Gdzie pójść z dziećmi w Wenecji: parki, muzea i place zabaw dla dzieci

, ,
Dzieci i bańki mydlane

Większość turystów przyjeżdża do Wenecji, aby przepłynąć się gondolą, zwiedzić muzea z arcydziełami sztuki i podziwiać architekturę. W mieście nie ma zbyt wielu miejsc na rodzinne wakacje.

Niemniej jednak do Wenecji można i warto przyjechać z dziećmi, jest tu dla nich wiele ciekawych rzeczy!

Dzisiaj powiemy Ci, co zrobić, aby zabawiać większe dziecko i gdzie się wybrać z małym dzieckiem w wieku około trzech lat. Spoiler: na końcu tej strony poznasz weneckie plaże, odpowiednie na wakacje z dziećmi.

» Czytaj takżeRodzaje transportu w Wenecji i jak z niego korzystać

Muzeum Historii Naturalnej

Muzeum Historii

Museo di Storia Naturale di Venezia to idealne miejsce dla ciekawskich chłopców i dziewczynek. Kolekcja muzealna poświęcona jest florze i faunie Laguny Weneckiej. Dzieci szczególnie lubią wypchane zwierzęta i szkielet dinozaura w siedmiometrowym foyer.

Muzeum jest bardzo interaktywne. Można patrzeć przez mikroskop i dotykać niektórych eksponatów, takich jak zęby dinozaurów czy skamieliny. Wystawę z powodzeniem uzupełniają instalacje muzyczne i świetlne.

Adres: Salizada del Fontego dei Turchi, Santa Croce, 1730, 30135.

Czas pracy: lato-jesień 10:00-18:00, zima-wiosna w dni robocze 09:00-17:00. W weekendy 10:00-18:00. Zamknięte w poniedziałki.

Cena za wejście: €8 — zwykły bilet; €5,5 — dzieci od 6 do 14 lat; dzieci do 6 let — bezpłatnie. Istnieje możliwość zakupu biletu rodzinnego (dwóch dorosłych + minimum 1 dziecko) z rabatem.

Warsztaty w Ca’ Macana

Ca’ Macana

Ca’ Macana to rodzinne warsztaty malowania masek o różnym stopniu trudności. W procesie malowania dzieci otrzymują pełną swobodę twórczą: mogą wybrać maskę, która im się podoba z papier mâché i pod okiem mistrza ozdobić ją na swój gust.

Instruktorzy na warsztatach mówią w kilku językach. I podczas gdy dziecko jest zajęte tworzeniem, ty możesz zjeść szybką przekąskę na sąsiednim placu.

Adres: Dorsoduro 3172, 30123.

Czas pracy: otwarte codziennie; lato-jesień 10:00-20:00, zima-wiosna 10:00-18:30.

Koszt warsztatów: €49 za osobę. Uwaga: im większa grupa, tym niższe koszty. Płatność tylko gotówką, rezerwacja z góry nie jest wymagana.

» Czytaj takżeGdzie zjeść w Wenecji: najlepsze kawiarnie, restauracje i trattorie

Ogród w Pałacu Ca’ Rezzonico

ogród i dzieci

Niedaleko od warsztatów, w Palazzo Ca’ Rezzonico, znajduje się osiemnastowieczne muzeum weneckie. Na terenie pałacu ukryty jest mały sekretny ogród Giardini di Ca’ Rezzonico, do którego można wejść bez konieczności wchodzenia do muzeum.

W ogrodzie znajduje się mały plac zabaw dla dzieci, ozdobiony antycznymi posągami. Jest też huśtawka w formie gondoli! Ogólnie rzecz biorąc, ogród ten jest doskonałym miejscem do ukrycia się przed upałem w cieniu drzew i zrobienia sobie przerwy po intensywnym spacerze.

Adres: Fondamenta Rezzonico, 30123.

Czas pracy: zawsze otwarty.

Koszt wejścia: bezpłatnie.

Kącik dziecięcy w Ca’ Giustinian

Ogród w Pałacu Ca’ Rezzonico

Ca’ Giustinian będzie odpowiadał najmłodszym turystom. Kącik dla dzieci to mały pokój zabaw, prosty, z miękką podłogą i fotelikami. Tutaj dziecko może biegać lub siedzieć i kolorować.

W kąciku dla dzieci jest miejsce, gdzie można nakarmić dziecko, zmienić pieluchę, a nawet podgrzać wodę — to świetna opcja dla rodziny z niemowlęciem. Wreszcie, dogodna lokalizacja w samym sercu miasta sprawia, że ten pokój dziecięcy jest dostępny dla wszystkich turystów.

Adres: San Marco 1364/a, 30100.

Czas pracy: codziennie 10:00-20:00.

Zamknięte w niedziele.

Koszt wejścia: bezpłatnie.

Muzeum Historii Morskiej Wenecji

morskie prezenty

Museo Storico Navale jest poświęcone historii weneckich zwycięstw morskich i budownictwa okrętowego. Odwiedzających zawsze jest niewielu, a kolekcja jest bardzo bogata.

W muzeum prezentowane są modele statków wojskowych, starożytne gondolki i kolekcja pocisków. Na drugim piętrze muzeum, przypominającym hangar, znajdują się prawdziwe statki weneckie, bogato zdobione płaskorzeźbami, obrazami, a nawet posągami lwów.

Jeśli masz kilka dodatkowych godzin, upewnij się, że odwiedzisz to miejsce!

Adres: Castello 2148, 30122.

Czas pracy: codziennie 10:00-17:00.

Bilety: €10 — dorosły; €7,5 — dzieci od 6 do 14 lat; dzieci do 6 lat — bezpłatnie.

Ogrody Biennale w Wenecji

Ogrody Biennale

Duży zielony Giardini della Biennale obok pawilonów Biennale jest idealny dla dzieci. Jest to ciche i spokojne miejsce z bezpiecznymi placami zabaw, huśtawkami, zjeżdżalniami.

Są tam ławki, na których można zjeść lody, kupione również tutaj. W pobliżu znajduje się piękna promenada, na której można dotrzeć do odległych zakątków Wenecji.

Adres: Calle Giazzo, Castello, 30122.

Czas pracy: codziennie od rana do późnego wieczoru.

Koszt wejścia: bezpłatnie.

Wyspa Lido

dziewczynka

Wyspa Lido jest oddalona od Wenecji o zaledwie 15 minut jazdy vaporetto.

Lido jest idealnym miejscem na plażowe wakacje. Plaże są zarówno płatne jak i bezpłatne. Prawie wszystkie z nich mają place zabaw. Wreszcie, dziecko może po prostu pływać w ciepłym morzu i zbierać muszle na plaży.

Oprócz plaż, Lido posiada również centrum szkolenia łuczniczego, szkołę jazdy konnej, park wodny i atrakcje.

Adres: Isola di Lido, 30100.

Jak dojechać: vaporetto №1, 5.1, 5.2, 6, 14.

Jeśli zastanawiasz się, czy warto zwiedzać miasto z dziećmi, to odpowiedź brzmi zdecydowanie tak! Dzieci w każdym wieku, w tym nastolatki, znajdą tu zajęcia odpowiadające ich gustom.

Wenecja: Wybierz hotel

Przyjemnego rodzinnego wypoczynku!

» Czytaj takżeDzielnice Wenecji. Gdzie powinien zatrzymać się turysta?

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *