Obiad i kolacja na Wieży Eiffla

,
Wieży Eiffla

Każdy turysta, po przybyciu do Francji, stara się dowiedzieć jak najwięcej o wartych odwiedzenia miejscach. Jednym z najważniejszych z nich jest niewątpliwie Wieża Eiffla. Ale oprócz wycieczek, muzeów i zabytków, warta uwagi jest również słynna francuska sztuka kulinarna. Dlaczego by więc nie rozszerzyć programu o odkrywanie nowych potraw i smaków?

» Czytaj także10 dań kuchni francuskiej, których trzeba spróbować w Paryżu

Na tych, którzy chcą zjeść lunch lub kolację na Wieży Eiffla, czeka kilka świetnych restauracji i barów. Znajdują się one na pierwszym i drugim poziomie wieży.

Restauracja 58 (58 Tour Eiffel Restaurant) Rezerwacja

Restauracja 58

Restauracja 58 Tour Eiffel znajduje się dokładnie 58 metrów nad paryskimi chodnikami. Obiad składa się z trzech dań, a napoje wliczone są w cenę. Istnieje możliwość zarezerwowania stolika z wyprzedzeniem w wyznaczonym czasie od 11:30 do 13:30. Kolacja składa się z trzech dań, a napoje nie są wliczone w cenę. Serwowana jest od 18:30 do 21:00, a dla VIP-ów także po godzinie 21:00. Ceny zaczynają się od około 50 € za obiad, a kończą na 140 € za kolację i zależą oczywiście głównie od tego, co zamówimy. Rezerwacja stolika zwalnia nas z konieczności kupienia biletów na wieżę – opłata za zwiedzanie wliczona jest w cenę. Co więcej, osób z rezerwacją nie obowiązuje kolejka. Na gości restauracji czeka oddzielna winda.

Na podlinkowanej stronie możemy zarezerwować lunch w restauracji 58 Tour Eiffel.

Dostępna jest opcja rezerwacji stolika na kolację (szczegóły tutaj).

Tutaj można zamówić pakiet, składający się z kolacji na Wieży Eiffla, kabaretu w Moulin Rouge i rejsu łodzią po Sekwanie.

» CZYTAJ TAKŻERestauracje z najlepszym widokiem na Paryż

Restauracja „Jules Verne”

Jules Verne

Goście restauracji usytuowanej na drugim poziomie wieży mają okazję podziwiać miasto z wysokości 124 metrów. Po francusku, miejsce to nazywa się 'Le Jules Verne’ – na cześć wielkiego francuskiego pisarza Juliusza Verne. Stolik należy zarezerwować z wyprzedzeniem, a ceny są dwa razy wyższe niż w 58 Tour Eiffel. Wystrój wnętrz oraz antyki zwalają z nóg swoim pięknem. Dobór muzyki i obsługa kelnerska stoją, rzecz jasna, na najwyższym poziomie. Na gości czeka oddzielna winda, dzięki której nie muszą oni czekać w kolejce przed wejściem.

Przekąski i szampan na Wieży Eiffla

szampan na Wieży Eiffla

Parijs Centrum: Wybierz hotel

Bar Lounge Eiffel usytuowany jest na pierwszym poziomie wieży. Serwowane są napoje i przekąski, głównie kanapki.

Na najwyższym, czyli trzecim, piętrze Wieży Eiffla można wypić kieliszek szampana. Dania gorące nie są dostępne.

Rezerwacja stolika przy oknie w restauracji 58 Tour Eiffel lub Le Jules Verne pozwoli nacieszyć się panoramą Paryża.

 

Smacznego!

» CZYTAJ TAKŻENajlepsze restauracje z widokiem na wieżę Eiffla