» Europa » Francja » Lazurowe Wybrzeże - Prowansja » Antibes » Co robić w Antibes: 10 pomysłów

Antibes to idealne miejsce na wakacje na Lazurowym Wybrzeżu. Aby pomóc ci zrozumieć liczne zalety Antibes, przygotowaliśmy 10 pomysłów na to, jak dobrze bawić się w tym mieście. Nie zapomnij, że hotele na Lazurowym Wybrzeżu wymagają wcześniejszej rezerwacji. Zobacz wszystkie hotele w Antibes tutaj.

» CZYTAJ TAKŻEGDZIE SIĘ ZATRZYMAĆ NA LAZUROWYM WYBRZEŻU: 10 NAJLEPSZYCH MIAST

Odwiedź muzeum Picassa

Antibes kojarzy się z nazwiskami wielu celebrytów z przeszłości i teraźniejszości. Być może największą spuścizną jest ta pozostawiona przez Pablo Picasso, który spędził sześć miesięcy pracując w starym zamku Grimaldi. W zamian za budynek malarz przekazał wszystkie obrazy i szkice, które tam namalował, a władze miasta Antibes otworzyły pierwsze na świecie muzeum Picassa na podstawie kolekcji za życia artysty.

Według ekspertów, kolekcja obrazów Picassa, w której znajduje się muzeum, jest warta 300 mln euro. A Ty zaledwie za 6 euro możesz podziwiać nie tylko arcydzieła słynnego malarza, ale także prace innych mistrzów: Modiglianiego, Ernsta, Miró, Amado i innych.

Przespaceruj się po starym mieście

Historia Antibes sięga starożytności, ale jego Stare Miasto ostatecznie powstało nie wcześniej niż w XIX wieku. Do historycznego centrum Antibes można dotrzeć z portu Vauban i kierując się na południe, będziesz wędrował cichymi starymi uliczkami, które wydają się przenosić cię z powrotem do czasów La Belle France. Ale uwaga, nawet w tym małym mieście można się zgubić w chaotycznym średniowiecznym układzie. Jeśli nie jesteś zbyt dobrze zaznajomiony z mapą miasta i boisz się zgubić, weź udział w wycieczce z przewodnikiem po Antibes, aby odkryć prawdziwą atmosferę miasta.

Przejdź się wzdłuż «promenady miliarderów»‎

Choć samo Antibes słusznie nazywane jest miastem milionerów, są tu jeszcze droższe i bardziej szykowne miejsca. Antibes ma pięć portów, główny z nich nazywa się Vauban. Port ten nazywany jest przez miejscowych «promenadą miliarderów» ze względu na ilość drogich jachtów w porcie. Mało które miejsce na świecie może się równać z ilością i «zagęszczeniem» śnieżnobiałych statków czekających na swoich właścicieli przy brzegu. Ich liczba jest tak duża, że w zatoce brakuje miejsca, dlatego władze miasta rozbudowują port i inwestują w budowę 200 mln euro — jak na standardy Antibes to mała cegiełka.

Ale nie tylko statki czynią to miejsce bogatym; sama promenada, oficjalnie nazwana Aleją 11 Listopada, jest zbiorem klubów jachtowych, centrów nurkowych, biur podróży oraz drogich butików.

Zakupy na lokalnych rynkach

Piękno Francji można znaleźć na lokalnych rynkach, które są o wiele bardziej interesujące niż zwykłe butiki i centra handlowe, ponieważ są to miejsca, w których można znaleźć naprawdę rzadkie towary. Pchle targi w Antibes odbywają się w godzinach porannych i są centralnie położone na placu Audiberti i de Gaulle oraz bulwarze d’Aguillon. Nie spodziewaj się nawet, że sprzedawcy zrozumieją angielski, a jeśli nie mówisz po francusku, będziesz musiał porozumieć się na migi. Mimo to nie zapomnij się targować, bo to globalny zwyczaj w takich miejscach.

Przejedź się rowerem do latarni morskiej Garoupe na półwyspie Cap d’Antibes

Cap d’Antibes to najbardziej wysunięty na południe punkt miasta i dom milionerów i miliarderów, którzy mieszkają tu w swoich willach. Z centrum Antibes można tu dojść pieszo lub jeszcze lepiej, przyjechać wypożyczonym rowerem. Spaceruj po cichych, zacienionych uliczkach, przy których znajdują się rezydencje warte niebotycznych pieniędzy, przejdź przez Ogród Botaniczny Thuret, w którym znajduje się prawie 3 tysiące gatunków egzotycznych roślin, odwiedź kościół Notre Dame de Garoupe i wreszcie latarnię morską Garoupe, która wznosi się 100 metrów nad morskim klifem, który jest najbardziej skrajnym punktem Antibes.

Odpocznij w Marineland

Kompleks rozrywkowy Marineland to park tematyczny, który jest poświęcony morzu i jego mieszkańcom. W Marineland zwiedzający mogą przejść przez 30-metrowy tunel wodny, w którym po bokach i nad głową pływają morskie stworzenia od niegroźnych rybek po olbrzymie rekiny. Oprócz ichtiofauny w parku można zobaczyć inne zwierzęta, takie jak niedźwiedzie polarne, a nawet lemury. Bilet wstępu kosztuje 39 euro, za 70 euro można jeszcze popływać z delfinami, a z kolei za 60 euro z rekinami. Miło spędzony dzień można uwieńczyć zabawą w parku wodnym. 

» CZYTAJ TAKŻETOP-9 NAJPOPULARNIEJSZYCH MIEJSC W NICEI, GDZIE MOŻNA PÓJŚĆ Z DZIEĆMI

Poopalaj się na piaszczystej plaży

Wycieczka na Lazurowe Wybrzeże nie ma sensu bez wylegiwania się na tutejszych plażach, a Antibes nie jest tu wyjątkiem. Podczas gdy większość naturalnych plaż na Riwierze Francuskiej jest kamienista, w Antibes można zafundować sobie wakacje na piasku. Za najlepszą z piaszczystych plaż uchodzi ta w pobliskim Juan les Pins, a za równie dobre uchodzą również Ponteil, Salis i Grande bezpośrednio w Antibes. Miłośnicy żwiru i kamieni mogą wybrać się do «zatoki miliarderów» na półwyspie Cap d’Antibes. 

» CZYTAJ TAKŻENAJLEPSZE PLAŻE WE FRANCJI

Zjedz w kwiecistej restauracji

Kuchnia Prowansji słynie z wyrafinowania i różnorodności potraw. Ale punktem kulminacyjnym lokalnej gastronomii może być restauracja La Taille de Guêpe. Fenomen tej restauracji polega na tym, że wszystkie dania są w taki czy inny sposób związane z kwiatami. Sałatki składają się w całości z płatków kwiatów, natomiast drugie dania są nimi elegancko udekorowane. Przy całej swojej oryginalności jest to typowa francuska restauracja ze wszystkimi jej zaletami. Pomimo całej egzotyki ceny w restauracji są całkiem przystępne jak na standardy Lazurowego Wybrzeża.

Zrób sobie zdjęcie na tle rzeźby Le Nomade

Jednym z najbardziej znanych zabytków w Antibes jest ogromna rzeźba Le Nomade, znajdująca się na promenadzie Henri Rimbaud w porcie Vauban. Rzeźba jest 8-metrowym przedstawieniem ludzkiego ciała wykonanego z metalowych liter. Według planu autora pomnika, artysty Jaume Plensa, ma to symbolizować doświadczenie i mądrość człowieka. W każdym razie powstały pomnik stał się jednym z symboli miasta i Lazurowego Wybrzeża. 

Odkryj nocne życie Antibes

Antibes jest jednym z najgorętszych miejsc na Riwierze Francuskiej. Życie nocne nie ustaje nawet poza sezonem, a szczyt wszelkich zabaw przypada oczywiście na sezon wakacyjny. Najbardziej szykowne imprezy odbywają się na starym mieście Antibes i w Juan les Pins, gdzie gromadzą się milionerzy i celebryci od Monako po Saint-Tropez i resztę Lazurowego Wybrzeża. Okoliczne kasyna, restauracje i kluby nocne aż huczą od ilości ludzi, a Bacon, L’Anse i Absinthe Bar są uważane za najlepsze lokale.

Niezapomniana podróż!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *