie zobaczycie też najważniejsze osobistości, które odegrały dużą rolę w kształtowaniu się historii miasta.

Wstęp: 9-12 euro

Godziny otwarcia: codziennie od 10:30 do 19:30

Adres: 20 Via dei SS. Apostoli

Stacja metra: Spagna, Barberini

Campo de 'Fiori

Campo de' Fiori

Po zwiedzaniu zabytków i muzeów, przychodzi czas na trochę lżejsze rozrywki jak na przykład spacer po najsłynniejszym rynku Rzymu – Campo de 'Fiori. Nawet jeśli dzieci nie porywają malownicze stoiska z barwnymi kwiatami i owocami, raczej nie przejdą obojętnie koło budek ze słodyczami i zabawkami.

Możecie zrobić tak, że dacie im kilku euro, za które same wybiorą co sobie kupić, podczas gdy wy zaopatrzycie się w pyszne sery, świeży chleb oraz mięsne i warzywne przysmaki na piknik lub obiad.

Godziny otwarcia: od poniedziałku do soboty od rana do godz. 14.00

Adres: Piazza Campo de 'Fiori

Stacja metra: Cavour

Sklep z zabawkami Bartolucci

pinokio

Sklep z zabawkami Bartolucci to miejsce, które musicie odwiedzić koniecznie – tylko tam można kupić prawdziwego Pinokio. Sklep nadal jest własnością rodziny, która założyła tę markę. Jeśli chcesz kupić wyjątkowy prezent dla dziecka, który będzie przypominał wam o Włoszech, to nie ma nic lepszego niż postać bajkowego bohatera ukochanego na całym świecie.

W Bartolucci znajdziecie lalki Pinokio w różnych kolorach, rozmiarach i wzorach. Jednak wybór zabawek nie ogranicza się tylko do nich – mają w ofercie także inne figurki, magnesy, ołówki, biżuterię i inne zabawki z drewna.

Niespodzianka dla kupujących: na każdej zakupionej tam zabawce można wygrawerować imię, aby w ten sposób bardziej spersonalizować prezent.

Adres: 96-98-99 Via dei Pastini

Stacja metra: Barberini

» Czytaj takżeGdzie pójść z dziećmi w Wenecji: parki, muzea i place zabaw dla dzieci

» Czytaj także10 najlepszych pizzerii w Rzymie

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *