20 błędów popełnionych przez wielu turystów w Paryżu

, ,
Cathedral place

Wyjazd do Paryża zostanie zapamiętany na całe życie. Tak będzie na pewno. Ale jakie będziesz miał wspomnienia? Chciałoby się, aby były tylko dobre. Pracujemy nad Paris10.pl, aby wasze podróże były lepsze, intensywniejsze, ciekawsze. Dowiedzmy się, co takiego robią turyści w Paryżu, co psuje przeżycia i wspomnienia z podróży?

» Czytaj takżePierwszy raz w Paryżu: planujemy idealną podróż

Rezerwują hotel w dalekich przedmieściach

Paryz

Czasami biura podróży oferują hotele w tak zwanym „Wielkim Paryżu”. To takie oszustwo. Skorzystasz z okazji, by osiedlić się taniej, ale będziesz daleko od centrum. Z niektórych przedmieść podróż do centrum może trwać nawet całą godzinę w jedną stronę. To dwie godziny twojej podróży każdego dnia.

» Czytaj takżeJak i w jakiej dzielnicy zarezerwować tani hotel w Paryżu?

Nie musisz mieszkać w sercu Paryża. Jednak lepiej pozostać w okolicach metra. Wtedy nie będziesz spędzał dużo czasu i tracił pieniędzy na transport, a będziesz miał czas, aby zobaczyć więcej i cieszyć się Paryżem.

Jeśli chcesz mieszkać w samym sercu miasta, polecamy pobyt w 4, 5 i 6 dzielnicy. Tutaj znajdują się linki do hoteli w tych dzielnicach: 456.

Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, wybierz 14., 15. dzielnicę (zobacz hotele tutaj i tutaj) lub Défense (hotele tutaj).

La Défense: Wybierz hotel

» Czytaj takżeDzielnice Paryża – w których warto się zatrzymać?

Niepotrzebnie romantyzują miasto

Niepotrzebnie romantyzują miasto

Jest takie pojęcie „syndrom paryski”. To wtedy, gdy ludzie spodziewają się zobaczyć idealne miasto z pocztówki, ale w rzeczywistości tak jak wszystko, ma swoje wady. Niektórzy ludzie oczekują, że miłość, romans i piękno zostaną rzucone na nich ze wszystkich stron po przybyciu do Paryża. A potem widzą śmieci na ulicy lub bezdomnych w metrze, i przychodzi rozczarowanie.

» Czytaj także15 porad przed wyjazdem do Paryża

Pamiętaj, że Paryż jest wielką metropolią z zaletami i wadami. Niektórzy zakochują się w nim od pierwszego wejrzenia, ale inni potrzebują czasu, żeby się oswoić. Jednak wierzymy, że każdy może znaleźć w Paryżu coś innego.

Aby doświadczyć romantyzmu miasta, proponujemy obejrzenie filmów o Paryżu i spacer po kilku trasach.

A żeby zobaczyć życie filmowe, lepiej pozostać w Montmartre (tylko w samym Montmartre, nie w promieniu 3 km) lub w Saint-Germain de Pré. W przypadku hoteli w Montmartre, kliknij ten link, a w St. Germain de Prés tutaj.

Montmartre: Wybierz hotel

Boją się imigrantów

Boją się imigrantów

Jest jeszcze jedna skrajność. Jest wiele plotek o Paryżu, że miasto tak naprawdę już umarło. Nie ma tu ani jednego żyjącego Francuza. Kiedy ludzie wsiadają do pociągu z lotniska, widzą nieestetyczne przedmieścia i niezbyt bogatych ludzi w pociągu. Wielu wyolbrzymia kryminalną sytuację w Paryżu.

» Czytaj takżeNiebezpieczne rejony Paryża: gdzie lepiej się nie zapuszczać

Tak, Paryż jest miastem wielonarodowym. Mówi się tu w 200 różnych językach. Miasto rośnie i rozwija się, a różni ludzie przyjeżdżają tu w poszukiwaniu swojego szczęścia, a wielu z nich je znajduje.

Paryż zawsze był dumny ze swoich imigrantów. Pablo Picasso, Modigliani, Rudolf Nuriejew, Oscar Wilde, Chopin i wielu innych mieszkało i pracowało w Paryżu. I nie wszyscy stali się bogaci na raz.

Nie powinieneś przygotowywać się do podróży jak do operacji wojskowej. Zobaczysz Paryż, i wszystko będzie dobrze. Wystarczy przejrzeć naszą stronę internetową :)

Jeśli nadal chcesz zobaczyć tylko piękne burżuazyjne życie Paryża, możesz zatrzymać się w 16. dzielnicy Paryża i wziąć taksówkę z lotniska.

16. dzielnicy Paryża: Wybierz hotel

Próbują zobaczyć cały Paryż

Próbują zobaczyć cały Paryż

Nie można zobaczyć Paryża w 2 dni, a nawet w tydzień. Tak, można szybko obejść główne atrakcje, ale i tak należy wziąć pod uwagę, że niektóre obiektywnie zajmują dużo czasu. Na przykład, nie można odwiedzić Wersalu i Disneylandu w jeden dzień. Nie da się i kropka.

W Paryżu jest tak wiele do zrobienia! Potrzebna będzie więcej niż jedna wycieczka. A każda następna pomoże ci jeszcze bardziej zakochać się w tym mieście. Mamy dobry plan na pierwszy raz, a także na ten, kiedy myślisz, że w Paryżu widziałeś już wszystko.

I pamiętaj, Paryż cały czas się zmienia. Nie można go zobaczyć raz i myśleć przez całe życie: „Znam Paryż”. Trudno to sobie wyobrazić, ale 30 lat temu nie było jednej z głównych atrakcji miasta – piramidy LuwruParyski Disneyland został otwarty około 20 lat temu. Fondation Louis Vuitton, który już wcześniej robił zamieszanie ze swoimi wystawami, został otwarty około 5 lat temu. To tylko duże obiekty.

A przed nami nowe odkrycia. Nowe wystawy, nowe pomniki, nowe rekonstrukcje. Już niedługo odbędą się tu Igrzyska Olimpijskie, które na pewno pozostawią swój ślad w mieście. Tak więc Paryż nie jest zachowanym zabytkiem, ale żywym miastem do oglądania – nie do przeglądania.

Nie kupują biletów online i stoją w długich kolejkach

Paryż to miasto kolejek. Do wszystkich głównych atrakcji są kolejki. Wieża Eiffla, Luwr, Orsay, Wersal, Disneyland – wszędzie. W niektórych spędzisz 15 minut, a w innych 2 godziny. Jesteś gotów poświęcić tyle czasu i energii?

Można zmęczyć się staniem w kolejce przy Luwrze i nie zostanie już sił na samo muzeum, a jest ono ogromne. Przy okazji, chodzenie po nim bez audioprzewodnika jest również błędem. Możesz się zgubić i po prostu oszaleć na punkcie wszystkiego. W muzeum nie ma oficjalnego audioprzewodnika w języku polskim, ale zrobiliśmy swój. Pobierz go tu.

Zdecydowanie zalecamy, aby kupować bilety z wyprzedzeniem. Mamy niezawodnego partnera – GetYourGuide, który sprzedaje miliony biletów do różnych atrakcji na całym świecie. Lepiej kupować online, oszczędzać czas, wysiłek i jednocześnie sporządzać przybliżony plan podróży.

Myślą, że Paryż – to cała Francja

Myślą, że Paryż – to cała Francja

Jak Nowy Jork – nie cała Ameryka, Warszawa – nie cała Polska, tak i Paryż – nie cała Francja. Dzielnice we Francji są bardzo różne. Radzimy poświęcić kilka dni (co najmniej 2) na odwiedzenie Normandii lub zamków nad Loarą, aby lepiej poznać kraj i zobaczyć inne miasta, które są zupełnie inne niż Paryż.

Mylą «‎wyjście» i «‎toaletę»

Sortie – po francusku oznacza wyjście. :) I ogólnie rzecz biorąc, dobrze nauczyć się przynajmniej prostych zwrotów grzecznościowych przed wyjazdem.

Możesz również użyć poprawnej wymowy najważniejszych stacji metra. Spróbuj, na przykład, przeczytać Châtelet – Les Halles. Jeśli wyjdzie coś innego niż «‎Szatle-le-al», nie doczekasz się pomocy przechodniów w swoich poszukiwaniach. Przy okazji, lepiej w ogóle nie być na tej stacji, można się tam poczuć jak w mrowisku.

Zamawiają „czerwone półsłodkie”

We Francji takiego nie ma (a dokładniej jest bardzo rzadkie i specyficzne) Większość win jest wytrawna. Zwłaszcza te czerwone.

» Czytaj takżeJak wybrać dobre i niedrogie francuskie wino?

Rezerwują drogie wycieczki

Dużo piszemy o tym, jak można zaoszczędzić w Paryżu. Upewnij się, że to przeczytasz, żeby nie wydać dodatkowych pieniędzy. Najdroższe wycieczki można zastąpić przewodnikami audio w smartfonie. Mamy takie. Interesujące i tanie. Pobierz śmiało.

Dobry przewodnik i rozmowa na żywo z nim, oczywiście, nie może być zastąpiona nagraniem. Dlatego można kombinować. Zamów jedną wycieczkę na żywo i kilka z aplikacji. Wyjdzie i tanio i ciekawie.

Zamawiają sałatkę i danie

W tradycji francuskiej, sałatka jest już osobnym daniem. Jest wystarczająco duża i można się nią dobrze najeść. Nie musisz brać osobnego dania.

Są też inne dania, na których można się przejechać. Najczęściej turyści nie wiedzą, co to jest befsztyk tatarski. W wielu krajach jest to nazwa sosu, pod którym należy umieścić dobrze wysmażony stek. Ale befsztyk tatarski – to całkowicie surowe mięso mielone (absolutnie surowe) z surowym żółtkiem, przyprawami, pomidorami, cebulą. Przy okazji, jest bardzo pyszne.

» Czytaj także10 miejsc w Paryżu, w których można niedrogo zjeść

Jednak nie każdy lubi i nie jest gotów spróbować surowego mięsa. Czasami turyści, zdając sobie sprawę ze swojego błędu, proszą o usmażenie tego „kotleta” i w niektórych kawiarniach mogą nawet się na to zgodzić. Jednak szanujący się szef kuchni nigdy by tego nie zrobił. Więc wiedz, co zamawiasz. A w przypadku tej potrawy trzeba mieć 100% pewności co do reputacji restauracji, wczorajszy tatar może być nie tylko zły, ale i niebezpieczny dla zdrowia.

I jeszcze należy unikać andouillette. Kiełbasa z podrobami, delikatnie mówiąc, nie ma przyjemnego zapachu i smaku.

Jedzą nie w porę

Jedzą nie w porę

Francuzi jedzą obiad od 12 do 14, a kolację po 19. Zazwyczaj restauracje serwują gościom i zamykają się pomiędzy tymi godzinami. Tylko kawiarnie turystyczne przygotowują posiłki przez cały dzień. Dziwne? A pewien Francuz powiedział nam, że o 16:00 widział w Warszawie ludzi jedzących burgery. Dla niego też było to bardzo dziwne. Każdy ma swoje tradycje.

Wyjeżdżają tylko na wieża Eiffla

Na pewno bardzo dobrze jest wyjechać lub wejść na wieżę. Piękny widok i uczucie jak na dachu świata. Ale, niestety, nie można zobaczyć Wieży Eiffla z Wieży Eiffla. Nie należy więc zaniedbywać dodatkowo innych platform widokowych. Na przykład, Łuk triumfalny i wieża Montparnasse są doskonałe. Oferują one wspaniały widok, a wieża Eiffla jest w zasięgu ręki. Nie zapomnij zarezerwować biletów z wyprzedzeniem.

» Czytaj także10 najlepszych hoteli z widokiem na wieżę Eiffla

Kupują bilety na metro pojedynczo

Bardziej opłacalne jest kupić 10 biletów na raz. Zwłaszcza jeśli nie podróżujesz sam. Carnet to 10 osobnych biletów, które mogą być używane razem z towarzyszem. A jeśli przeczytasz artykuł o Navigo, to dowiesz się, że ta opcja jest najlepsza.

Idą na zakupy w niedzielę

Teraz niektóre duże sklepy i centra handlowe są otwarte w niedziele. Ale, ogólnie rzecz biorąc, większość wolnostojących butików i sklepów nie działa w tym dniu. Mają wolne, tak jak u nas!

Zajmują duży stolik w kawiarni

We francuskiej restauracji zwyczajowo czeka się na kelnera, który pokaże wolny stolik.

Jedzą w turystycznych kawiarniach

Jak więc rozróżnić nieturystyczne, zapytacie? Po pierwsze, przeczytaj nasze artykuły, a po drugie, spójrz gdzie Francuzi sami jedzą. Mają instynkt do kuchni, nie będą wydawać dużo pieniędzy i zaprowadzą cię w dobre miejsce.

Boją się iść na cmentarz

A cmentarze w Paryżu są prawie jak muzea. Wiele grobów to prawdziwe zabytki. Na przykład Père-Lachaise – park cmentarny, czy też cmentarze Montmartre i Montparnasse – pochowanych jest na nich tak wiele osobistości. Mamy doskonałe artykuły i fascynujący audioprzewodnik po Père-Lachaise.

Siadają na przednim siedzeniu w taksówce

Francuscy taksówkarze tego nie lubią. Zazwyczaj to miejsce jest odchylone lub zajęte. Siadaj od razu z tyłu, tak będzie lepiej.

Idą do Moulin Rouge i zapominają o innych kabaretach

Moulin Rouge

Moulin Rouge to historyczny i ciekawy kabaret. Ale są też inne. Jak Lido czy Crazy Horse. Przeczytaj nasz artykuł i wybierz ten, który Ci odpowiada. I niezależnie od tego, do jakiego kabaretu pójdziesz, nie zapomnij wybrać biletu z szampanem. Panuje tam świetna atmosfera.

Mylą lotniska

To też się zdarza. Nie zauważają odlotu z lotniska Orly, a przyjeżdżają do Charles de Gaulle’a. Jest też tanie lotnisko w Beauvais, które znajduje się daleko od Paryża. Pisaliśmy szczegółowo o tych wszystkich lotniskach. Sprawdź uważnie bilety.

Przygotuj się starannie do podróży, a Paryż na pewno Cię ucieszy.

Szczęśliwej drogi do Paryża!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *