Obiad i kolacja na Wieży Eiffla

, ,
Wieży Eiffla

Każdy turysta, po przybyciu do Francji, stara się dowiedzieć jak najwięcej o wartych odwiedzenia miejscach. Jednym z najważniejszych z nich jest niewątpliwie Wieża Eiffla. Ale oprócz wycieczek, muzeów i zabytków, warta uwagi jest również słynna francuska sztuka kulinarna. Dlaczego by więc nie rozszerzyć programu o odkrywanie nowych potraw i smaków?

» Czytaj także10 dań kuchni francuskiej, których trzeba spróbować w Paryżu

Na tych, którzy chcą zjeść lunch lub kolację na Wieży Eiffla, czeka kilka świetnych restauracji i barów. Znajdują się one na pierwszym i drugim poziomie wieży.

Brasserie Madame

Na pierwszym piętrze wieży Eiffla, 58 metrów nad rozległym Paryżem, znajdowała się kiedyś restauracja «58». Kilka lat temu została zamknięta na czas remontu, a w 2022 roku ogłoszono, że ponownie zostanie tam otwarta restauracja. Zmieniła ona jednak szefa kuchni i nazwę. Obecnie nazywa się «Brasserie Madame».

Nowy szef kuchni, Thierry Marx, ma już na swoim koncie dwie gwiazdki Michelin. Czekamy na wasze pochlebne opinie o romantycznych kolacjach. Oczywiście, rezerwacje muszą być dokonane z wyprzedzeniem – zrób to pod tym linkiem. Rezerwacja wstępna obejmuje już cenę biletu wstępu na samą wieżę. To dodatkowy plus, bo nie będziecie musieli stać w długiej kolejce. Goście restauracji korzystają z osobnej windy.

Restauracja «Jules Verne»

Jules Verne

Goście restauracji usytuowanej na drugim poziomie wieży mają okazję podziwiać miasto z wysokości 124 metrów. Po francusku, miejsce to nazywa się «Le Jules Verne» – na cześć wielkiego francuskiego pisarza Juliusza Verne. Stolik należy zarezerwować z wyprzedzeniem, a ceny są dwa razy wyższe niż w «Brasserie Madame». Wystrój wnętrz oraz antyki zwalają z nóg swoim pięknem. Dobór muzyki i obsługa kelnerska stoją, rzecz jasna, na najwyższym poziomie. Na gości czeka oddzielna winda, dzięki której nie muszą oni czekać w kolejce przed wejściem.

» CZYTAJ TAKŻERestauracje z najlepszym widokiem na Paryż

Przekąski i szampan na Wieży Eiffla

szampan na Wieży Eiffla

Oprócz wyszukanych restauracji na słynnym zabytku, można również znaleźć bardziej przystępne bufety-bistro. Ulokowane są u stóp wieży, na pierwszym i drugim piętrze.

Bar Lounge Eiffel znajduje się na pierwszym poziomie wieży Eiffla. Oferuje on napoje i lekkie przekąski, takie jak kanapki.

Kieliszek szampana lub lemoniadę można wypić także na najwyższym, trzecim piętrze wieży w barze «Champagne». Najdroższy kieliszek różowego szampana kosztuje 22 euro, a na przystawkę podawane są kanapki z kawiorem. Obiady i kolacje nie wchodzą w ofertę lokalu.

Paryż Centrum: Wybierz hotel

 

Smacznego!

» CZYTAJ TAKŻENajlepsze restauracje z widokiem na wieżę Eiffla

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *